Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @thunder_74 kategoriniz neydi acaba ?

• @mertdzkr b1/b2 turistlerde pek güncelleme olmuyor olunca zaten sonuç gelmiş oluyor

• @Pantheon sizden istenen evraklar ya da bilgileri göndermişseniz ayda bir durumunuzu soran bir e-mail atabilirsiniz. Gerçi biz hiç cevap alamadık ama en azından belki böyle bir dosya vardı bi bakalım diyebilirler.

• Sayın @Muhtaradana bana konsolos son bir idari işleminiz var diyip sarı kağıdı verdi sonrasında mail de gelmedi. Sarı kağıda binaen DS5535 formunu doldurup gönderdim, 1 hafta sonra da süreci soran bir mail attım. Cevap olarak ap sürecindesiniz dediler lakin 1 yıldan uzun süren arkadaşları görünce umutlar yıpranıyor.
    Bugün dediğiniz gibi bir mail atıp cevap bekleyeceğim, bakalım tatmin edici bişey yazacaklar mı.

• Nisanda 5 ay olucak ayda 4 5 mail atıyorum ama cevap yok 2 şubatta güncelleme olmuş henüz bi sonuç yok sözde 6 ay içinde sonuçlanacaktı.

• Arkadaşlar herkese merhaba 26 ocak günü evlilik üzerinden yeşilkart kategorisinde konsoloslukta mülakata girdim. Sağlık raporu alırken doktor tüberküloz testi istediği için mülakatı yapan çalışan sarı kağıt verip pasaport ve sağlık raporu kutucuğunu işaretledi. Sağlık raporum neyseki temiz çıktı. Pasaportumu bu sarı kağıdı ve ptt adres kaydını konsolosluğa yolladım. 15 mart günü teslim edilmiş ama hala bir haber alamadım. Ais üzerinden yeni bir kayıt oluşturmamıştım. Ptt ye gidip normal mektup gönderir gibi ücretini ödeyip gönderdim. acaba bundan kaynaklı mı? Avukatıma sorduğumda sağlık raporu elektronik submit olduğu için problem olmaz diyor. Dosyamı nasıl sorgulabilirim ? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@intelcorei5 sorun olmaz AIS kaydı yapmadan yollamanız ama yanlış bir uygulama evet.
    sorgulamayı neden avukatınız değil de siz yapıyorsunuz bu arada, onun görevi değil mi bu?

• @gucarslan İnanın bilmiyorum.. Zaten sürecimiz boyunca zaten avukatımız var koyver gitsin o halleder gibi bir moda girmedik. Sürekli dosyamızı bir kontrol havasındayız. Onun haricinde unganlardan sonuçlarınız temiz dosyanızı yolladık emaili alınca direk gidip bir zarf aldım kırtasiyeden. Üzerine IV unıt dikkatine yazıp. Sarı kağıt pasaportum ve mülakat günü öncesinde yapmış olduğum eski ais kaydını koydum. Hiç aklıma gelmedi aise girip yeni işlem yapmak sevinçten.

Yani problem olmaz demi birkaç güne haber gelir o zaman? Çünkü 1-2 hafta sürer yazıyordu sarı kağıdın üstünde pasaport teslim alındıktan sonra

Cevabınız için çok teşekkür ederim

• @gucarslan , @waterman bende sizlere bir soru sorsam, eşim 2 martta IR1 kategorisinde görüşmeye girdi, eksik yabancı ülke polis sertifikasından ötürü sarı kağıt ve pasaportu geri verildi. Eksik yabancı polis sertifikasını AIS kaydı yaparak 10 Martta konsolosluga ulaştırdık ve kargomuz teslim alındı. Sırasıyla 15 - 23 ve 24 Martta CEAC status check update oldu refused olarak ve 24 Mart Cuma öğleden sonra AP'ye döndü sonrasında araya haftasonu girdi.

Normalde burda okudğum tecrübelerde AP ye girdikten 1 gün veya bazı durumlarda aynı günde de visa issued oluyordu, bizim case'imiz içinde bu şekilde mi olur araya haftasonu girdiği için mi halen AP'de kalıyor gözüküyor vakit ayırıp yorumlarsanız çok sevinirim teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@intelcorei5 hayır problem olmaz, yeter ki ellerine ulaşsın. bence bu sorgulamaları avukatınız yapmalı, hem resmi bir kanaldan hem de bunun için para alıyor. bence avukatınızla görüşün ve o iletişime geçsin kons. ile.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AE123 bugün en geç yarın içinde ISSUED olacaktır statünüz, ceac'dan kontrol edin.

• @intelcorei5 benimde 13 martta teslim edildi durum refused 16 martta güncelleme aldım. Fazla takılma son bir kaç arkadaş 20 -22 günde issued döndü en geç bu hafta yada önümüzdeki pazartesi salı degişeceğini umuyorum.

• Şaka gibi haziranda ap ye kaldım. Dosyam hala aynı bekliyor. Ve depremden dolayı insanlar 2 haftada vize aldılar. Bende bir depremzedeyim bunuda mailde belirttim 10 gün boyunca hergün güncelleme aldım ayın 9 undan bu güne güncelleme bile almıyor insanlar sıfırdan vize alınca acaba benim bilmediğim bir durumum mu var diye kendimden şüphe etmeye başladım artık

• @aligg Şubat 2den beri güncelleme yok bende de.
    Beş ay doldu altıncı aya giricek ama hala haber yok sağlık muayenesi bitmek üzere bir aydan az kaldı.

• @Hormek benim sağlık muayeneside bitti

• @aligg Vize türünüz neydi?

• Ir1 olması lazım

• 24 Şubat 2023 günü mülakatımda AP sürecine tabi tutulmam gerektiğini öğrenmiştim. 27 Şubat 2023 tarihinde aldığım e-maildeki DS5535 formunu doldurup aynı gün e-mail ile göndermiştim. Bu sabah gelen e-mail ile AP sürecimin tamamlandığını ve pasaportumu büyükelçiliğe göndermem istendi. Az önce de PTT aracılığıyla pasaportumu gönderdim. Uğur Bey @gucarslan başta olmak üzere tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Darısı sizlerin de başına inşallah.

• ⭐⭐⭐

@ovacar tebrikler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |