Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

1. Sayfa şerefine küççük bi istatistik...
      DV2023 de 9 mayısta 1000 sayfa olmuş. Tamamı 1050 sayfa
      DV2022 de 8 mayısta 1000 sayfa olmuş. Tamamı 1110 sayfa
      DV2021 de 6 haziranda 1000 sayfa olmuş. Tamamı 1120 sayfa (çekiliş 6 hazirana ertelenmişti)
      DV2020 de Tamamı 495 sayfa. Pandemik olmuşuz o sene
      DV2019 da Tamamı 384 sayfa
      DV2018 de Sadece 1 Sayfa...
      Ben eski yıllarda da oldukça fazla konuştuğumuzu hatırlıyorum ama ya başka başlıklar altında konuşmuşuz. Ya da güncellemelerde bir şeyler değişip silinmiş olabilir.
      Oda başlığı bir kaç yıldır Bekleme Odası iken son 2 yıldır Sohbet Odası olarak evrilmiş durumda.
      Yıldan yıla artan sayfa sayısına bakarak, ülkeden gitmek isteyenlerin sayısı artmış da diyebiliriz, forum nüfusu artmış da...
      Nice bin sayfalara inşallah. Tek maksat gitmek değil. Benzer görüşlerde, benzer felsefede, benzer hayat tarzı değişikliği arayışında olan kişilerle burada buluşmak ve sohbet edebilmek de çok güzel. 17-80 yaş aralığında binlerce arkadaş bir araya geldik. Belki bizim gibi nice milyonlarcası çoğalır, büyür.. Bir yere gitmemize gerek kalmaz.
      Bu dünya görüşünü, bu hayat tarzını, bu olanakları farkedip özümsemiş bir ulus ortaya çıkar ve bu ülke, amerika, kanada, avrupa kalitesinde yaşanacak bir yer olur. Bizler ve çocuklarımız torunlarımız bu zengin ve güzel ülkenin binlerce yıl daha sahibi ve sakini olarak kalmaya devam edebiliriz.

Bu sabah 7.5 yaşındaki kızım youtube da Amerika ile ilgili izlediğim videoya bakıp " keşke aynı şeyler bizim ülkemizde de olsa , getirip burada yapsalar aynı şeyleri biz gitmek zorunda kalmasak" dedi. Diyecek başka şey yok 😔😔

@Selly içim sızladı 😔

• Evet arkadaşlar şuan itibari ile 40gün 6 saat kaldı bu sene ilk başvurum olacak heyecanla bekliyorum 30bin usd gibi bir param var eşim ve ben bu para bize yetermi bilmiyoruz ingilizce bilgim çok az bu konuda orada yardım edecek kimsem de olmadığı iiçin çok zorlanacağımı düşünüyorum gitmeden tr kurs gideceğim eşimle ben orada da bu para beni ne kadar iadere eder bilmiyorum eşimle gideceğim için payalşımlı evler uygun olur mu bilmiyorum

• @T-C-Kubilay-Dikici para yeterlidir bizde de benzer bir para var. hanımla gidersek benim hesabıma göre 6 ay çalışmadan yetebiliyor.

• ⭐⭐⭐

@Emrah-Borazan işte o yüzden aparat lazım 😃 bizdeki çiftli Arçelik 'in kim bilir o ne kadardır

• ⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici gayet yeterli bi birikim New York gibi pahalı eyaletlerde bu para pek yetmez ama eğer talihli olursanız iyice araştırmanız lazım

• ⭐⭐

Ne paralar varmış yahu sizde 🙂 Allah daha çok versin tabi ama bi fakir benim galiba 😞 kredi çekip gidecez 😞

• ⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emrah-Borazan işte o yüzden aparat lazım 😃 bizdeki çiftli Arçelik 'in kim bilir o ne kadardır

Ben şimdi laptop u götürsem kullanamıcak mıyım, illa aparat lazım dimi, işin yoksa onun içinde gez dur market avm falan 😅😅😅

• ⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici söyleyeceğiniz eyalete göre fark ediyor para konusu her zaman belirtiği gibi ama 30 K dolar yeterli olacaktır.

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy bende o durumdayım merak etme yalnız değilsin 😂

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy bende de o durum var, duvar aparatı yeterli olacaktır ama ben onlara hiç güvenmiyorum adaptör e takılan ucu universaldir genelde on u değiştirmek yeterli olur yekpare ise adaptör ile duvar aparatı yeterli olacaktır

• ⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy bende o durumdayım merak etme yalnız değilsin 😂

Yahu altı üstü bi 7bin var bende, millette maşallah çift rakamlı dolarlar var 😅😅 Allah daha çok versin ama bana da versin 😅

• @waterman , @Lossantosdy arkadaşlar, esnaflar odasına bağlı yakın akrabanız/tanıdığınız var ise, onlardan kredi çekmesini isteyebilirsiniz. hem faizleri düşük, hem de 6 ayda bir ödeme yapılıyor. siz abdye gidip çalışmaya başladığınızda, bu ödemeler çerez parasına döner.

• ⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy bende de o durum var, duvar aparatı yeterli olacaktır ama ben onlara hiç güvenmiyorum adaptör e takılan ucu universaldir genelde on u değiştirmek yeterli olur yekpare ise adaptör ile duvar aparatı yeterli olacaktır

Yanlış anlamadıysam laptobun kendi adaptörünün diğer prize takılan kısmını çıkarıp oraya uygun olanı alınacak diyosun ?? Ama benim adaptör prize takılan yeri, yani tek kablo

• ⭐⭐

@karaçay, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@waterman , @Lossantosdy arkadaşlar, esnaflar odasına bağlı yakın akrabanız/tanıdığınız var ise, onlardan kredi çekmesini isteyebilirsiniz. hem faizleri düşük, hem de 6 ayda bir ödeme yapılıyor. siz abdye gidip çalışmaya başladığınızda, bu ödemeler çerez parasına döner.

Maalesef öyle biri yok ki olsada yapmaz.

• ⭐⭐

@Lossantosdy yahu çıksında Amerika'daki eve gerekirse Türkiye tesisatı çektiririz 😃

• Yasaklı

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Hadi size bir alternatif onereyim.
    Evinize trifaze baglattirin. Halk dilinde sanayi elektrigi. 2 faz arasi baglanti yaparsaniz 208V yapar burda milliyetci hareket partisinin pardon arkadasin dedigi gibi o baska biseydi.

Amerika’ da 2 faz arasi 208V dur.
    Evin elektrik altyapisini degistirsrniz sorun cozulur. 😂😂😂

@karaçay
    Bu yorumdan niye eksi yedim ben yahu.

• @Sencerium et tokatlayıcısı olarak listeye girebilirim 😄

• ⭐⭐

@sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy yahu çıksında Amerika'daki eve gerekirse Türkiye tesisatı çektiririz 😃

Tabi tabi hatta kaçak yaparız dimi 😂 tövbe yarabbi ya IMG_20230327_125930.jpg

IMG_20230327_130146.jpg

Benim adaptör böyle direktmen pc ye tek kablo gidiyor
    Bide kaç volt acaba bakarmısınz

• @tolgasatir talihli olursam çok fazla destek ihtiyacım olacak hani orada ne bir arkadaşım nede bir tanıdığım var nerdeyse forumda her konuyu okudum şunu gördüm herkes bildiği konuda yardımcı olmak istiyor bu yüzde burada tarafıma verilecek her bilgi benim için hayati bilgi olacaktır.

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy buna aparat alman gerekecek gibi yada komple kabloyu yeniden alacaksın

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |