DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@berolika

bu videodan sonra ilaçlama konusuna çokta emin olamıyorum. inşallah dediğin gibi olur :))

• @Selly Ben buna çok okeyim çok güzel olur gerçekten umarım o günleri görürüz 😃

• 102 gün kalmış basit olanı bitti sayılır asıl şimdi zaman geçmeyecek gibi duruyor 😕

• ⭐⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@hadi-BE bizde durumlar aynı evin satılmasını bekliyoruz sanki bu ara olacak gibi, o durumda en geç 2 aya bekle bizi Amerika 🎉🎉 siz nasılsınız peki

Efenim biz Mayısı beklemek zorunda olanlardanız. Siz önden gidin, biz yetişiriz 😂

• ⭐⭐⭐

@Rhonster aldım güzel haberlerini 🙏🏻🙂

Nee? Evlenmiş üçüz bebişleri mi olmuş? Hayırlı olsun hadi.

(Oha nasıl da karıştırıyorum ortalığı 😂 @Rhonster )

• @hadi-BE ahahahaha tampadan bir latinoyla hem de 😂😂

• @Sencerium neredesin kaptan zaman daralıyor mangal kokusu alıyorum her yerden

• Geçen bün bir iş arkadaşımız işten ayrılmıştı, nerededir diye öyle merrak ettim, amerikada olduğunun bilgisi aldım. hemen aradım ne ördün hemşerim nasıl gittin falan konuştuk biraz. sessiz bir şekilde illegal gittiğini anlattı:) çalışıyormuş. ulen ne vizyonsuz bir çevrem var illegal, kurumsal düşünün biraz, neyse onun adına çok sevindiğimi söyledim, daha erken gitmediği için yakındı biraz ama gayet memnundu.

umarım hepimizin hayali bir gün gerçeğe dönüşür ve aynı mutluluğa kavuşuruz.

• ⭐⭐

@hadi-BE bizde durumlar aynı evin satılmasını bekliyoruz sanki bu ara olacak gibi, o durumda en geç 2 aya bekle bizi Amerika 🎉🎉 siz nasılsınız peki

Umarım en kısa sürede satarsınız evinizi.
    Bu arada turist vizesi ile gideceksiniz sanırım, tam olarak planınız nedir?
    Turist vizesi ile gidildiğinde çalışma izni alınamıyor çünkü, var mı hazırladığınız farklı bir plan bunun için?

• @abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Turist vizesi ile gidildiğinde çalışma izni alınamıyor çünkü, var mı hazırladığınız farklı bir plan bunun için?

Merhaba, evet turist vizesi ile gideceğiz oradan bir iş yeri devralıp E2 vizesi ile yasal olarak kalmayı planlıyoruz. İş benim üzerime olacak ve eşim de kendisine sponsor olabilecek bir yerde iş bulmaya çalışacak, planlarımız bu şekilde ama tabi oraya gidince şartlar nasıl olur bilemiyorum 🙂

• ⭐⭐

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba, evet turist vizesi ile gideceğiz oradan bir iş yeri devralıp E2 vizesi ile yasal olarak kalmayı planlıyoruz. İş benim üzerime olacak ve eşim de kendisine sponsor olabilecek bir yerde iş bulmaya çalışacak, planlarımız bu şekilde ama tabi oraya gidince şartlar nasıl olur bilemiyorum 🙂

Gördüğüm kadarıyla planlar zaten hazır ki bu yolu yarılamışsınız demektir 🙂
    Umarım planlardaki gibi gider her şey sizin için.

Bu arada E2 vizesine döndüğünüzde ve iş yerini siz üzerinize aldığınızda, eşinizin yasal olarak çalışma izni olmuyor mu herhangi bir iş yerinde?

• @Emrah-Borazan Videoyu izlerken bile etrafta varlar gibi bi ürperdim 😃 Sanırım üşümek pahasına bile olsa nispeten soğuk bir yeri seçerim gibi çünkü hayatta dayanamadığım bir şey varsa o da böceklerdir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ckfamily yanlış biliyorsunuz @mysea muhasebe uzmanı @knnrn sağlıktan sorumlu bakanımız

• ⭐⭐

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Efenim biz Mayısı beklemek zorunda olanlardanız. Siz önden gidin, biz yetişiriz 😂

Her şey unutulur, hatıralar kalır.
    Size her Mayıs, bizi hatırlatır 😃

• ⭐⭐

@abrakadabra sessiz sakin daha izole eyaletlere göç edersiniz sizde arkadaşlar... amerika türkiyeden daha güvenli bir ülke bunu unutmayın heran herşey her yerde başımıza gelebilir ama şunu unutmamak gerekir türkiye de şimdi maddiyat falan filan diyoruz gitmek istiyoruz yakında o parası olan har vurup harman savuran adamlarda burada yaşayamayacak çünkü güvenli bir ülke olmayacak artık zaten değil di de işler iyice çığrından çıkacak millet aç kaldıkça saldıracak... sizin çocuklarınızın beslenme çantasını elinden sırt çantasını sırtından ayakkabılarını ayağından almak için kabanını almak için cinayetler işlenecek yaralanmalar olacak... belki yağmalamalar bile başlayabilir bazı semtlerde... ben bana yanaşıp abla bir çorba alır mısın bana diyenlerden artık korkmak gerektiğini düşünüyorum ve bunlar her yerdeler her yerde... kolunda bileziklerin ile sokaklarda yüreyemeyeceksin artık satırla kesip kolunu bilezikleri alanlar olacak... kolyeni almak için boynunu koparacaklar neredeyse... az kaldı bizi türkiye de o günler bekliyor...( aslında biz gidiyoruz da geri de kalanları :)) los angelasdaki bölge de Torrance benim gittiğim bir yer japonlar çoğunlukta yerleşmiş o bölgeye güzel bir yer aslında güvenli de ama dediğim gibi oluyor böyle şeyler arada...

• @abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Gördüğüm kadarıyla planlar zaten hazır ki bu yolu yarılamışsınız demektir 🙂
    Umarım planlardaki gibi gider her şey sizin için.

Bu arada E2 vizesine döndüğünüzde ve iş yerini siz üzerinize aldığınızda, eşinizin yasal olarak çalışma izni olmuyor mu herhangi bir iş yerinde?

Evet 1 yıldan fazladır araştırıp yapıyoruz planımızı, geçen sene mayısta çekilişten sonuç çıkmayınca ondan ümidi kestik ve E2ye yoğunlaştık umarım beklediğimiz gibi olur herşey🙏🏻

Benim E2 onaylanınca eşime yasal çalışma izni geliyor, her işte çalışabiliyor ama biz özellikle sponsor olabilecek bir yer olsun istiyoruz ki eşim aracılığıyla greencard alabilelim.

• ⭐⭐⭐

@abrakadabra E2 vizesi alan kişi başka bir işte çalışamıyor ama eşine de çalışma izni geliyor ve yasal olarak çalışmaya hak kazanıyor.

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 ben biraz daha az karamsarım ama çok karışacağı kesin, yıllardır zaten hep bir adm daha kötüye gidiyor .

• ⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra sessiz sakin daha izole eyaletlere göç edersiniz sizde arkadaşlar... amerika türkiyeden daha güvenli bir ülke bunu unutmayın heran herşey her yerde başımıza gelebilir ama şunu unutmamak gerekir türkiye de şimdi maddiyat falan filan diyoruz gitmek istiyoruz yakında o parası olan har vurup harman savuran adamlarda burada yaşayamayacak çünkü güvenli bir ülke olmayacak artık zaten değil di de işler iyice çığrından çıkacak millet aç kaldıkça saldıracak... sizin çocuklarınızın beslenme çantasını elinden sırt çantasını sırtından ayakkabılarını ayağından almak için kabanını almak için cinayetler işlenecek yaralanmalar olacak... belki yağmalamalar bile başlayabilir bazı semtlerde... ben bana yanaşıp abla bir çorba alır mısın bana diyenlerden artık korkmak gerektiğini düşünüyorum ve bunlar her yerdeler her yerde... kolunda bileziklerin ile sokaklarda yüreyemeyeceksin artık satırla kesip kolunu bilezikleri alanlar olacak... kolyeni almak için boynunu koparacaklar neredeyse... az kaldı bizi türkiye de o günler bekliyor...( aslında biz gidiyoruz da geri de kalanları :)) los angelasdaki bölge de Torrance benim gittiğim bir yer japonlar çoğunlukta yerleşmiş o bölgeye güzel bir yer aslında güvenli de ama dediğim gibi oluyor böyle şeyler arada...

İlerleyen dönemde yoksulluk ve kıtlıktan dolayı olayların daha da büyüyeceği zaten aşikar.
    Tabi bu dedikleriniz çok uç noktalar, oralara kadar gider mi bilinmez.

Ancak, bu yine de ABD'de bireysel silahlanmanın serbest olması ve isteyenin istediği sessiz veya sesli eyalette, kalabalık veya tenha bir eyalette istediği okulu, kurumu, evi, arabayı silahla tarayabileceği gerçeğini değiştirmiyor maalesef.
    Bireysel silahlanma olduğu sürece, bu tip haberleri hep göreceğiz ve belki bir gün orada yaşarsak bize de denk gelecek böyle bir olay.

• Merhabalar. Benim 21 Mayıs günü nikahım var. 6 mayıs günü green card acıklandığında cıkması durumunda ds-260 formunda evli kısmını ısaretlersem bır problemle karsılasır mıyım ? Sımdıden yardımlarınız ıcın tesekkur ederım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

31

43.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.2k

| | | |