DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Böyle story atacağımız zamanlar da gelecek vay be https://www.instagram.com/p/CpbHIF5t4qo/

Ben böyle bir video çeksem arkaya Empire State of Mind şarkısını koyarım çok klasik ama başka şarkı olmaz 😂

• ⭐⭐⭐

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Böyle story atacağımız zamanlar da gelecek vay be https://www.instagram.com/p/CpbHIF5t4qo/

Bizim kalkan uçakta herkesi cam kenarı kavgasına bu videodan sonra davet ediyorum 😆

• ⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bizim kalkan uçakta herkesi cam kenarı kavgasına bu videodan sonra davet ediyorum 😆

Vallahi benim saglıktan ötürü cam kenarı istiyorum, çünkü koridor tarafında midem bulanıyor, nedenini bilmiyorum ama öyle 🤷♀

• @waterman şahsen gc çıksın ben bagajda gitmeye bile razıyım 🙂

• ⭐⭐

Ayy bayılajam hâlâ 61gün diyor, ne 60mış yav bitmedi gitti 😅😅

• @Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Ayy bayılajam hâlâ 61gün diyor, ne 60mış yav bitmedi gitti 😅😅

100 küsurlu günlerden geldik buralara elbet bu da geççek 😄 😄

• ⭐⭐

@Emrah-Borazan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

2024-2025 yılında Houston Mangal Partisi Görev Dağılımı

@ibrahimasar baş konuk. Kafalar ondan sorulacak. Yetişkin içecekleri tedarikçisi. Liquor store uzmanı olarak kim ne ile serini hoş etmek isterse masaya hazır edecek (kısaca rakilar ondan :))
    @sencerium Sınırsız Et, En az 3 çeşit tatlı (yengeden) Mangal ve Organizasyon
    @Emrah-Borazan Mangal, Organizasyon, Ege Mezeleri, köfte ve sucuk
    @ckfamily El Yapımı Soslar ve Soğuk Mezeler, Yemek Sonrası Brownieler
    @lossantosdy Maklube, Kuru Fasulye
    @cdzdcd içeceklerin Efendisi 🎉
    @hadi-Be kahvenin yanına sade maden suları
    @goyro666 Yiyici. Nerede Beleş Oraya Yerleşçi. Bekar. Semaverde Çay Yapacak 🙂
    @Simge-Kutlu Tatlılar Ondan Sorulur.
    @adm İnegöl Köfte
    @tolgasatir Mezeler Ondan Sorulur. (Simge Kutlu : Şöyle yoğurtlu sarımsaklısı ayrı zeytinyağlı limonlusu ayrııııı Olacak şekilde Ona Göre :))
    @berolika keyif çayları ve kahveleri
    @debbieLA77 oraya buraya salça :)) sonra envai çeşit ekmek çeşidi (karnimiz doyacak şükür ekmek çıktı :))
    @ytrbilgisayar İtina ile Besmele ile kesilmiş, Kuru Yolum olarak Yolunmuş, Bitkisel beslenmiş vejetaryen, Helal Gıda sertifikası da yanında olan tavuklar :))
    @dytmelek Mersinli limoncu. Ev yapımı limonata (@Lossantosdy hadi iyisin yine kaptın limonatayi :)) ve eski Adanalı enistemiz buzlu muzlu süt (Adana'da çok ünlüdür 🙂
    @paşa kahvenin yanına Adana'dan cezerye
    @Erkand bici bici
    @Programmer Antep fıstıklı katmer lazım mı ? Ya da baklava? (Lazım Olmaz mı? :)) Hepsinden 5 er kilo yazalım :))
    @Mertoidvania buzzz gibi biralar
    @Selly Tarçın Hanım Kızımızın Hatırına Misafir :))
    @aemte LA'den Misafir.Muhlama yapacak. Sonra hep beraber LA'e ona misafir olacağız 🙂
    @hashirama künefe ve envai çeşit tatlı
    @daydreamer pizzalar mizzalar 🙂
    @abrakadabra Genel yiyici ve içici 🙂

Listede Değişiklik Oldukça Güncelleme Yapacağım..

Şimdilik Bu Kadar Sağlıcakla 🙂

@abrakadabra eklendi 🙂

• ⭐⭐

@ibrahimasar baş konuk. Kafalar ondan sorulacak. Yetişkin içecekleri tedarikçisi. Liquor store uzmanı olarak kim ne ile serini hoş etmek isterse masaya hazır edecek (kısaca rakilar ondan :))
    @adm İnegöl Köfte
    @tolgasatir Mezeler Ondan Sorulur. (Simge Kutlu : Şöyle yoğurtlu sarımsaklısı ayrı zeytinyağlı limonlusu ayrııııı Olacak şekilde Ona Göre :))
    @debbieLA77 oraya buraya salça :)) sonra envai çeşit ekmek çeşidi (karnimiz doyacak şükür ekmek çıktı :))
    @ytrbilgisayar İtina ile Besmele ile kesilmiş, Kuru Yolum olarak Yolunmuş, Bitkisel beslenmiş vejetaryen, Helal Gıda sertifikası da yanında olan tavuklar :))
    @dytmelek Mersinli limoncu. Ev yapımı limonata (@Lossantosdy hadi iyisin yine kaptın limonatayi :)) ve eski Adanalı enistemiz buzlu muzlu süt (Adana'da çok ünlüdür 🙂
    @Erkand bici bici
    @Programmer Antep fıstıklı katmer lazım mı ? Ya da baklava? (Lazım Olmaz mı? :)) Hepsinden 5 er kilo yazalım :))
    @aemte LA'den Misafir.Muhlama yapacak. Sonra hep beraber LA'e ona misafir olacağız 🙂
    @ErdalK Et ve tavuk marinasyonlari onda.

@ErdalK eklendi 🙂

• @Emrah-Borazan

Beni de partinin müzikleri, canlı müzik vb kısmına yazınız lütfen 🙂

• ⭐⭐

@adm İnegöl Köfte
    @Erkand bici bici
    @ErdalK Et ve tavuk marinasyonlari onda.
    @caliskanpr Müzikler, eğlendirme. (Animasyon ekibi falanda ekler herhalde :))

@caliskanpr eklendi.

• ⭐⭐

Günaydınlar Efenim. Oku oku bitmedi bea :)) iyiki bugün biraz geç kalktık. 5 sayfa nedir :))

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam ne zaman başvurmuştun bende yarın götürüp teslim edeceğim evrakları 🙂

• Merhabalar, Allah inşallah nasip ederse, GC çıkar çıkmaz yani "You Have Been Randomly Selected" yazısını okuduktan hemen sonra Amerikaya uçsak ne olur?

• @CA-Yolcusu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@CA-Yolcusu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK Hocam merhaba, yurtdisindan getirdiginiz araclari, tekrar yurtdisina cikarken gumruge birakmak zorunda degilsiniz, sadece gumrukte beyan etmeniz gerekiyor, ben cikiyorum, aracim burada gibisinden.
    Herkese hayirli kandiller diliyorum. 61 gun kalmis (:

Aracın kullanılmadığını ve/veya kullanılmayacağını beyan ve ispat etmeniz gerekiyor bu yüzden dedim gümrük bölgesine aracı bırakma olayını diğer türlü size tanınmış 2 yıldan gidiyor süre bu söylediğim şekliyle süreniz donuyor ve aracı teslim aldıktan sonra tekrar devam ediyor

Ben yurtdisindan arac getirdigim icin tecrubelerimi aktarayim o zaman. Dediginiz gibi 2 yillik bir suremiz var. Ancak yurtdisina aracsiz cikacagimiz zaman mutlaka gumrukte beyan etmemiz gerekiyor, aksi halde fahis cezalar var. Beyanda bulunurken zaten aracin ulkede kaldigini, ve kullanilmayacagini taahhut ediyorsunuz. Eger kullanilir ve yakalanirsa dedigim gibi cezalar buyuk. Ben boyle yaptim, gumruge teslim etmedim aracimi. Tabii bu soyledigim 2019'da, yeni duzenlemeler var mi bilmiyorum.

Gümrüğe bırakmaktan kastım işi garantiye almak kullanılmaması ve başına bir iş gelmemesi için söyledim yoksa mantıken sizin beyan vermeniz geçerli olacaktır.

• ⭐⭐

@mithat57 Amerika vizen varsa ucarsin sıkıntı olmaz. Ancak dv2024 mülakatları 1 Ekim itibariyle başlayacağı ve sana çıkan cn ilk başta cutoff da olmayabilecegi için kalış süren içinde AOS başlatamayabilirsin. Boşu boşuna gitmiş ve masraf etmiş olursun.

• @hashirama, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ErdalK ya sonuç olarak mantıklı da @berolika 'ninda dediği gibi çoğu kişi bu açıktan faydalanmak isteyecektir bir düzenleme gelmis midir acaba 🤔

Muhtemelen bir sınırı vardır yani 3-4 ayda bir gelip arabayı alıp bir hafta kullanayım bırakayım şeklinde davrananlar sıkıntı yaşayabilir araştırmadığım için net birşey diyemiyorum

• @Emrah-Borazan Bilgilendirme için teşekkür ederim. İyi günler diliyorum...

• Bu sene çekilişe başvurmayı düşünüyorum arkadaşlar. 2020'den beri her türlü kısmını öğrendiğim, çıkarsa ne yapılır, nereye gidilir, vatandaşlık nasıl alınır dahil olmak üzere her bir konusunu öğrendiğim bir konu oldu bu green card. Maddi nedenler ve kişisel düşüncelerim nedeniyle bu zamana kadar hiç başvurmadım. Hatta 18 yaşından beridir başvuran arkadaşlarım hep niye diye sordu. Bende maddi olanağı sağlayamayacağımı, sağlasam bile ABD'de gidip giriş seviyesinde işler yapmak istemediğimi belirttim.

Geldiğim bu noktada artık başvurabileceğim bir kıvama geldiğimi düşünüyorum. Okuduğum bölüm itibariyle ABD'de hemen olmasa da iyi bir gelecek kurabileceğimi düşünüyorum. Yani ikinci bahsettiğim neden artık kalmıyor. İlk nedeni yani maddi durumu da bir şekilde halledeceğim artık. Birikim yapmaya başladım diyebilirim.

Şu an üniversite 2. sınıf öğrencisiyim. Bir aksilik çıkmazsa bu sene başvuracağımı ve olur da çıktığını düşünürsek takvim şu şekilde işleyecek. Herhangi bir yerde dikkatsizlik/hata yapmıyorum değil mi?

Ekim 2023: Başvuru
    Mayıs 2024: Sonuç
    Yaz 2025: Mezuniyet
    Eylül 2024-Eylül 2025: Vize Dağıtım

Olurda çıkmazsa zaten son sınıfta başvuru yaparım o zaman da tarih konusunda sıkıntı yaşama ihtimalim azalır.
    Böyle bir senaryo durumunun olmasını da isterim. Herkese bol şans. 🙂

• ⭐⭐

@mithat57 Amerika vizen varsa ucarsin sıkıntı olmaz. Ancak dv2024 mülakatları 1 Ekim itibariyle başlayacağı ve sana çıkan cn ilk başta cutoff da olmayabilecegi için kalış süren içinde AOS başlatamayabilirsin. Boşu boşuna gitmiş ve masraf etmiş olursun.

AOS yapılabilmesi için, yapılacak olan ülkede yasal olarak oturum izni olması gerekmiyor mu?
    ABD turist vizesi olan birine GC çıktı diyelim, turist vizesi ile AOS yapıp süreci ABD'de devam ettirebiliyor mu?

• ⭐⭐

@abrakadabra AOS sadece Amerika'da yapabileceğin birşey zaten. Oturum konusu sadece mülakatını Türkiye'den (Amerika dışındaki) başka bir ülkeye taşımak istediğinde gerekiyor. AOS yapmak için Amerika'da yasal olarak bulunmak ve cn'nin cutoff içerisinde olması yeterli. Birde Amerika'da 3 ay bulunma gibi bir kural var ancak @zumrut arkadaşımız 3 ay dolmadan AOS başvurusunu yapıp gc almıştı. Bir sorun yasamamisti.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

137

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.8k

| | | |