Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

DV2019 talihlisiyim. Biliyorsunuzki bedelli askerlik son başvuru tarihi 3 Kasım 2018. Benim konsolosluk görüşmem ise bu tarihten yaklaşık 1 hafta sonra. 🙂

Riske atmamak adına bedelliye de başvurmayı düşünüyorum fakat eğer görüşme olumlu geçer ve vizeyi alırsam 6 ay içinde girmem gerekiyor ama yoğun bedelli başvurusu nedeniyle celp sırası 6 ay içinde gelmeyebilir.

Sorum şu: Acaba bedelli başvurusunu burda yapıp vizeyi alıp gittikten sonra ne gibi haklarım olur? Amerika'da çalıştığımı gösterip askerliğimi tekrar tecil edebilir miyim ve eğer bunu yaparsam yatırmış olduğum parayı geri iade alabilir miyim? Veya geri iade almasamda ilerde dövizli askerliğe çevirip bu bedeli onun için kullanabilir miyim?

Yardımlarınız için teşekkürler.

@crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@met Bedelli Askerlik Başvurusunu Dövizle Askerliğe Çevirmek içinde söyledi:

Merhaba,

DV2019 talihlisiyim. Biliyorsunuzki bedelli askerlik son başvuru tarihi 3 Kasım 2018. Benim konsolosluk görüşmem ise bu tarihten yaklaşık 1 hafta sonra. 🙂

Riske atmamak adına bedelliye de başvurmayı düşünüyorum fakat eğer görüşme olumlu geçer ve vizeyi alırsam 6 ay içinde girmem gerekiyor ama yoğun bedelli başvurusu nedeniyle celp sırası 6 ay içinde gelmeyebilir.

Sorum şu: Acaba bedelli başvurusunu burda yapıp vizeyi alıp gittikten sonra ne gibi haklarım olur? Amerika'da çalıştığımı gösterip askerliğimi tekrar tecil edebilir miyim ve eğer bunu yaparsam yatırmış olduğum parayı geri iade alabilir miyim? Veya geri iade almasamda ilerde dövizli askerliğe çevirip bu bedeli onun için kullanabilir miyim?

Yardımlarınız için teşekkürler.

@crazycells

Sorunuzu su konuda sormaniz daha uygun olurdu:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1437/bedelli-askerlik-basvurusu-3-kasim-2018-e-kadar

Soru:
    BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİ İÇİN MÜRACAATTA BULUNARAK PARAMI YATIRDIM. BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİNDEN VAZGEÇMEK İSTİYORUM, PARAMI İADE ALABİLİR MİYİM?
    Cevap:
    BEDELLİ ASKERLİK HİZMETİ İÇİN BELİRLENEN MÜRACAAT TARİHLERİ İÇERİSİNDE VEYA EĞİTİM BİRLİĞİNE KATILMADAN BEDELLİ ASKERLİK YAPMAKTAN VAZGEÇENLERİN YATIRDIKLARI ÜCRETLER ASKERLİK ŞUBELERİNE ŞAHSEN VEYA VEKALET VERECEKLERİ VASİLERİ ARACILIĞI İLE MÜRACAAT ETMELERİ HALİNDE İADE EDİLECEKTİR.

Soru:
    TEMEL ASKERLİK EĞİTİMİNİ SÜRESİ İÇİNDE TAMAMLAMAZSAM NE OLUR?
    Cevap:
    TEMEL ASKERLİK EĞİTİMİNE BAŞLAYAN VE BELİRTİLEN TARİHLERDE TAMAMLAMAYANLAR ÖDEME YAPMIŞ OLSALAR DAHİ BEDELLİ ASKERLİK KAPSAMINDAN ÇIKARILACAKTIR. BU YÜKÜMLÜLERİN DAHA ÖNCEKİ STATÜLERİNE GÖRE ASKERLİK İŞLEMLERİ SÜRDÜRÜLECEKTİR.

kaynak: http://asal.msb.gov.tr/AsalSoru/SoruListe?page=1&SoruTip=Bedelli

• Çok teşekkür ederim bilgilendirme için.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 8
  • 5
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |