DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selam arkadaşlar, çember daralıyor şubatın ilk haftasına girdik,

ben ciddi ciddi henüz nerede yaşayacağıma karar veremedim, google earth'ın geziyorum genelde. bu tercih için bir yöntem değil ama bölgesel farklılıkları görmek için iyi oluyor. mesela alabama hoşuma gidiyor ama okuduğum şeyler iyi değil biraz daha kuzey sehirleri iyi aslında minnesota gibi, ben sanırım kuzeye yerleşeceğim içimdeki viking bunu istiyor, nedense orada bulunmalıyım, köylü iç güdülerimi oduncu gömlekleri amerika dediğim oklar kuzeyi gösteriyor. akdenizi severim ama akdeniz adamı değilim, biraz daha araştıralım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cdzdcd iklim olarak sen nasıl seviyorsun onu yazabilir misin sana seçenekleri sunalım

• @Selly ben izlemiştim bu videoyu dedim ki Türkiye den gidip Amerika'daki bir Türk şehrinde yaşayacaksam ne anlamı kaçmaya çalıştım insanlar zaten ordalar 😂 videonun bir kısmında da işte aile özlemi var gidemiyoruz göremiyoruz falan diyorlar gelmeyin eskisi gibi değil buralar diyorlar tipik türk halkı işte 😂

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika

İlk fırsatta izleyeceğim videoları ama içeriğini az çok tahmin edebiliyorum 😃

• @ayvalik10 iklim olarak kışı seviyorum yani akdeniz iklimi şart değil benim için sevgili @ayvalik10 dostum

• @yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly sadece başlığa baktım çıktım Benden uzak Allah a yakın olsun o mahalle. Fikrimce o mahallenin yakınlarından bile geçmeyi düşünmüyorum

aynen tek düşünmediğim yer benimde, -32 ile Chicago ya razıyım 😁 😂 😂

• @berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba herkese,
    Paterson düşünenlere 😄 5-10 kere düşünün derim

Önyargılı olmak istemem ama bence orada yaşayanlar orayı küçük Türkiye'ye çevirmiştir sadece ekonomik anlamda biraz daha rahatlardır kendileri ama mesela Türk işletmelerinin mantığı buradakiyle aynıdır kesin tıpkı Almanya'da olduğu gibi 😃 Açıkçası çok zorunda kalmadığım sürece topluluk halindeki Türklerle bir araya gelmeyi düşünmüyorum (forumun güzel insanlarını tenzih ediyorum).

evet evet aynen öyle yapmışlar maalesef bence Almanya 'daki ve bu paterson daki Türkleri geri ülkeye göndermeleri lazım onlar yerine bizler gidersek o ülkeler için de daha hayırlı bir iş olur bizler içinde ülke içinde. 😄 😄 😄 😄 😄 Orda yaşayıp burayı kimin yöneteceğine dair oy kullanıp herkesin kaderi ile oynuyorlar çünkü gelsinler burda yaşayıp öyle oy kullansınlar bir de 😁 😁

• @Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba herkese,

Önyargılı olmak istemem ama bence orada yaşayanlar orayı küçük Türkiye'ye çevirmiştir sadece ekonomik anlamda biraz daha rahatlardır kendileri ama mesela Türk işletmelerinin mantığı buradakiyle aynıdır kesin tıpkı Almanya'da olduğu gibi 😃 Açıkçası çok zorunda kalmadığım sürece topluluk halindeki Türklerle bir araya gelmeyi düşünmüyorum (forumun güzel insanlarını tenzih ediyorum).

evet evet aynen öyle yapmışlar maalesef bence Almanya 'daki ve bu paterson daki Türkleri geri ülkeye göndermeleri lazım onlar yerine bizler gidersek o ülkeler için de daha hayırlı bir iş olur bizler içinde ülke içinde. 😄 😄 😄 😄 😄 Orda yaşayıp burayı kimin yöneteceğine dair oy kullanıp herkesin kaderi ile oynuyorlar çünkü gelsinler burda yaşayıp öyle oy kullansınlar bir de 😁 😁

Ben bayıldım bu fikre aynen öyle olsun onlar gelsin biz gidelim biraz da onlar Türkiye'nin ırmağının akışına ölsün 😁 😁 Zaten yurtdışında yaşayanların oy kullanmasına yüzde yüz karşıyım neden burada yaşamayan biri bizim kaderimizle oynuyor ki çok saçma bence.

• @Selly

Bu videoyu izlemiştim ve bunun gibi birkaçtanesini, aşağıda bırakıyorum buna benzer birtanesini daha ,

aslında bunu söylerken cidden üzülüyorum, Amerikada nerde yaşamak istemiyorsun deseler "peterson" derim

Toplum olarak maalesef dürüstlük ve ahlaktan uzaklamış biryere doğru hızla gidiyoruz. Bunun sebebi içinde bulunduğumuz şartlar vs olabilir fakat yinede " KÖTÜ" olmanın bir mazereti değil.

Amerikaya gitme sebebi olarak , bir çoğumuzun ilk 1. yada 2. maddesinde olduğu gibi tabiki benimde en etkili sebeplerimden birisi ekonomik şartlar ama bu tek motivasyonum değil.

İşim gereği sabah akşam minimum 3 saat İstanbul trafiğindeyim, en sağ şeritten giderken sivil çakarlı arabaların yanlarımdan geçtiğinde huzursuz oluyorum. Niye mesela sabah x sivil aracıyla o kişide işine gidiyor; bende işime gidiyorum hangi hakka hukuka dayanarak kendisini üstün görerek emniyet şeridinde gidebiliyor. Ülkece maalesef yozlaşmış durumdayız. herşey soru işareti

• Eğitim Sistemi
    • Sağlık Sistemi
    • Adalet - Hukuk Sistemi
    • Seçim Sistemi

hangisini tutarsanız elinizde kalan bir duruma döndü.

Son olarak Umarım " GC çıkarsa gider miyim bilmem" diye düşünen hiç kimseye çıkmasın inşaallah 😼

.

• @ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly ben izlemiştim bu videoyu dedim ki Türkiye den gidip Amerika'daki bir Türk şehrinde yaşayacaksam ne anlamı kaçmaya çalıştım insanlar zaten ordalar 😂 videonun bir kısmında da işte aile özlemi var gidemiyoruz göremiyoruz falan diyorlar gelmeyin eskisi gibi değil buralar diyorlar tipik türk halkı işte 😂

Ya evet sorma. Ben geçen yaz dayımla tartıştım bu konuyu sonra vazgeçtim tartışmaktan. (Kafa bir şeye sabitlenince empati kurma yetenekleri kaybediyorlar. umarım bizler onlar gibi olmayız sonradan) Dayım yıllardır Almanya' da yaşıyor. öyle Türk bölgesinde falan değil. Gelmiş yazın Almanya çok kötü durumda geçinemiyoruz. Dedim doğrudur ama bak burda da durumlar böyle.

• Yok yok burası iyi
    • Neresi iyi ahır niyetine kullanmayacağın ev kiraları bu kadar olmuş
    • Almanya ' da da kiralar uçtu
    • Doğrudur fiyatlar artmıştır elbet ama burası gibi 2 binlerden 15 binlere kadar artmamıştır %100 bile değil yapılan zamlar
    • yok yok çok kötü Almanya'da
    • Sen tek maaşla yaşayabiliyorsun dimi ben burada tek maaşla yaşayamam.
    • Ben de geçinemiyorum her şey ateş pahası
      biraz daha örnekler vs verdim hepsini bir çürütme çabası, ülke ve yönetimi övme . Ondan sonra gel yer değiştirelim sen burada yaşa ben giderim Almanya'ya dedim. Gülüyor tabiki mümkün değil biliyor böyle birşeyin mümkün olmadığını olur dedi. En son madem burası bu kadar iyi Almanya dan da iyi o zaman kesin dönüş yap. Kurulu düzenim var buraya gelip ne yapayım.

Gerçekten keşke şu burayı övüp oraları kötüleyenleri ülkelerine geri gönderseler. Bir de en yırtamadıkları zaman söyledikleri şey hepsinin standar " biz orda yalnızız kimimiz kimsemiz yok siz burada hep berabersiniz aile ve sıla hasreti bambaşka insanı bitiriyor.
    Bitmeyin abilerim ablalarım büyüklerim küçüklerim sizleri buralara alalım sıla hasretinize , aile özleminize o çok destekleyip övdüğünüz memnun kaldığınız düzene gelin hepsine kavuşun sizlerde bizlerde mutlu olalım. Dimi ama

• Az önce YouTube da gezinirken Jurassic Park ile ilgili bir videoya denk geldim linki aşağıya bırakıyorum çok güzel bir gezi Amerika ya gidince yapılacaklar listesi yazılması gerekiyor bence 🙂

• @berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba herkese,

Ben bayıldım bu fikre aynen öyle olsun onlar gelsin biz gidelim biraz da onlar Türkiye'nin ırmağının akışına ölsün 😁 😁 Zaten yurtdışında yaşayanların oy kullanmasına yüzde yüz karşıyım neden burada yaşamayan biri bizim kaderimizle oynuyor ki çok saçma bence.

İlk oy kullandığım günden bugüne kadar mantığıma oturmayan tek şey benimde bu. bizlerin kaderi ile oynuyorlar. Hatta vatandaşlık alıyorlar onu da çifte vatandaşlıkla tamamlayıp hem burda oy kullanmaya devam ediyorlar. Yaşamadığın bilmediğin bir yer için nasıl oy kullanma hakkın olabilir ki.

• @Selly valla dayınız olduğu için kişisel olarak birşey diyemeceğim ama bende aşırı gıcık oluyorum bu tiplere annemin halası da Almanya Nürnberg de yaşıyor onlar da aynı e dön gel Türkiye ye diyorsun kurulu düzen var diyor yav sen zaten vaktinde burdaki kurulu düzeni bozup gitmedin mi madem bu kadar düşkünsün ülkene kop gel elin Almanya' sından bak Türkiye size göre güllük gülistanlık dedim ya zor olur diyor , dedim olmaz eşimden dolayı çok fazla avukat tanıdığım var aralarında göçmen avukatlığı yapanlar da var (burasını tamemen ona kıl olduğum için salladım) onlarla konuşuruz en az sorunla sizin dönüşünüzü sağlarız Türkiye'ye sizde rahat edersiniz hem Türkiye cennet cennet alım gücü falan müthiş dedim yok yav dönmek değil de ara ara geliyoruz işte Türkiye'ye de dedi 😒

• @ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Az önce YouTube da gezinirken Jurassic Park ile ilgili bir videoya denk geldim linki aşağıya bırakıyorum çok güzel bir gezi Amerika ya gidince yapılacaklar listesi yazılması gerekiyor bence 🙂

evet ya liste de bizim ilk sırada California daki Disneyland var
    2. Orlando da Diagon Alley (Harry Potter parkı)

@ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly ben izlemiştim bu videoyu dedim ki Türkiye den gidip Amerika'daki bir Türk şehrinde yaşayacaksam ne anlamı kaçmaya çalıştım insanlar zaten ordalar 😂 videonun bir kısmında da işte aile özlemi var gidemiyoruz göremiyoruz falan diyorlar gelmeyin eskisi gibi değil buralar diyorlar tipik türk halkı işte 😂

Ya evet sorma. Ben geçen yaz dayımla tartıştım bu konuyu sonra vazgeçtim tartışmaktan. (Kafa bir şeye sabitlenince empati kurma yetenekleri kaybediyorlar. umarım bizler onlar gibi olmayız sonradan) Dayım yıllardır Almanya' da yaşıyor. öyle Türk bölgesinde falan değil. Gelmiş yazın Almanya çok kötü durumda geçinemiyoruz. Dedim doğrudur ama bak burda da durumlar böyle.

• Yok yok burası iyi
    • Neresi iyi ahır niyetine kullanmayacağın ev kiraları bu kadar olmuş
    • Almanya ' da da kiralar uçtu
    • Doğrudur fiyatlar artmıştır elbet ama burası gibi 2 binlerden 15 binlere kadar artmamıştır %100 bile değil yapılan zamlar
    • yok yok çok kötü Almanya'da
    • Sen tek maaşla yaşayabiliyorsun dimi ben burada tek maaşla yaşayamam.
    • Ben de geçinemiyorum her şey ateş pahası
      biraz daha örnekler vs verdim hepsini bir çürütme çabası, ülke ve yönetimi övme . Ondan sonra gel yer değiştirelim sen burada yaşa ben giderim Almanya'ya dedim. Gülüyor tabiki mümkün değil biliyor böyle birşeyin mümkün olmadığını olur dedi. En son madem burası bu kadar iyi Almanya dan da iyi o zaman kesin dönüş yap. Kurulu düzenim var buraya gelip ne yapayım.

Gerçekten keşke şu burayı övüp oraları kötüleyenleri ülkelerine geri gönderseler. Bir de en yırtamadıkları zaman söyledikleri şey hepsinin standar " biz orda yalnızız kimimiz kimsemiz yok siz burada hep berabersiniz aile ve sıla hasreti bambaşka insanı bitiriyor.
    Bitmeyin abilerim ablalarım büyüklerim küçüklerim sizleri buralara alalım sıla hasretinize , aile özleminize o çok destekleyip övdüğünüz memnun kaldığınız düzene gelin hepsine kavuşun sizlerde bizlerde mutlu olalım. Dimi ama

Ay çok özür dilerim ama diyaloğu okurken güldüm hepsi bu kadar mı aynı olur ya 😁 Kurulu düzen olmazsa olmaz zaten ya sen gel burada da kurarsın düzen çok güzelmiş ya burası sılanla özleminle yaşar gidersiniz işte 😃 Ben orada olsam ben de överdim burayı (şaka tabii ki) oranın 1i buranın 20si ne de olsa 😃

@ErdalK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Az önce YouTube da gezinirken Jurassic Park ile ilgili bir videoya denk geldim linki aşağıya bırakıyorum çok güzel bir gezi Amerika ya gidince yapılacaklar listesi yazılması gerekiyor bence 🙂

evet ya liste de bizim ilk sırada California daki Disneyland var
    2. Orlando da Diagon Alley (Harry Potter parkı)

Disneyland benimde aklımdaydı ama Harry Potter parkını sizden duydum onu da listeme ekliyorum hem belki de birgün bu geziler sırasında bile karşılaşıp bu günlerden bahsederiz

• @emrsvt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Selly

Bu videoyu izlemiştim ve bunun gibi birkaçtanesini, aşağıda bırakıyorum buna benzer birtanesini daha ,

aslında bunu söylerken cidden üzülüyorum, Amerikada nerde yaşamak istemiyorsun deseler "peterson" derim

Toplum olarak maalesef dürüstlük ve ahlaktan uzaklamış biryere doğru hızla gidiyoruz. Bunun sebebi içinde bulunduğumuz şartlar vs olabilir fakat yinede " KÖTÜ" olmanın bir mazereti değil.

Amerikaya gitme sebebi olarak , bir çoğumuzun ilk 1. yada 2. maddesinde olduğu gibi tabiki benimde en etkili sebeplerimden birisi ekonomik şartlar ama bu tek motivasyonum değil.

İşim gereği sabah akşam minimum 3 saat İstanbul trafiğindeyim, en sağ şeritten giderken sivil çakarlı arabaların yanlarımdan geçtiğinde huzursuz oluyorum. Niye mesela sabah x sivil aracıyla o kişide işine gidiyor; bende işime gidiyorum hangi hakka hukuka dayanarak kendisini üstün görerek emniyet şeridinde gidebiliyor. Ülkece maalesef yozlaşmış durumdayız. herşey soru işareti

• Eğitim Sistemi
    • Sağlık Sistemi
    • Adalet - Hukuk Sistemi
    • Seçim Sistemi

hangisini tutarsanız elinizde kalan bir duruma döndü.

Son olarak Umarım " GC çıkarsa gider miyim bilmem" diye düşünen hiç kimseye çıkmasın inşaallah 😼

.

Sonuna kadar hak veriyorum sana 👏🏻 👏🏻
    İnşallah bizim forumdakilere sadece GC çıkar çok çok Amin 🤲🏻 🤲🏻 🤲🏻
    hemen izleyeceğim bu videoyu

Merhaba herkese,

İlk oy kullandığım günden bugüne kadar mantığıma oturmayan tek şey benimde bu. bizlerin kaderi ile oynuyorlar. Hatta vatandaşlık alıyorlar onu da çifte vatandaşlıkla tamamlayıp hem burda oy kullanmaya devam ediyorlar. Yaşamadığın bilmediğin bir yer için nasıl oy kullanma hakkın olabilir ki.

Gerçekten akla mantığa sığan bir şey değil bilmediğin etmediğin yer için oy kullanmak sonuna kadar karşıyım ama elden bir şey gelmiyor ne yazık ki düzeni kuran kurmuş sefasını onlar cefasını biz çekiyoruz...

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu hayır gül gül 🙂 bende gülüyorum ama iyi de geliyor niye yalan söyleyim

Hangimiz yapmıyoruz ki zaten böyle şeyler 🙈

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |