DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @T-C-Kubilay-Dikici, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gnollzy 2014 yılında çalıştığım ve şuan hala devam ettiğim şirkette dış ticaretcimiz amerikan vatandaşıydı kısa bir süre birlikte çalıştık türkiyede kendisi bir şirket kurdu dış ticaret üzerine cnc makina ekipmanları getiriyordu tr iş yerine sık sık ziyarete gelirdi eski arkadaşlarını bir gün yemekte sordum amerikandan konyaya neden geldin kendisi aslen konyalı babası zamanında amerika yerleşmiş orada doğmuş aksanda oranın aksanı türkçe konuşurken bazı harfleri zor söylüyordu dinine çok bağlı biriydi çocuklarım için geldim dedi neden diye sordum orada çocuklarım dinden uzaklaşırlar yaşları çok küçük demişti aradan seneler geçti pandemiden sonra bizle vedalaşmaya geldi amerika gidiyorum tekrar dedi ben burada o kadar emek veriyorum hala geçim sıkınıtıs çekiyorum dedi çocuklarım büyüdü iyi kötüyü ayırt edecek yaşa geldi orada kimse yanlışa sevk edemez dedi ve tekrar amerikaya taşındı ben de çocuklarıma böyle bir fırsat kapaısı açmak istiyorum çok çalışıp onlarında iyi bir hayat yaşaması için

Valla bencesi boş yere büyük hata yapmış arkadaşınız. Öyle bir imkan varken geçen yıllarını heba etmiş. Gerçekten artık son birkaç yıldır emeklerimizin karşılığını alamıyoruz. Yeri geliyor bir ayın tamamını günde 13-14 saat çalışarak tatilsiz geçiriyoruz ay sonunda hak edişlere bir bakıyoruz çalışmasak, yorulmasak daha iyiymiş diyoruz 🥹

• ⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici yetip yetmeme konusu konsolosluk çalışanının takdir ama tavsiye edilen miktara uygun bütçeniz bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum

• ⭐⭐

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emrah-Borazan işte o yüzden aparat lazım 😃 bizdeki çiftli Arçelik 'in kim bilir o ne kadardır

Ben şimdi laptop u götürsem kullanamıcak mıyım, illa aparat lazım dimi, işin yoksa onun içinde gez dur market avm falan 😅😅😅

Yahu gerek yok taşımana, burada sat oradan sıfırını al 😃

Laptobumu asla satmam bütün bilgilerim anılarım orada, hem seviyorum bilgisayarımı 🙂

bir tane 1-2 TB'lık harici harddisk al laptopunda ne varsa yedekle sonra latopu sat en kralını amerikadan alırsın uğraşmaya değmez priz aparat falan. 😃

• ⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici size ulaşamayacağı için yakınlarınıza ulaşırlar biraz çirkin bir süreç oluyor bu yüzden ama karar sizin tabii ki

• @Emre-Kurtulmuş

sizin mülakat sürecinizi okumuştum sizin gibi bir çok kişinin de okudum inşallah o süreçleri bizde yaşarız dedim içimden sizin deneyimlerinizi çok merak ediyorum yeni evli olmanız oraya eşinizle gitmeniz tecrübelerinizi yakından takip edeceğim instagram vb hesabınız varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum

• @T-C-Kubilay-Dikici, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bir sorum olacak tr eşim ve adıma kredi var kredi tutarı toplamda 200k üstünde greencard çekişini kazanırsam bu tutar kapanmadan çıkamazsını derler mi? Çevremde kanada'ya giden bir arkadaşım vardı bankalardan kredileri çekti gitmeden 2 ay önce ilk iki taksiti ödedi çektiği paradan sonra tüm parayı dolara dönerek ülkeden gitti şuan kredileride ödemiyor banka muhatap bulamadığı için birşey'de yapamıyor hedefi şu kadanada iyi bir iş bulursa para birimi değerli olduğu için kredileri ödemek olacak ama ödeyene kadar o paraları orada harcıyor bu mümkün mü amerika içinde

Direkt benim konumdan geldiği için size net cevap vereyim; eğer ipotekli bir kredi değilse (mal, gayrimenkul, araç vb.) hiçbir şey yapamazlar. İcra dosyası açılır, sonrasında mahkeme sizi suçlu bulacağı için mülk araştırması yaptırır mülkünüz yoksa ve ipotekli değilse bankaya alacaklı şekilde borçlu kalırsınız. Sonrasında mahkeme sürecine göre; icranın kapanması için dosyanın borcunun tamamen ödenmesi veya zamanaşımının geçmesi beklenir. İcra takibi 10 yıllık süre geçmekle zamanaşımına uğrar ve borç silinir. Haciz dosyasında ise 1 yıl işlem yapılmazsa icra takibi kendiliğinden takipsiz kalır ve düşer. Dolayısıyla ipotekli bir kredi değilse ve 10 sene içerisinde Türkiye’ye gelmeyecekse borcu ödemese bile hiçbir şey olmaz. Ancak Türkiye’ye geldiğinde zamanaşımına uğramış bir borcu olduğu için Türkiye’de bankacılık sistemini kullanamaz hale gelir. Başka da bir şey olmaz.

• ⭐⭐

İyi akşamlarımız da yine sabahki gibi South Carolina'dan gelsin o zaman 🙂

Florence, SC
    florence-south-carolina-patricia-burkett-photography.jpg

Gaffney, SC
    gaffney-south-carolina.jpg

• ⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici bizde çocuk yok iyi fikir bence 🙂

• ⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici ilk giriş, ev bulma vs gibi süreçleri forumda paylaşırım giriş yaptıktan sonra. Youtuber veya instagram fenomeni olma fikrimiz yok onun için instagram hesabımı takip etseniz dahi süreçle ilgili bir şey göremezsiniz ne yazık ki. Ama foruma deneyimlerimizi aktarmak boynumuz borcu buda bizim foruma teşekkür şeklimiz olacak 🙏

• ⭐⭐

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emrah-Borazan işte o yüzden aparat lazım 😃 bizdeki çiftli Arçelik 'in kim bilir o ne kadardır

Ben şimdi laptop u götürsem kullanamıcak mıyım, illa aparat lazım dimi, işin yoksa onun içinde gez dur market avm falan 😅😅😅

Yahu gerek yok taşımana, burada sat oradan sıfırını al 😃

Laptobumu asla satmam bütün bilgilerim anılarım orada, hem seviyorum bilgisayarımı 🙂

bir tane 1-2 TB'lık harici harddisk al laptopunda ne varsa yedekle sonra latopu sat en kralını amerikadan alırsın uğraşmaya değmez priz aparat falan. 😃

Bi tane 2tb flashım var, 1 tane 1tb Hard disk, 1tane yine 2tb Hard disk var ama ne bileyim seviyorum ya bilgisayarımı, yok yok ben götürecem 🙂 ilk günden masraf edemem 🙂

• @Emre-Kurtulmuş çok mutlu olurum emre bey umarım herşey istediğiniz gibi olur bize de cesaret verirsiniz 🙂

• @gnollzy çok teşekkürler gayet net ve açıklayıcı oldu o zman bakalım kura göre oradaki para eğer az gelecek gibi olursa direk kredi çekerim yoksa uraşmam

• @Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bu konuda bilgisi olan var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar bu arada ben dün gece bir rüya gördüm çekilişi kazanmışım ve numaramı gördüm 14745 gibi bi rakam gördüm başında 14 kesin varda gerisi biraz karışık net değilim çok kafayı mı yedim acaba öyle bir formatta numara var mı onu bile bilmiyorum … popom açıkta mı kalmış dersiniz? 🙂 bu bir işaret mi? 🙂

Rüyada da alınmış olsa Conf. No yu açık paylaşmıyoruz. 14XXX şeklinde yazıyoruz. 🙂 ve format böyle sayılır. Başındaki önemsiz detayları rüyandaki aksakallı dede atlamış. Şimdi ilk iş abdestimizi alıyoruz. Şehrimizdeki kırk çeşmeden 40 tas su içiyoruz. Sonra Kırklar dağında bulunan Conf. No. baba türbesine gidip çaput bağlıyoruz. Adak adıyoruz. Mesela nedir, bana rüyamda bildirilen 14XXX rakamı ile çekilişi kazanıp amerikaya yerleştiğimde, bir GC isteklisinin yasal yollarla amerikaya gelmesini sağlayacağım diyoruz mesela. Sonra bir kutu kesme şeker, ve ya gül lokumu da olur, hayrat olarak dağıtıp huşu içinde evimize dönüyoruz. Bir daha da uyurken yorganı iyiceme örtünüyoruz tabi... 🙂

• ⭐⭐

@ibrahimasar hahahaha sesli güldüm 🙂 kahkaha atmış bile olabilirim 🙂

• ⭐⭐

@ibrahimasar hahahhaha

• @datanist sanırım dosyasını saraybosna'ya taşıdın, bu işlemi nasıl yapabildiniz, adres vs. göstermek gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐

@sinandogan ben daha önce götürdüğümde kullandım fakat şöyle bir sorun yaşadım götürmeden önce bataryasında bir sorun yoktu. Oradayken fişten çıkarıp batarya ile kullanmaya çalıştığımda pili çok çabuk tükenmeye başladı ve mecbur prize takılı kullanmıştım hep. Ama sorun acaba bataryası miladını mı doldurmuştu yoksa yeterli güç çekemediği için %100 göstermesine rağmen aslında batarya kendini o kadar şarj edemiyor muydu o kısmını bilemiyorum.

Küçük elektrikli alet içinde şunu söyleyebilirim normalde traş makinamın şarjını doldurduğum zaman uzun bir süre şarj etmeden kullanabiliyordum o zaman trden götürdüğüm traş makinası her kullanımdan sonra şarj gerektirmeye başladı düşük voltaj aldığı için yeterli şarjı dolduramıyordu düşüncesindeyim. O yüzden küçük elektrikli aletlerinizi (traş makinası, saç kurutma makinası, maşa vs.) buradan satıp oradan yenisini almanız daha sağlıklı olacaktır

• Yasaklı

@gnollzy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@T-C-Kubilay-Dikici, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bir sorum olacak tr eşim ve adıma kredi var kredi tutarı toplamda 200k üstünde greencard çekişini kazanırsam bu tutar kapanmadan çıkamazsını derler mi? Çevremde kanada'ya giden bir arkadaşım vardı bankalardan kredileri çekti gitmeden 2 ay önce ilk iki taksiti ödedi çektiği paradan sonra tüm parayı dolara dönerek ülkeden gitti şuan kredileride ödemiyor banka muhatap bulamadığı için birşey'de yapamıyor hedefi şu kadanada iyi bir iş bulursa para birimi değerli olduğu için kredileri ödemek olacak ama ödeyene kadar o paraları orada harcıyor bu mümkün mü amerika içinde

Direkt benim konumdan geldiği için size net cevap vereyim; eğer ipotekli bir kredi değilse (mal, gayrimenkul, araç vb.) hiçbir şey yapamazlar. İcra dosyası açılır, sonrasında mahkeme sizi suçlu bulacağı için mülk araştırması yaptırır mülkünüz yoksa ve ipotekli değilse bankaya alacaklı şekilde borçlu kalırsınız. Sonrasında mahkeme sürecine göre; icranın kapanması için dosyanın borcunun tamamen ödenmesi veya zamanaşımının geçmesi beklenir. İcra takibi 10 yıllık süre geçmekle zamanaşımına uğrar ve borç silinir. Haciz dosyasında ise 1 yıl işlem yapılmazsa icra takibi kendiliğinden takipsiz kalır ve düşer. Dolayısıyla ipotekli bir kredi değilse ve 10 sene içerisinde Türkiye’ye gelmeyecekse borcu ödemese bile hiçbir şey olmaz. Ancak Türkiye’ye geldiğinde zamanaşımına uğramış bir borcu olduğu için Türkiye’de bankacılık sistemini kullanamaz hale gelir. Başka da bir şey olmaz.

Dediğiniz herşeye katılıyorum ancak 10 yıl sonra dosya düşer kısmı hariç. Çünkü borçları varlık fonlarına satıyorlar ve onlarda düşmemesi için gerekeni yapıyorlar.

• @T-C-Kubilay-Dikici hangi firma hemşerim 😊dış ticaretçinin adı okan mıydı bu arada?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |