Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@debbieLA77 şimdi o öyle bir durum ki, biz gezi parkında sesimizi çıkardık orda bile milyonları bastırdılar ve seneler sonra ben orda bulunmamdan dolayı işimden oldu, he çok mu rahatsız etti hayır daha iyi bir iş bulabildim ben yetkinliklerimden dolayı ama bulamayadabilirdim insanlar bunları duydukça maalesef daha çok korkuyor. Bunlar gider düzen değişirse bir ihtimal insanlar bişeylerin değişebileceğine inanıp seslerini çıkartırlar ancak şuan bence kimse bir şey in bunların istediği dışında değişmeyeceğine inandıklarından seslerini de çıkarmıyorlar.

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@debbieLA77 şimdi o öyle bir durum ki, biz gezi parkında sesimizi çıkardık orda bile milyonları bastırdılar ve seneler sonra ben orda bulunmamdan dolayı işimden oldu, he çok mu rahatsız etti hayır daha iyi bir iş bulabildim ben yetkinliklerimden dolayı ama bulamayadabilirdim insanlar bunları duydukça maalesef daha çok korkuyor. Bunlar gider düzen değişirse bir ihtimal insanlar bişeylerin değişebileceğine inanıp seslerini çıkartırlar ancak şuan bence kimse bir şey in bunların istediği dışında değişmeyeceğine inandıklarından seslerini de çıkarmıyorlar.

Milleti korkar hale getirdiler. Bir millet devletinden (şu durumda aslında hükümetten) de korkacaksa korkutulacaksa kime güvenebilir ki. Devlet baba diyoruz, baba koruyan kollayan değil midir? Çok büyük bir yozlaşma var çok. Az önce bir video izledim bir depremzede CB'na diyor ki "devletimize yük olduk". Bu millet maalesef hala milletin devlet için değil devletin millet için var olduğunu anlayamadı...

• ⭐⭐⭐

@berolika dün bende izledim hala diyorlar ki hayır duanızı bekliyoruz.

• ⭐⭐

@berolika hepimiz böyle vicdana sahip oluyoruz o zaman...

• ⭐⭐

herşeyi düşünüyorum... geceleri uyuyamıyorum bu felaket yüzünden... son bir kaç gündür de düşündüğüm o bölgeden green karta başvuranlar belki de kazanacaklar bu sene ama hiç gidemeyecekler:( hayalleri kayboldu uçtu:( bir avuç moloz yığını içinde...

• ⭐⭐

@tolgasatir korkunun ecele hiçbir zaman faydası olmadı...böyle giderse öyle değil, böyle öldürecekler herkesi zaten... bir şeyler olacak bence insanlar birlik olacaklar bence...

• ⭐⭐

@tolgasatir haaa bir de ayrı konu... bunlar gitmez 🙂

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika dün bende izledim hala diyorlar ki hayır duanızı bekliyoruz.

Evet evet işte bu insanlara bir şey anlatmak çok zor anlatamazsınız yani. Yanlış anlaşılmak da istemem ama akıl tutulması mıdır nedir bu niçin böyle bu insanlar bilmiyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 istanbul için bakkal hesabı var. Naci Görür yapıyor.

‘İstanbul’da 1 milyon 100 bin bina var’ Bunun 59 bin tanesi çok ağır hasarlı. Bu demektir ki ölümlü vakaların büyük bir kısmı bu 59 bin bina içerisinden olacak. Ben şimdi minimize ediyorum. Bu 59 bin binanın 49 bin binasını da alın. Bunda da insanların burnu kanamasın. 10 bin bina verin… 10 bin bina İstanbul’da hiç öyle kalmadı ama her biri beş katlı olsun. 50 bin kat yapar… Her kata iki daire koyun, her daireye 4-5 kişi koyun alın size 500 bin bu minimum. Yani bu işin şakası yok. İstanbul’da beklediğimiz deprem olursa bu yapı stoğuyla, bu gecekondu mantığıyla bu yoğunluğu bu nüfus içerisinde Kahramanmaraş depremlerinin kaybından daha fazla olur. Minumum 500 bin insan ölümle burun buruna” ifadelerini kullandı.

1.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

daha ilginç bir haber var. Sahtekarlıkla deprem paralarını kendi hesabına geçiren Türkleri yunan medyası uyarıyor. İfşa ediyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

yabancı ülkeden gelenlerin dil - din -ırk -mezhep ne olduğu umurlarında değil sadece insan olduğun için verdiği değer 2 tane örnek

1-) Güney Koreli bir doktor Türkiye’den ülkesine dönerken depremzedelerden birinin çadırına yazdığı notla herkesi duygulandırdı. Güney Koreli doktor çadıra, “Ailelerini kaybeden Türkiye halkına. Bir kişiyi daha kurtaramadığım için üzgünüm” notunu ekledi.

2-)

• ⭐⭐

@ayvalik10 bir de bu adamlara sinirlenip kin duyuluyormuş vay efendim bunlar kurtardı biz kurtaramadık diye mevzular dönüyormuş deli acaba bunlar akıllarını mı kaybettiler...

• ⭐⭐

@ayvalik10 bu habere şok şok şok oldum bu bina var mı ya gerçekten orada olamaz di mi olmamalı yani

• ⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

hayatımda hiç kimseyi hiçbir şeyi kıskanmadım şuna dek yalnız burada yaşadıklarımızdan sonra gördüklerimden sonra şu depremin ertesi günü uçağı olup depremi atlatıp amerikaya uçan green kart talihlileri var ya onları çok kıskandım... allah bize de nasip etsin kaderimizde varsa hayırlısıysa tabi 🙏

Bende aynı duyguları yaşadım çok kıskandım 😞 Rabbim bana da nasip eder inşallah 🙏 ömrü hayatımda istediğim tek şey, Rabbim çok şey istemiyorum lütfen lütfen yardım et bana 🙏

• Arkadaşlar İskenderunda enkaz çalışmaları hala devam ediyor çevre ilçelerde ufakta olsa bir normalleşme var ben İskenderunun kasabasindayim evimize çıktık hala korkuyoruz fakat duruma alısmamiz gerekiyor diye düşünüyorum çünkü artık artçılar uzun bir süreç içerisinde devam edecek gibi görünüyor. Allah hepimize sabır versin o kötü günü bir daha yaşatmasın

• @ayvalik10 hoca en iyi ihtimalle konuşmuş. Benim düşüncem bizim milletimiz düzelmeyecek. Bu devran böyle gelmiş böyle geçecek.

• @debbieLA77 hiç şaşırmadım zaten. Toplanma alanına bakma gereği de hissetmedim şimdiye kadar. Çünkü olmadığını biliyorum.

• @yenihayaletadam ✔✔✔️ ben şunu gördum yonetım bahaneee... tum bu rezilliklerden halk sorumlu. kendileri istiyor daha nasil soylenebilir

• ⭐⭐

İlk etapta kendi çabalarıyla kurulan üyelerin aidat verdiği (düşünün gönüllüsün aidat veriyorsun) indak İnegöl arama kurtarma ekibi 222. Saatte canlı çıkardı akşam arkadaşım bir kaç cenaze daha var onları da çıkaralım öyle gelecegiz demişti canlı çıkarmak nasip oldu hepimiz gitmek istiyoruz eyvallah ama eğitim almamız lazım en iyimser tablo da sadece 50 bin enkaz bekleniyor İstanbul depreminde ve eğitim şart eğitim almamız yakınlarımizi teşvik etmemiz gerekli 50 bin bina demek 2 milyon arama kurtarma ekibi demek gerçekten hazırlanmış eğitimli gönüllüler lazım

• Tekrar selamlar, bir ihtiyacı bir sıkıntısı olan var mı deprem bölgesinde? İyi misiniz hepiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |