Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@debbieLA77 hee büyük ihtimalle fake de var böyle örnekler bizim bir dayı var zamanında üç kuruşluk kumar borcuna bir tarla harcamış şuan buranın en lüks sitesi orda

• ⭐⭐

@Zelene yani şehir efsanesi gibi olaylar olaylar :))

• ⭐⭐

@aemte orası öyle biz böyle lükslerimizdeyiz şuanda çıkmış zaten gittik biz oradayız arkadaşlarla naapsak diye dertleşiyoruz... bir çıksa muhabbeti yok bizde... çıktı ordayız ve öyle de oldu... 🙏

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@aemte orası öyle biz böyle lükslerimizdeyiz şuanda çıkmış zaten gittik biz oradayız arkadaşlarla naapsak diye dertleşiyoruz... bir çıksa muhabbeti yok bizde... çıktı ordayız ve öyle de oldu... 🙏
    😇👍🙏

• ⭐⭐

@debbieLA77 Ve Leddalin Amin :))

• ⭐⭐⭐

@ErdalK

1. Buradaki eğitimle orada avukatlık yapamaz, orada eğitim alması gerekir

2. Birlikte giriş yaptıktan sonra herkesin süreci ayrı ilerler o dönebilir sizi etkilemez

3. Eşiniz gelmek istemezse gelmek zorunda değil onun için DS formu doldurmazsınız

4. Eşiniz için GC almayabilirsiniz eğer yerleşmek istemiyorsa GCyi sadece kısa süreli kalımlar için aralıklı olarak kullanırsa bir süre sonra CBP görevlileri greencardına el koyup git normal vize al diyebilirler

• @debbieLA77 ya madem gittik ordayız kuaför işini napicaz Allah aşkına 🤭

• @aemte hahahahhaa 😃

• @ErdalK merhaba forumda ben de sizin gibi yeniyim muhabbetin bir yerinden gireyim diye sayfaları okumayarak yetişeyim derken, konular eskidi.. En nihayetinde benim durumuma yakın bir konu olarak eşinizin durumu vesile oldu diyelim..
    Eşiniz meslektaşım selamlarımı iletin..bu konuda daha önce abd ye yerleşen arkadaşlarım var avukat.. Süreci onlardan biliyorum onun dışında benim de araştırmalarım oldu
    Yine de yanlış bilgi vermek istemem ancak abd de avukatlık yapabilmemiz sanıldığı gibi çok zor değil aslında
    Burada okuduğumuz hukuk fakültesi; abd de hukuk eğitimi almak için gerekli 4 yıllık sosyal bilimlerden sayılıyor yani gittiğimizde LLM denilen 1 ila 3 yıl arasında değişen yüksek lisans yapmak suretiyle baro Sınavlarına katılmaya hak kazabiliyoruz
    Ve bildiğim kadarıyla;
    California barosu avukatlık ruhsatı olması halinde bir kaç kredi dersin tamamlanması şartı ile sınava başvuruyu kabul ediyor
    Yalnız California barosu sınavının oldukça zor olduğunu biliyorum yine de yaşınız genç ise kültürü öğrendikten sonra sıkı bir çalışma ile yapılır diye tahmin ediyorum
    Aynı şekilde illinois barosu da avukatlık ruhsatını kabul ediyor ancak son 7 yılın 5 yılında her yıl 1000 saat fiili çalışma şartı koymuş tabi tüm bu sınavlara girebilmek için mesleki hukuk İngilizcesi gereklidir diye düşünüyorum
    O yüzden bu iki kısa yol aslında süreci uzatabilir
    dil eğitimi ardından kısa süreli LLM ile hukuk sistemi öğrenilirse sınavlar daha rahat olur diye düşünüyorum
    Kolay değil belki ama oraya ilk gittiğimizde hiç bir şey kolay olmayacak.. Hem kim bilir belki oraya gittiğinizde avukatlık yapmam daha güzel fırsatlar var diye düşünebilir eşiniz..
    Arkadaşlarımdan biri California da LLM eğitimi almasına rağmen şuan başka bir iş yapıyor..

• @Emre-Kurtulmuş bilgiler için teşekkürler, benim dediğim gibi 10 yıllık veya daha kısa bir turist vizesi alsak sanırım yanıma geliş gidişlerinde bir sorun yaşamayız.

Dip not: belki çok erken bu soruları sormak için ama şimdiden plan yapmak ve araştırmalarını o şekilde gerçekleştirmek istiyorum GC çıktıktan sonra araştırma yapmak için çok kısa bir süre olacak bir sorun yaşamak istemiyorum.

• @syzcky bu güzel bilgiler için teşekkür ederim. Eşim ile bu konuda tekrar görüşüyor olurum çünkü internet derya deniz bu yüzden de çok fazla bilgi kirliliği var ben biraz araştırma yaptım ama süreci pek bilmediğim için başarılı olamadım fakat bu forumu buldum ve her soruma cevap buldum forumun kurucularına teşekkür ederim.

• Dövmelere sağlık kontrolünde sıkıntı mı çıkartıyorlar? Örneğin sol kolda, dirsek ile bilek arasında kartal dövmesi var ve Beşiktaş’lıyım desem yetmez mi 🙂

• ⭐⭐⭐

@Ballistix Açıklama yapmanızı gerektiren bir durum yok dövmeniz olabilir tabii ki

• @ErdalK rica ederim.. İlk yazımda yazmayı unutmuşum, paralegal olarak da çalışmamız mümkün.. Tam olarak bizde karşılığı yok.. içeriği karışık ancak kısaca avukat asistanı olarak geçiyor bu alanı da araştırmanızı öneririm..(benim anladığım duruşmalara giremeyen, avukat ismini kullanamayan ancak diğer her türlü avukatlık işini yapan kişi) umarım her şey dilediğiniz gibi olur..

• Herkese merhaba arkadaşlar.. Sayfanın sessiz takipçilerindendim.. Ne zamandır yazacağım kısmet olmadı.. Bir ara bir sınava girmem gerekiyordu foruma çok giremedim sayfalar, konular birikti..
    Geriden takip ederken buna cevap yazayım şunu sorayım derken konular eskidi.. Bir arkadaşımız eğer çekilişi unutabiliyorsan şansın olur diye yazmıştı mesela..unutmak ne mümkün..biz her gün satabildiğimiz eşyaları sattık.. Verebileceklerimizi dağıttık 🤭
    Ben uzun süredir hayalini kuruyordum ama eşim ancak ikna oldu..hatta benden daha hevesli artık..ilk başvurumuz.. umarım forumdaki herkes bu yolda kurduğu hayallerine kavuşur.. Bizim için de güzel sonuçlanır umarım.. Hep birlikte, Tüm forum ailesi DV2024 uçağında yerimizi alırız inşallah 🙏

• Tekrardan merhaba, az önce aklıma takıldı ben 2016 da üniversiteden mezun oldum fakat halen gidip diplomamı almadım nasılsa e-devlet üzerinden mezuniyet belgesi alınabiliyor diye ama sanırım GC için vize görüşmesine giderken orjinalini de götürmek gerekiyor. E-devlet üzerinden aldığım mezuniyet belgesi geçerli olmaz mı ona göre hazır zamanım bolca varken gidip alayım diplomamı

• ⭐⭐⭐

@ErdalK lise mezunu olmanız yetiyor eğer lise diploması sizdeyse sorun olmaz ama siz vaktiniz varken gidip alın ne olur ne olmaz listesi yapıp isteyebilecekleri potansiyel dosyaları da yanınızda götürün 🙃

• ⭐⭐⭐

@syzcky umarım şans sizdende yana olur bunun çekiliş olduğunu unutmayın lütfen bu yüzden eşyalarınızı satıp işi gücü bırakıp bişeylere kalkışmayın emin olun üzülen siz olursunuz 🙂

Dipnot: 5 yıldır başvuruyorum , 2021de ağır depresyon geçirmiştim kimseye bu kadar bu çekilişe güvenmesini asla önermem hele ki bu forumda ki birine 🙂

• Arkadaşlar merhaba ben bu sene greenkart da başvurdum. Başvuru esnasında kız arkadaşım yanımdaydı ve onay numarasının fotoğrafını çekti kısa bir süre önce kötü şekilde ayrıldık eğer ki bana çıkarsa ve o da kötü bir şey yapmak isterse onay numarasıyla yapabilir mi?

• ⭐⭐⭐

@nihatyildiz eminim aklına bile gelmez 🙃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |