Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @likable DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Knk bende yakın zamanda başvuruyu yaparım Gebze-Harem hayatındayım çaya beklerim 😁🤪

@tanti DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Veee an itibariyle Success!
    Artık Alibeyköy hattında bizim de dolmuşumuz çalışacak..

Yap yap rahatlıktan çıkıp beklemeye başlıyorsun 😂

• @tanti DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@gözde DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@chromium DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Foruma üye olanlara çıkmıyor diye bir şey okudum geçen senenin başlığı altında, kaydımızı nereden sildirebiliriz siteden? 🙂

Şaka bir yana, siteye kayit olup süreci buradan takip edip çıktığını öğrenen kaç kişi var acaba merak ettim. Yoksa herkes çıktıktan sonra mi üye oluyor öğreniyor?
    2019 bekleme odasinin mayis ayina kadar olan kismina bakarsaniz eger bizlere forumdan kimseye cikmadi gecen sene ne yazik ki mayis ayindan sonra 2019 bekleme odasina yazan arkadaslar kazandiktan sonra foruma kayit olanlar 🙂

Umarım bu sene de hancı olmayız 😂

Insallah bu sefer yolcu olacagiz 👍🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Foruma üye olanlara çıkmıyor diye bir şey okudum geçen senenin başlığı altında, kaydımızı nereden sildirebiliriz siteden? 🙂

Şaka bir yana, siteye kayit olup süreci buradan takip edip çıktığını öğrenen kaç kişi var acaba merak ettim. Yoksa herkes çıktıktan sonra mi üye oluyor öğreniyor?

Su an aklima gelen @irem ve @HockeyUmpire2 var. Bu arkadaslar lotodan secildiklerinde foruma uyelerdi...

Hatta sayin @HockeyUmpire2 'nin sansli konusu bile var, su konuda green card istemisti:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/329/abd-ye-gitmeden-once-ve-gittikten-sonra-yapilacaklar

• ⭐⭐

@crazycells DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Su an aklima gelen @irem ve @HockeyUmpire2 var. Bu arkadaslar lotodan secildiklerinde foruma uyelerdi...

Hatta sayin @HockeyUmpire2 'nin sansli konusu bile var, su konuda green card istemisti:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/329/abd-ye-gitmeden-once-ve-gittikten-sonra-yapilacaklar

Inşallah bu da benim uğurlu başlığım olur 🙂

Eski başlıklara baktım, resmen çekilişi bir daha yaşamış gibi oldum.

Nasıl başvuracağım soruları.
    Fotoğraf soruları
    Eşim şöyle çocuğum böyle ne olacak soruları.
    Çekilişe başvurunun bitmesi
    Totemler, dualar
    Sonuç günü
    Sistemi çökmesi
    Not selected
    Kapanış 🙂

• En sonki çekilişte kaç kişiye çıktı bilgisi olan varmı ❓

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmet-34 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

En sonki çekilişte kaç kişiye çıktı bilgisi olan varmı ❓

Evet, 87.610 kisi secildi bu yil.

• Özellikle ilk kez başvuranlar fazla kaptırmayın kendinizi. Planlarınızı greencard çıkacak diye yapmayın. Sonuçta Yüzde 1 ihtimalin olduğu bir çekiliş. Yüzde 99 çıkmayacak. Ben 2 kez hayal kırıklığı yaşadım. Bu 3.başvurum ve ayaklarım yere basıyor.
    Medeni gelişmiş ve emeğinizin karşılığını gerçekten alabileceğiniz başka bir ülkeye çekilişsiz göç edebilirsiniz. Bu söylediğim dil bilenler için. İelts den 6.5 alabiliyorsan ız üniversite mezunu iseniz, son 10 yılda en az 5 sene full time çalışmışsanız Kanada ya express-entry ile göç edebilirsiniz. Çekiliş yok. Girdiğiniz bikgilerinizle puan topluyorsunuz ve puanınızı göre Kanada Hükümet i sizi göçmenlik için davet ediyor. Araştırıp bir deneyin. Greencard dan daha gerçekçi...

• @crazycells baya seçilmiş sanki hepsi tabi kazanamıyor herhalde ❓

• @faith Greencard'tan daha gerçekçi derken neyi kastediyorsunuz? Benim bildiğim Kanada'ya göçmenlik başvurusu da o kadar kolay değil. Siz başvurdunuz mu?

• Sayın @Faith "gerçekçi" ile kastınızın "göç edebilmenin nisbeten sizin elinizde olduğu" 'nu anlıyorum ve ben buna katılıyorum yani greencard gibi tamamen şansa dayalı değil,ama unutmamak gerekir ki Kanada sadece belli kesime şans tanıyor malesef.Greencard daha hayal gibi dursa da herkesin şansı var o acıdan avantajlı,bu arada söylemeden edemiycem 6.5 ielts çok iyimser,havuza girilebilir ama davet için yetmez malesef.

• Hani bir spor müsabakası öncesi ''iyi oynayan kazansın'' diye temennide bulunulur ya, işte o hesap ben de DV2020 özelinde ''en çok isteyene ve uzun süredir bekleyene çıksın'' şeklinde bir temennide bulunayım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmet-34 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells baya seçilmiş sanki hepsi tabi kazanamıyor herhalde ❓

yok, bu sayi normal. Buyuk ihtimal bu yil herkese sira gelir. Secilen herkes surece devam etmiyor.

• Bu arada dolar da düşüş var inşallah daha da düşer de biraz rahatlatır 😀

• @gözde taskin yazması daha doğru olacaktır 🙂

• Merhabalar ben de yeni basvurdum.hayirlisi olsun.

• @paw-of-eagle evet Kanada başvurusu çok teferruat lı. Ama çekiliş kura yok. Siz daha başvuru yaparken göçmenliğe kabul edilip edilmeyeceğinizi öğreniyorsunuz.
    Biraz açarsak yaşınız eğitim durumunuz iş tecrübenizi dil seviyeniz gibi bilgilerinizi online giriyorsunuz. Bu bilgilerinizle puan topluyorsunuz. Ve siz bu puanı resmi başvuru yapmadan görüyorsunuz. Kanada ayda bir 3-5 bin kişiyi en yüksek puandan aşağıya doğru davet ediyor . En son 440 puandan kapattı 1 hafta önce. Siz diyelim ki 445 puandasınız sizde davet almış olacaksınız. Eger 420 puanda iseniz sonraki davetlerde puanın düşeceğini beklersiniz ve kuvvetle muhtemel puan 415 lere düşer ve çağrılırsınız. Sonra evrak hazırlarsınız ve resmi başvuruyu yaparsınız. Hazırlayacağı ız evraklar da ilk başta online girdiğiniz bilgilerinizin isbatı yönünde olacaktır.
    Kabaca yukarda anlattığım gibi. YouTube da bu konuyla ilgili yüzlerce video var. Ben size Kanadanın resmi göçmenlik sitesinden konuyu araştırmanızı öneririm. Kullanıcı dostu güzel bir site yapmışlar. Ben de halen araştırma aşamasındayım. Resmi başvuru yapmadım henüz.

• @centralpark greencard ile Kanada express-entry çok farklı kulvarlar. Birbirine alternatif değiller. Yurtdışına gitmeyi kesin kafaya koyanlar için ancak farklı alternatif olabilirler

• @faith
    Kanada çekiliş olmadan göç etmeyi düşünenler için iyi bir seçenek. oradaki en önemli sıkıtı dil bilgisini kanıtlamak. IELTS den en az 6,5 alınması gerek.

• Green Card çekilişinde Yurt dışında üniversite okuyan okuyan öğrenci için yaşadığı şehire okuduğu okulun şehrini mi yazacak, yoksa Türkiye olarak mı? teşekkür ederim

• Arkadaşlar merhabalar en sonki çekilişten hak kazanıpta alamayan varmı burda ❓❓

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |