Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• Benzer durumu ben Amerika'da yaşayan bir tanıdığım ile aştım. O'nun hesap bilgilerini sisteme girerek parayı ödedim ve kendisine buradan havale ettim. Malasef başka yol yok. Bir tanıdık vasıtasıyla veya vize başvurusu yapan firmalar ile halledebilirsiniz..

• @Biyolog Ben Amerikada hesabı bulunan bir arkadaştan rica ettim, onun hesap bilgilerini verdim. Yani hesabın sizin veya avukatınızın adına olması gerekmiyor.

• @kelle evet gerekmiyor. önemli olan paranın geçmesi.

• @Muzaffer-Bahçivan Hocam ilginiz icin cok tesekkur ederim ilginc geldi bana da zira daha once turist vize ucretini KK ile odemistim dediginiz gibi avukatim uzerinden halledecegim.

• @niwss tesekkur ediyorum ben de avukat üzerinden devam edecegim sanirim.

• @tugcekumral tüm akademik çalışmalarınızın, yayınlarınızın abdye hangi aşamada nasıl bir yarar sağlayacıyla ilgili bilgi istiyorlar. Sorduğunuz sorulara 2 iş günü içinde kesin dönüş yapıyorlar.

• Merhaba arkadaşlar,
    Ben bugün itibariyle DQ oldum.

• @TOK Hocam umarim tez zamanda ilerler ve bir anca once buralara gelirsiniz. Selamlar.

• @TOK merhaba sevindim adiniza henüz vize randevunuz gelmedi degil mi?

• @Biyolog Daha gelmedi. Bence Kasım'dan önce randevu gelmez

• @TOK @Biyolog Kasiım ayına 8 ay var fakat DQ dan sonra bekleme suresı 18-19 ay kadar. Ben yanlış mı biliyorum?

• us.jpeg
    Moral bozmak gibi olmasın ama bence en az iki yıl bekleme süreniz var.

• ⭐⭐⭐⭐

@kelle bu belgeye nereden ulaştınız acaba?

• ⭐⭐⭐

@denizci10 su linkte türleri olmasada kabaca backlog raporları bulunuyor muhtemelen uscis immigration booktan bulunmuş olabilir bu belge

• @kelle aylik olarak cikan bir belge mi bu nereden takip edebiliriz?

• @waterman burada sadece genel bir backlog report var. konsolosluklara göre ayrım göremedim ben.

• Bir göçmenlik avukatı paylaştı. Tahminime göre açılan bir davada mahkeme bunu kendilerine sunmuş. Daha önceki aylarda da bir kaç tane benzer paylaşım yapmıştı. Bu paylaşıma göre şu an DQ olan biri için önünde kabaca 750 dosya var diyebiliriz.

• @kelle tesekkurler paylasim icin. Aslinda priority datelerde retrogession var 7 ay kadar geride, o yuzden DQ olup, priority date i de uygun olanlar icin sayi 750den daha az. Ne kadar iyimser yaklasabilirim olaya diye baktim. Zorlamayla anca bu kadar oldu 😞

• Bu paylaşım da daha çok 2022 ortaları DQ olanları ilgilendiriyor. O tarihten sonra yaklaşık 180 dosya görüşülmüş aylık istatistiklere göre. Yani kabaca geriye 180 dosya kalmış diyebiliriz, aylık da en iyi ihtimal 30 dosya bakıldığına göre, bekleme olarak bundan sonra en az 6 ay diye düşünüyorum.

• @kelle Valla beklerim artık yapacak bir şey yok.
    Normal greencard'a da başvurdum. O'da çıksa aynı süre zaten.
    Çok moral bozucu değil. Doçent kadrom gelecek yakında. Özlük haklarımı alıp istifa edeceğim. Emeklilik için dışardan ödeme yapacağım. O nedenle beklemek konusunu kafama takmıyorum. Eninde sonunda olacak 🙂

Benzer Başlıklar

• 35
  • 1134
  • 1448
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |