Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @granma79 Merhaba süreç ne kadar sürdü acaba? Kızımın pasaportu 23 Şubatta oraya ulaşmış ama hala application received olarak sistemde.

• @beceke, içinde söyledi: Mülakatsız B1/B2 Turist Vizesi Yenileme

PTT den talep edilebilir tam olarak bilgi sahibi değilim, en kötü Ankara iade eder sanırım

PTT den nasıl talep edilir

• ⭐⭐⭐

@ahmed88, içinde söyledi: Mülakatsız B1/B2 Turist Vizesi Yenileme

@beceke merhaba ben geçen hafta çocuğum için başvuru yaptım ücreti ödedikten sonra direk Ankaraya passport ve belgeleri gönderdim sonra İstanbula gönderilmesi gerektiğini fark ettim no status yazıyor ne yapma gerekiyor passport iade talep için mail mi yazmak gerekiyor Acil
    yardım lütfen

Muhtemelen pasaport size geri döner konsolosluga ulaştıysa konsoloslukla eğer PTT’de ise PTT ile iletişime geçin lütfen

• @ahmed88, içinde söyledi: Mülakatsız B1/B2 Turist Vizesi Yenileme

@beceke, içinde söyledi: Mülakatsız B1/B2 Turist Vizesi Yenileme

PTT den talep edilebilir tam olarak bilgi sahibi değilim, en kötü Ankara iade eder sanırım

PTT den nasıl talep edilir

Gönderi yaptığınız şubeden talep edebilirsiniz

• @alini Merhaba. Ben 13 Şubat'ta evrakları gönderdim. 15 Şubat'ta İstanbul Amerikan Konsolosluğuna teslim olmuştu. 17 Şubat'ta "Application Received" ( işleme alındı) oldu. 24 Şubat'ta ise "Approved" (Onaylandı) oldu. 27 Şubat'ta da Issued (Çıkış) oldu.

• @alini Benzer durum Babam için başvuruda yaşandı. Durumu 1 haftadan fazla süre başvuru alındı olarak bekledi. Ardından konsolosluğa bir email gönderdik. Denk mi geldi bilemiyorum aynı gün AP oldu ve ertesi gün vizesi basıldı.

• @granma79 teşekkürler bizim de en geç haftaya ulaşır o zaman

• @beceke ptt konsolosluğa teslim etmiş mail yazdım dönüş yok bizaat Ankaraya gitmem gerekiyor mu .

• Arkadaşlar bugün üç çocuğumunda vizesini onaylanmış şekilde Levent PTT'den teslim aldım. Ev adresi yerine Levent PTT'ye yönlendirmişim. Sanırım benim hatam 😀 Muğla'dan sırf onun için geldim. Sağlık olsun. Bu bahaneyle anamı babamı da görmüş oldum. Umarım herkes sıkıntısız vizesini alır. Bu süreçte ücretli danışmanlık almasamda beni doğru yönlendirmesinden dolayı @denizci10 arkadaşa ve konu başlığında, özel mesajda yardım eden herkese çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@granma79 hayırlı olsun vizeleriniz. Sağlık olsun şimdi ailenizi görmüş oldunuz ki bu çok daha değerli. Tekrar hayırlı olsun.

• @denizci10, içinde söyledi: Mülakatsız B1/B2 Turist Vizesi Yenileme

@granma79 hayırlı olsun vizeleriniz. Sağlık olsun şimdi ailenizi görmüş oldunuz ki bu çok daha değerli. Tekrar hayırlı olsun.

Çok teşekkür ederim.

• Merhaba, benim 10 yıllık vizemin süresi 2020'de doldu. Evlendim soyadıma bir soyad daha eklendi. Yeni pasaport ve soyad ile vizemi uzatmak için başvuracağım. Bir sorum var, benim hali hazırda bir vize almışlığım var. Yenilemek için büyük olasılıkla mülakata çağıracaklar. Mülakat sırasında vize yenilemeyi reddetme olasılıkları var mı?

Edit: iletim b1/b2 vize konusundan buraya taşınmış ama randevumun mülakatsız olmayacak diye düşünüyorum soyadı değişikliğinden dolayı

• ⭐⭐⭐

@ekiin bu olasılık her zaman var..

• @waterman mülakatsızlarda sanırım direkt uzatıyorlar

• @ekiin Turist vizelerinde başvuru genel olarak vizenin amacı dışında kullanılabileceğinden şüpelendikleri durumlarda reddediliyor. Yani senin turist vizesi alıp, Amerika'ya girip, sonra da burada illegal göçmen olarak yaşama ihtimalin olduğunu düşünüyoruz o yüzden sana vize vermiyoruz diyorlar.

@waterman in dediği gibi tabi ki yeni vize başvurunuzun reddedilme ihtimali her zaman var fakat durumunuzda olumsuz yönde büyük bir değişiklik yoksa ve daha önce 10 yıl süreyle bir vizeniz olduğu halde bunu kötüye kullanmadığınız da açıkça ortada olduğundan, çok büyük ihtimalle vizeniz onaylanacaktır. Ama artık evli olduğunuz için, mülakatta neden eşinizle başvurmadığınız hakkında bir soru sorulabilir, aklınızda bulunsun.

• @ekiin vizeyi uygun kullandıysanız büyük olasılıkla onaylanır.
    görüşmeye çağıracaklarını zannetmem, sadece soyadı değişikliği var. Hoş çağıradabilirler ne yapacakları hiç belli olmaz.

• ⭐⭐⭐

@charon, içinde söyledi: Mülakatsız B1/B2 Turist Vizesi Yenileme

@ekiin vizeyi uygun kullandıysanız büyük olasılıkla onaylanır.
    görüşmeye çağıracaklarını zannetmem, sadece soyadı değişikliği var. Hoş çağıradabilirler ne yapacakları hiç belli olmaz.

Soyadı değişikliğinde mülakata çağırılıyorlar. @denizci10 bilgilendirir bizi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@ekiin bazı kişileri çağırıyorlar görüşmeye bazı kişileri çağırmıyorlar. Bu sizinle alakalı bir durum. Formu doğru doldurduysanız, başvurunuzda bir sorun yoksa ve önceden vize ihlali yapmadıysanız çağılacağınızı düşünmüyorum.

• @denizci10 hocam ne yapacakları belli değil.
    benim posta başvuruma red vermişlerdi, mülakata çağırılmıştı. Eski vize başka bir abd elçiliği tarafından verilmişti.

• @denizci10 yanıt için teşekkür ederim, formu doğru doldurmak derken nasıl yani anlayamadım. Yanlış doldurmaktan kasıt nedir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |