Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@kafka telefon. Elektronik eşya saat Küpe vs yüzüğe sorun etmediler bende hatta bu senin için önemli bunu çıkarma demişti adam karşıda emanetçi var onlara bırakabilirsin

• ⭐⭐

@findiklahmacun boşanma belgesinin orjinali şart sakın bunu es geçmeyin verdiğinizde size geri veriyorlar o an geri vermezlerse bile pasaportun ile geri gönderiyorlar merak etme
    Ben boşanma belgesinin fotokopisini götürmüştüm. Vizemi onaylamadı eksik evraktan. Sonra posta ile gönderdim sonra onayladılar.

• @emirgenco çok teşekkür ederim bilgilendirme için. bize avukat kendinle ilgili tüm dokümanların gerçeklerini, nişanlın ile ilgili olanların ise kopyaları yeterli demişti. neyse isteyelim de göndersin:)

• ⭐⭐

@findiklahmacun Yani açıkçası söz konusu boşanma belgesi olunca herşeyin orjinalini istiyorlar avukatın dediği doğru ama boşanma belgesi hariç ben bizzat bu sorunu yaşadım. Bu yüzden 2 hafta uzadı vizemin onayı

• @emirgenco daha önce hiç evlilik yapmadık boşanma belgesi bunun için gerekli mi yoksa sasece boşanan insanlar için mi ?

• @Emir-1 hocam hiç evlilik yapmadıysanız daha önce hayatınızda. Boşanma belgesine nasıl sahip olabilirsiniz :)))

• @emirgenco merhaba, polis kayıtları dediği adli sicil kaydı mı? E devletten detaylı olanı almamız yeterli mi? Yoksa hem polis kaydı hem adli sicil dökümünü mü çıkartmamız gerekiyor. Benim şu ana kadar herhangi bir suçum ya da tutukluluğum falan yok.

Askerlik belgesi e devletten olan mı yoksa askerlik biterken bize verilen terhis belgesi mi?
    Çok teşekkür ederim şimdiden

• @shwannn polis kaydı bizde adli sicil kaydı olarak geçiyor arşiv kayıtlı almanız lazım. Hocam sizin dosyanız ready oldu mu ? çünkü bu belgelerin geçerlilik tarihi var , randevudan 3-5 gün önce cıkarmazsanız güncel tarihli olanı istiyorlar örneği şimdi cıkarayım hazır olsun randevu günü kullanırım diye bir mantık yok. Bir tek yurtdışı sicil kaydında istisna var tekrar yurtdışına cıkıp o ülkede kalmadıysanız. Bu işlemler için elçilik talimat sayfası gönderecek sürekli değişiyor bu talimatlar. Askerlik belgesi orjinal , kopyası ve yeminli tercüman tarafından çevrilmiş olması lazım en son bu şekildeydi belki şu an değişmiştir.

• @ob16222 hayır hala ready olmasını bekliyoruz. Toplamıyorum belgeleri ama sadece bilgi sahibi olmak istiyorum. Ama anladığım kadarıyla Askerlik belgesini zaten şimdiden tercüme ettirebiliriz çünkü o zaman alıyor tercüme falan. Ben hem terhis belgesini hem de e-devlet çıktısını tercüme mi ettireyim yoksa askerlik şubesine mi gidip mi alayım yoksa direk e devletten olur mu acaba.

• ⭐⭐

@ob16222 çok doğru 🙂

• ⭐⭐

@shwannn suçun var mı yok mu zaten bunu görmek için arşivli adli sicil kaydını istiyorlar arkadaşın dediği gibi e devletten alabilirsin arşivli olmasına dikkat et lütfen

• @ob16222 hocam çok fazla bu belgeyi gördüm de forumda o yüzden 🙂

• @shwannn tekrar söylüyorum hocam o zaman. Hangi belgenin toplanacağını ve hangi belgenin tercüme olacağını talimatlar sayfasında var sürekli değişiyor bu bilgi. Yerinizde olsam beklerdim

• @Emir-1 evlenmediyseniz boşanma belgeniz olamaz hocam düz mantık. Bu durumda ihtiyacınız yok zaten.

• Merhaba arkadaşlar,
    Başıma geleni paylasmak istiyorum hiç aklima gelmezdi o yüzden sizin de dikkat etmeniz için paylaşıyorum..
    24 ocakta Ankara'da görüşmem vardı ..gayet iyi geçti ve onaylandı dediler..
    Sistemde de approved gözüküyordu
    26 sında issued olarak guncellendi ben de bikac gune gelir diye hesap ederken bugün elcilikten mail geldi ve işleminizi sonlandırmak için nüfus kayıt örneğinizin taranmış halini göndermeniz gerekiyor yazıyor..
    Görüşmeye butun evraklarim tam olarak gittim bazılarını görüşme esnasında geri verdiler ben de sorgulamadim nüfus kayıt örneği de bunlardan biriydi..şimdi ordaki yetkili yüzumdemn 1 hafta daha bekleyeceğim..iyi ki uçak bileti almadım..
    Uzun lafin kısası mülakatta geri verilen belgeleri kontrol ediniz ve emin misiniz diye sorunuz

• Arkadaşlar merhaba bir sorum daha olacak. Biz nişanlımla beraber Türkiye’de yaşıyoruz. Bugün bir yorum okudum birileri 8 kere görüşmüşler diye, mülakattaki görevli, niye bu kadar görüştünüz diye sormuş. Sizce benim nişanlımla Türkiye’de yaşamam problem olur mu? O benim için burda ve işlerimizin bitmesini bekliyor. Online çalıştığı için sıkıntı olmuyor. Yani geçen bir yorumda da amaç nişanlınızı yanınıza getirmek falan yazıyordu, bu da bizi strese soktu haliyle. Siz ne düşünüyorsunuz?

• @shwannn Olmaz.

• Yasaklı

@ob16222 hocam merhaba sizin yazınızı görünce kayıt oldum . Nasılsınız rahatsız ettim, acaba sohbet et kutunuz mevcut mı bi kaç soru rica edecektim

• Yasaklı

Merhaha hayırlı sabahlar . Kız arkadaşım Amerika vatandaşı . 04 Mart 2022 de başvuru yaptı , başvurudan 3-4 gün sonra Form I-179C , evrakı verdiler . O gündür bu gündür süreçler nasıl işliyor pek vakıf değiliz avukatıda çok üzerine düşemiyor gibi . Biz şuan hangi seviyedeyiz diye nerden bakabiliriz , mesela yazılarınız da noa 1 noa2 şu tarih vs diye yazmışsınız . Nasıl takip edebilirim . Case stutıs online den takip ettiğimde aylardır hep aynı yazı var

• nişan vize randevu tarihlerini neden biz kendimiz alıyoruzda evlilik yapanlara konsolosluktan randevu veriliyor bilgisi olan var mi ? Bu arada yakın zamanda randevu alabilen var mi?

Benzer Başlıklar

• 4816
  • 858
  • 114
  • 10445
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |