Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Madazimova-Mohinur Siz formu hemen doldurun. Önemli olan görüşme sırasında lise mezunu olmanız. Evlilik ile ilgili eski, yeni eşlerinizi ve çocuklarınızın hepsini yazmak zorundasınız. Boşanma davası ile ilgili mahkeme kağıtlarını da götüreceksiniz.

• @gamefry teşekkür ederim 🙏🏽
    Peki evlilik için forum doldurdukden sonremi yapmam gerekiyor yada formu doldurmadan onçemi evlenmem gerekiyor
    Ve Özbekistan’dan getirmem lazim olan evraklar istiçakmi ve hangilerini istiyabilirler
    Onçeden önlem almak istiyorum Green carda çok az hakimim tam kendimi şimdiden ayarlamaya çalişiyorum talihli olursek panikle hata yapmak istemiyorum tekrar teşekkür ederim

• Green carda meslek lisesi mezunları başvurabiliyor mu?

• Arkadaşlar merhaba Green karta başvuru yaptım ekım ayında ben başvuru yaparken lise sondaydım yaşım 28 meslek egıtımıyle beraber veriyorlar dıplomayıda sorum şu ben sımdı eğer kazanırsam Green kartı alabılırmıyım hazıranda dıplomam elimde olucak şayet başka bır yolu varmı lıse mezununu işaretledım çünkü teşekkürler yardımcı olursanız çok sevınırım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mirza green kart mülakatları Ekim ayında başlıyor ondan dolayı diploma kesin ise high school degree işaretlersin

• Diploma kesin ama ben zaten geçen sene başvuru yaptım dıplomayıda bunsene alıcam

• Selamlar arkadaşlar. Ben bu yıl Mayıs ayında 18 yaşıma gireceğim. Dv lottosuna annem ve babamı da benimle beraber yazdırmak istiyorum. Fakat annem ve babam İngilizce bilmiyor. Eğer aralarından birine çıkarsa İngilizce bilmemeleri sorun çıkarabilir mi? Sadece greencard'a sahip olma sürecinden bahsediyorum, yoksa Amerika'da yaşama gibi bir istekleri yok, kendim için soruyorum.

• ⭐⭐⭐

@demirfurkii-0 hayır İngilizce bilmeye gerek yok

• oğlum otizmli 11/02/2003 doğumlu bu sene greencard a vaşvurabiliyormuyuz

• Arkadaşlar konsolosluk sitesinde en az Lise mezunu ve 2 yıllık deneyimi olması gerek yazıyor 2 yıl deneyim olmadan sadece lise mezunu olsak başvuru atabilirmiyiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa-Çınar-0 lise mezunu olmayanlar için zaten tecrübe isteniyor. Hem lise mezunu hem de 2 yıl tecrübe birlikte olması gerkmiyor. Sen yanlış anlamışsın. Lise yada üniversite mezunu olanlar da direk başvuru yapabilir.

Ortaokul - ortaöğretim - ilkokul - ilköğretim gibi kurumlardan mezun olanlar için 2 yıllık deneyim yanında olması gerekiyor. Bu deneyim de her meslek için değil bu arada aşağıdaki linke tıklıyorsun.

daha sonra arama kısmına mesleğini yazıyorsun

1.png

mesleğini yazınca çıkan listeden seçiyorsun

2.png

mesleğin üstüne basınca alt sıralarda SV range kısmını göreceksin işte orası
    7<8 olması gerekiyor.

3.png

gördüğün gbi bu meslek sahibi başvuru yapamaz.

Ancak ilk başta dediğim gibi lise mezunu - üniversite mezunu bu SV range olayından muaftır.

• @ayvalik10 Peki green card için neler gerekli Mesela ne kadar para lazım hangi belgeler lazım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa-Çınar-0 ekim - kasım ayında sadece online bir site var. Bu siteden sizler bilgileri dolduracaksınız. Daha sonra mayıs ayında bu videoda ki gibi tepki verince evrakları konuşuruz. Mayıs ayına kadar hiçbir evrak ihtiyaç yok. Zaten evraklar tamamı e devletten çıkıyor.

başvuru sitesi bu şimdi girme ekim ayında açılacak. Eylül ayında başvuru kılavuzu açıklanıyor ozaman tam resmi tarih beli oluyor.

dvprogram.state.gov

Mayıs ayında vereceğin tepki de

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• @Mustafa-Çınar-0 Bu soruların cevapları mülakata hangi konsolukta gireceğine bağlı olarak değişiyor.

• Merhabalar Yaş sınırlaması hala Aynı mı Ufak kardeşim Yıl bazında 18 yaşında ay bazında Henüz 17 yaşında Şuan Lise mezunu Tekrar sınava hazırlanıyor. Greencarda başvurmasına engel bir durum var mı diye Sormak istedim Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Herkese merhaba ben şuanda 11.sinifa giden bir bireyim şuan 16 yasindayim bu sene ki greencard lotosuna başvuru yapabilir miyim ? Şöyle düşünüyorum bu sene başvurduk 2024 Mayıs gibi açıklanıyor açıklandı yılın sonlarına doğru vize görüşmeleri başlıyor ben olduda kazandım hani parasal maddi yönden sıkıntım yokta lise mezunu olmak gerekiyor normal şartlarda 2025 haziranda mezun olurken diyelim greencard çıktı numarada düşük okulu açığa alıp bir şekilde erkende mezun olurum cart curt erken veya geçici diplomada alınır bir şekilde, işin olayı şu başvurabilir miyim yani bu durumda bu sene ? Okuduğunuz için teşekkür ediyorum herkese bol şanslar

• Selamın aleykum, greencard başvurusu yapıcam. Lise diplomam olmadığı işin 2 yıl meslek grubuna düştüm, aktif olarak 2 yıldır cankurtaranlık yapıyorum.
    Büüyk bir otelde çalışıyorum. Başvuru için yeterlimidir sizce ? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi? Teşekkür ederim ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ronin-Gameplay aşağıdaki linke tıklıyorsun daha sonra arama kısmına "lifeguard" yazıyorsun ilk çıkan başlığa tıklıyorsun "Job Zone" başlığı altında ki matematik simgesi 7<8 ise ozaman başvuru yapabilirsin. Eğer değilse yapamazsın.

• @demirfurkii-0 0 ingilizce ile dosyasını başka ülkeye taşıyıp mülakattan geçen dostlarımız var.

• @ayvalik10 baktım, garsonluk barmenlik cankurtaranlık felan hepsi 4.0 to < 6.0 yazıyor, yani kabul görmeyen meslek grubumu bunlar? ☹☹

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |