Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @eyuphanyl Merhaba, bu bilginin kaynağı nedir?

• ⭐⭐⭐⭐

@FiveHN şu an kendisi doğru söylüyor. 2 hafta önce geldi bu özellik. Çocuklar için başvuru yaparken bile soruyorlar. Şahsi fikrim randevuları biraz olsun rahatlatmak. Çünkü ret alanlar bir daha başvuruyor. Sonra bir daha başvuruyor. Ben de rutin bir soru zannetmiştim sanki ds160 da olduğu gibi ama sonrasında anladım. Herkes harala gürele başvuru yapmasın bu saatten sonra şahsi tavsiyem bu yöndedir. Saygılarımla.

• @denizci10 Sadece Türkiye'de uygulanan bir durum mu?

• ⭐⭐⭐⭐

@FiveHN onu henüz bilmiyorum maalesef

• @denizci10 ilk defa başvuru yapacaklar için sorun yok galiba onlar için durum nedir acaba

• ⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-A evet konu sadece 2 yıl içinde ret alanlar için geçerli şu an. Ama aynı vizeden mi yoksa her vizeden mi onu bilmiyorum.

• @denizci10 nerede yazıyor 2 yıl falan ? resmi bir açıklama var mı

• ⭐⭐⭐⭐

@Hopes1 ben henüz resmi açıklama görmedim. Bu konu ile ilgili mail attım cevap bekliyorum. Sonrasında sosyal medya hesaplarımdan paylaşacağım. Ais te para yatırma aşamasında 2 yıl içinde vize reddi aldınız mı diye bir soru var. Evet derseniz şu an için randevu yok yazıyor. Buna istinaden dedim ben de.

• Farklı bir vize türü için başvurursanız geçerli değil ancak aynı vize türüne başvurduğunuz zaman 24 ay içerisinde vize reddim var seçeneğini işaretleyince açılmıyor randevu ekranı. Ben de mail attım dönüş bekliyorum. Bir arkadaşım çağrı merkezini aramış böyle bir şey yok demişler ama çağrı merkezinin konsolosluktan tamamen bağımsız bir özel şirket olduğunu biliyorum...

Bir arkadaşıma da "lütfen randevu takvimini takip edin" diye bir mail gelmiş konsolosluğa durumu sorduğunda. Benim şahsi fikrim Summer Work and Travel için bir düzenleme getirildi ancak sistem tam tamamlanmadı ve şuan randevuları göstermiyor. Yakında düzenleme gelir. Tabi tamamen şahsi fikrim bunlar.

@denizci10 üstad daha iyi bilir. Abd vizesinde asla başvurma hakkı elinden alınmaz diye biliyorum, konsolosluk kimsenim başvuru hakkını elinden almaz, alamaz.

Not: work and travel vize randevuları açılmadan önce konsolosların supervisor'ı wat vizelerinde 2. kez başvurma olmayacağını ve bazı acentelerin 2 randevu almaya çalıştığını ve buna karşılık ilk ret aldıktan sonra tekrar başvuranlara ret vereceklerini açıklamışlardı. Bu durum sadece wat vizeleri için geçerliydi. Bence yine de garantiye alıp sistemsel olarak da 2. vize randevusu alınmasını engellemek istemişler. Çünkü o zaman bunu engelleyecek sistemimiz de yok demişlerdi mailde. Biraz karışık anlatmış olabilirim. Bildiklerim bunlar....

• ⭐⭐⭐⭐

@eyuphanyl inşallah öyledir. ben de mail attım cevap bekliyorum. gelirse hemen paylaşacağım.

• Ben tarih güncellemek için açıyorum uygun randevu yok yazısı çıkıyor iki şehirde de..normalde iki şehirde de görüyordum tek tük tarihler, Ekim Kasım, Aralık şeklinde vardı farklı farklı.biz öne almaya çalışırken komple gitti 🙂 kapıyı kapatmasalar bari:)

• Selamlar, anne ve babam dun vize(B2) gorusmesine girdiler. Sorulan sorular:

• Ne icin gideceksiniz
    • Nereye gideceksiniz
    • Ne is yapiyorsunuz
    • Nerede yasiyorsunuz
    • Cocugunuz orada ne is yapiyor
    • Ne kadar kalacaksiniz
    • Baska cocugunuz var mi, nerede yasiyor

Tahminimizden kolay gecmis, vizeleri onaylanmis. Belge olarak yalnizca benim yazmis oldugum davet/niyet mektubunu almislar. Onun disinda herhangi bir evrak talep etmemisler.

Umarim faydali olur.

• ⭐⭐⭐⭐

Ais de güncelleme oldu az önce. Sonrasında Nisan 2023 e randevular açılmaya başladı. Almak isteyenler kontrol edip erkene alabilirler bilginize

• @denizci10 Merhabalar nasılsınız? Bakıyorum sürekli ama tarih yok 🙂 Özellikle mayıs öncesine almak için.

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz şimdi 27 Nisan a çektik müdürün randevusunu

• @tolgasatir Bende niye çıkmıyor 😕 Eşim ile birlikte yaptığım için mi yani 2 kişiyiz diye mi çıkmıyor acaba

• ⭐⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz yok hayır. az önce 4 kişilik bir aileyi taşıdım. biraz bekleyin sırayla açıyorlar. Gece 01.18 halen çalışıyorum bu arada 😂

• ⭐⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz çok şükür iyiyiz. bakarsanız bulursunuz. dikkat edin ban yemeyin. Bugün özellikle yemeyin.

• @denizci10 İyi olmanıza sevindim çünkü her haberiniz ışığımız 🙂 Bende bakıyorum sürekli ama bulamıyorum sanırım sizin elinizin değmesi gerek bize denk gelmiyor hiç 🙂 Kolay gelsin, dün akşam eşime sizlerden yaşadıklarınızdan bahsettim normalde dinlemezdi U.S. paylaşımlarımı (ara veriyorum şimdi çok yeniledim sayfayı bakmak için)

• ⭐⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz estağfurullah. siz tek hesaptan bakıyorsunuz normaldir. Ben aynı anda 10-12 hesaptan bakıyorum ondan ban yemeden yakalıyorum ve alıyorum randevuları.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |