Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @trbilgin, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@matt88 ayda bir veriyorlar, ve normalde ay sonunda olur

O zaman bu ayın sonunda Kasım da DQ olanlara gün verilecek Nisan ayına. Sıra bende inşallah amin

• @hilaldeniz NVC'nin toplam ne kadar süre belgeleri incelediğini şu siteden haftalık olarak takip edebilirsiniz: https://visawhen.com/nvc

Şu anda belgelerinizi yükledikten yaklaşık 20 gün sonra geri bildirim alacaksınız. Tek denemede başarılı olmanız durumunda mülakat mail'i bekleyeceksiniz. Bu aşamada yapmanız gereken bir şey yok. Bu süre şu anda 4.5-6 ay arasında değişiyor. Belgeleri yükledikten sonra en iyi ihtimalle 5 ay'a yakın bekleyeceksiniz. Bu sürecin dinamik bir süreç olduğunu ve bu söylediklerimin 16.02.2023 saat 13:42 itibari ile geçerli olduğunu unutmayınız.

• @hanifeersan insallah, bende kasim da DQ oldum..

• @hanifeersan I added you to the list.

DQ Date [Interview Date]

July/Temmuz 2022 (Note: Most Jul DQs received interview dates)

• @Saad July 2 [Waiting] (Third-party national)

August/Ağustos 2022 (Note: Some Aug DQs received interview dates)

• @lucky2022 Late August [Waiting] (Turkish citizen, lived in third-party country)
    • @Handan August 30 [Waiting] (Turkish citizen, lived in third-party country)
    • @Naile-İlyas August 31 [Waiting] (Turkish citizen, lived in third-party country)

September/September 2022

• @AE123 September 29 [Early March]
    • @letlor September 30 [March 17]

October/Ekim 2022

November/Kasım2022

December/Aralık 2022

January/Ocack 2023

• @hanifeersan, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@trbilgin, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@matt88 ayda bir veriyorlar, ve normalde ay sonunda olur

O zaman bu ayın sonunda Kasım da DQ olanlara gün verilecek Nisan ayına. Sıra bende inşallah amin

They last sent interview letters on January 27th. I assume they might send the next round at the end of February or the beginning of March.

I do wonder if the earthquake will slow things down as they might have more expedite requests among those effected and/or helping US citizens relocate, find loved ones, or other important things. This is how it should be though. The earthquake situation is heartbreaking and they need all the help they can get.

• Mevcut randevusunu konsolosluga haber vererek erteleyen oldu mu? Bu durumda ne kadar sure sonrasina konsolosluk tekrardan randevu veriyor ?

• @trbilgin Gorusme gununuz belirlenmedi mi ?

• @hilaldeniz hayir hala bekliyoruz.

• Proof of domicile olarak baska ne yukleyebilirim? Sadece amerikan surucu ehliyetimi yuklemistim daha fazla istediler. 5 senedir turkiyede yasiyorum. Is teklifi aldim amerikadan, amerikadaki kredi kartimin fotografini, ve gecici sureligine orda annemlerde yasayacagima dair imzali kagit yeterli olur mu? Ayrica is ehliyetim var orada terapist oldugum icin o ehliyetimide yuklemeyi dusunuyorum

• @istanbullover saydıklarınızı eklersiniz yeterli olacaktır

• @mazeno tesekkurler

• @koro Hi I finally got the dq also in February.

• @gok334 Congratulations! I added you to the list.

DQ Date [Interview Date]

July/Temmuz 2022 (Note: Most Jul DQs received interview dates)

• @Saad July 2 (Third-party national)

August/Ağustos 2022 (Note: Some Aug DQs received interview dates)

• @lucky2022 Late August (Turkish citizen, lived in third-party country)
    • @Handan August 30 (Turkish citizen, lived in third-party country)
    • @Naile-İlyas August 31 (Turkish citizen, lived in third-party country)

September/September 2022

• @AE123 September 29 [Early March]
    • @letlor September 30 [March 17]

October/Ekim 2022

November/Kasım2022

December/Aralık 2022

January/Ocack 2023

February/Şubat

• Yasaklı

merhaba bizim dosyamızda ceac sitesinde durum kontrolü yapıldığında vaka oluşturma:15 kasım ve son güncellenme:02 ocak yazıyor (çocuklarımın dosyalarında güncellenme tarihleri farklı 22 aralık ve 3 ocak) ve dosya hazır diyor ama herhangi bir randevu vermediler. sürekli mail atıyorum 2 kere sıranız geldiğinde iletişime geçilecektir diye cevap verdiler. bu sıra ne zaman gelecek . aranızda bu durumla ilgili bir tahmini olacak olan olur mu acaba? teşekkürler.

• @cglfth Eğer ceac'ta ready diyorsa mülakat tarihinizin gelmiş olması gerekir. "At NVC" durumu dosyasınızın hala mülakat tarihi beklediğini gösterir.

• @koro
    Hi, I have an IR5 case that was DQd on Nov 18th. Not sure if you are adding IR5 cases to your list to track but if you do so, just wanted to share.

• Merhaba arkadaşlar, mayıs 2022’de başvurumuzu yapmıştık. Uscis Processing time en son 1 hafta gösterdi sonrasında ‘longer than expected’ olarak güncellendi. 9 ay gibi bir süredir beklemediyiz. Şimdiye kadar bekleme süreci beni çok kaygılandırmamıştı ta ki yaşadığımız bu korkunç günlere kadar. Deprem bölgesinde değiliz ancak Kayseri’de bütün depremleri çok yoğun bir şekilde hissediyoruz. Hasar alan binalar mevcut. Eşim 2 haftadan Amerika’ya dönecek. Bu süreçte kızımla yalnız olma fikri beni gerçekten endişelendiriyor. Durumumuzla ilgili mail atmalı mıyım? Bir faydası olur mu?

• ⭐⭐⭐

@ahsenas, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba arkadaşlar, mayıs 2022’de başvurumuzu yapmıştık. Uscis Processing time en son 1 hafta gösterdi sonrasında ‘longer than expected’ olarak güncellendi. 9 ay gibi bir süredir beklemediyiz. Şimdiye kadar bekleme süreci beni çok kaygılandırmamıştı ta ki yaşadığımız bu korkunç günlere kadar. Deprem bölgesinde değiliz ancak Kayseri’de bütün depremleri çok yoğun bir şekilde hissediyoruz. Hasar alan binalar mevcut. Eşim 2 haftadan Amerika’ya dönecek. Bu süreçte kızımla yalnız olma fikri beni gerçekten endişelendiriyor. Durumumuzla ilgili mail atmalı mıyım? Bir faydası olur mu?

Deprem bölgesinde olan ve süreci devam edenlerin böyle bi hakkı var. Ama çevre illerde yaşayanlar için ne kadar etkili olur bilemiyorum gene de mail atın veya emmaya sorun.

• Yasaklı

@ekdodo kaç kere mail attım ‘sıranız geldiğinde’diyorlar nasıl ulaşacağım ben konsolosluğa aradım randevu bekleyeceksiniz diyorlar ulaştığım birim ne birimi onuda bilmiyorum. bizim ds-260 ımız falan yok bize verilen dosya numarasını söylüyorum anlamadm ben bu durumu. ais.usvisa-info.com adresinde oturum açtığımda da mevcut durum randevu al gözüküyor fakat randevu bulunamadı yazıyor sürekli.

• Ds260 da "is your child immigrating with you" ve "is your spouse immigrating with you" sorularina yes demistik. Bebegim amerikan vatandasi no dememiz gerekiyormus cunku "immigrate" yapmiyor. Bunun icin nvc ye email attim mulakatta duzeltebilirsiniz, ds260 acamadiklarini soyledi. Suanlik vergi ile ilgili dokumanlari duzeltiyoruz sonra tekrar sumbit edecegiz. Fakat ds260 ile ilgili aciklama yapmamiza gerek var mi ornegin cocugumun ve benim pasaportumu yukleyip konu hakinda not yazabilirir miyim?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |