Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Kendi tecrübemi paylaşayım.
    Vizemi Barbados'tan aldığım için Türkiye'ye geri dönüşü yaklaşık 18 saatlik Amerika aktarmalı olarak aldım ve böylece ilk girişi yapmış oldum. Ben daha önceden WAT ile Amerikada çalıştığım için SSN numarasına sahiptim. Amerika'da sadece 18 saat kalacağımdan dolayı posta ile başvuru yapmam mümkün değildi. Bu nedenle, ilk girişi yapmadan önce SSN numaramı kullanarak online sistemden kayıt yaptırdım ve herhangi bir problem yaşamadım.

• Bu ileti silindi!

• @Muhtaradana merhaba ben bu formu mülakat esnasında doldurmadım sonra mail attım hatırlatmak için biz unuttuk dediller ertesi gün bunu doldurmak için beni çağırdılar bu formu doldurduğum için onlar otomatik olarak kayıt yaptılarmı değilse benim yeniden yapmam gerekiyor ssn gelince birde onlar unutup ben de doldurmasaydım yasal olarak bir sorumluluğum bulunmuyormuydu teşekkür ederim.

• Merhabalar, 02.08.1997 doğumluyum ve 23.03.2023'de ABD'ye ilk girişimi yaptım ve 26.03.2023'de tekrar çıkış yaparak Almanya'ya döndüm. Bir sonraki girişimi ise temelli olarak 10 Temmuz'da yapacağım. İlk girişimde 25 yaşındayım ve ikinci giriş yaptığımda da 25 yaşında oluyor olacağım. Fakat henüz ABD için askerlik kaydımı gerçekleştirmedim. Online olarak yapmak istediğimde de herkeste olduğu gibi kabul etmiyor. Sormak istediğim sorular ise şu şekilde;

1-) ABD'ye bir sonraki girişimde yani Temmuz ayında gittiğimde oradan tamamlasam bir problem yaratır mı?
    2-) Almanya'da bu evrakı doldurup ABD'ye postalamam mümkün müdür? Bu şekilde yapılabilir mi?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

• Greencardlıyım. Abdye birdaha uğramayacak bir şekilde temelli çıkış yaptım. SSS askerlik kaydımı nasıl sildirebilirim? Sildiremezsem bir sıkıntı olur mu ? Teşekkürler

• usps şubesine giderek oradan formu talep edebilir ve doldurabilirsiniz 0.63 cent ödeme yaptım küçük bir sss formunu doldurup sss adresine postaladım formu ister siz çıkartın doldurun isterseniz de postaneden talep edebilirsiniz .ihtiyacı olanın faydalanması adına tecrübemi yazmak istedim

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrey34, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

@Muhtaradana merhaba ben bu formu mülakat esnasında doldurmadım sonra mail attım hatırlatmak için biz unuttuk dediller ertesi gün bunu doldurmak için beni çağırdılar bu formu doldurduğum için onlar otomatik olarak kayıt yaptılarmı değilse benim yeniden yapmam gerekiyor ssn gelince birde onlar unutup ben de doldurmasaydım yasal olarak bir sorumluluğum bulunmuyormuydu teşekkür ederim.

Hayir, siz onu unutmus olsaniz da vatandaslik surecinizde karsiniza cikacakti.

ABD'ye girdikten sonra 30 gun icinde kaydinizi tamamlayin 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tpekgil54, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

Merhabalar, 02.08.1997 doğumluyum ve 23.03.2023'de ABD'ye ilk girişimi yaptım ve 26.03.2023'de tekrar çıkış yaparak Almanya'ya döndüm. Bir sonraki girişimi ise temelli olarak 10 Temmuz'da yapacağım. İlk girişimde 25 yaşındayım ve ikinci giriş yaptığımda da 25 yaşında oluyor olacağım. Fakat henüz ABD için askerlik kaydımı gerçekleştirmedim. Online olarak yapmak istediğimde de herkeste olduğu gibi kabul etmiyor. Sormak istediğim sorular ise şu şekilde;

1-) ABD'ye bir sonraki girişimde yani Temmuz ayında gittiğimde oradan tamamlasam bir problem yaratır mı?
    2-) Almanya'da bu evrakı doldurup ABD'ye postalamam mümkün müdür? Bu şekilde yapılabilir mi?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Formu doldurup posta yoluyla gondermenizi tavsiye ederim. Eger siz ABD'ye girene kadar adresinize kaydiniza dair kart gonderilmemisse bir daha gonderirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hknuysal, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

Greencardlıyım. Abdye birdaha uğramayacak bir şekilde temelli çıkış yaptım. SSS askerlik kaydımı nasıl sildirebilirim? Sildiremezsem bir sıkıntı olur mu ? Teşekkürler

sikinti olmaz. Su basliktaki yonlendirmelerle Green Card'inizi teslim etmeniz yeterlidir:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1701/green-card-iade-etme-koşulları/

• @crazycells Hocam ben selective service system kaydımı sildirmek istiyorum.

Ne yapmalıyım ?

• ⭐⭐⭐

@crazycells Hocam ben selective service system kaydımı sildirmek istiyorum.

Ne yapmalıyım ?

Bişey yapmanıza gerek yok green cardınızı teslim ettiğiniz zaman daimi oturum sahibi olmayacaksınız bu yüzden herhangi bi problem yaşamayacaksınız.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1701/green-card-iade-etme-koşulları

• Merhaba,

Ben Amerika'ya girdikten 3 hafta sonra posta yoluyla kaydımı yolladım. Ancak kaydımı aldıklarına dair bir mail ya da posta almadım. Siteden kontrol ettiğimde de kayıt bulunamadı şeklinde görüntülüyorum. Bir şey yapmam lazım mı?

• @ekdodo benimki de uzun sürmüştü. Yanlış hatırlamıyorsam birkaç ay sonra gelmişti kartım.

• Herkese selamlar.
    Ben IR-1 ile 1 Mayıs'ta ülkeye giriş yaptım. SSN 3 hafta sonra elime ulaştı ve ulaşır ulaşmaz online SSS registration denedim. Çoğu kişininki gibi kabul etmedi.
    Formu doldurup çıkarıp gönderdim ve şu an üzerinden 3 hafta geçti, henüz cevap gelmedi. 15 Temmuz'da 26. yaşıma gireceğim için bu durum kafama takıldı. SSS i aradığımda SSN'imin sistemlerine düştüğünü, online başvuruyu tekrar deneyebileceğimi söyledi. 30 gün içerisinde yapmam gerekiyordu, bugün yaparsam sorun olur mu şeklinde sordum. Önemli olan kayıt yaptırıyor oluşunuz, geç oluşu önemli değil gibi bir şey dediler. Ben de online kayıt yapmış oldum.

Sorum şu, posta ile gönderdiğim formun tarihi belli, 19 Mayıs. Kayıt yaparlarsa belki o kayıt tarihinde o yazacaktı. Ama ben şimdi 14 Haziran 2023 de yapmış gibi gözüküyorum. 30 günü aşmış oluyorum. Bu durumda sıkıntı yaşar mıyım ilerde? Özellikle @crazycells görüşünüzü merak ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Hocam ben selective service system kaydımı sildirmek istiyorum.

Ne yapmalıyım ?

Green Card'inizi teslim ettikten sonra bir sorun yasamazsiniz.

SSS kaydini silmek icin ayri bir yol oldugunu sanmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekdodo, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

Merhaba,

Ben Amerika'ya girdikten 3 hafta sonra posta yoluyla kaydımı yolladım. Ancak kaydımı aldıklarına dair bir mail ya da posta almadım. Siteden kontrol ettiğimde de kayıt bulunamadı şeklinde görüntülüyorum. Bir şey yapmam lazım mı?

sistem yavas isliyor maalesef, ustunden 3 ay veya daha fazla sure gecti mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@drserdar, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

Herkese selamlar.
    Ben IR-1 ile 1 Mayıs'ta ülkeye giriş yaptım. SSN 3 hafta sonra elime ulaştı ve ulaşır ulaşmaz online SSS registration denedim. Çoğu kişininki gibi kabul etmedi.
    Formu doldurup çıkarıp gönderdim ve şu an üzerinden 3 hafta geçti, henüz cevap gelmedi. 15 Temmuz'da 26. yaşıma gireceğim için bu durum kafama takıldı. SSS i aradığımda SSN'imin sistemlerine düştüğünü, online başvuruyu tekrar deneyebileceğimi söyledi. 30 gün içerisinde yapmam gerekiyordu, bugün yaparsam sorun olur mu şeklinde sordum. Önemli olan kayıt yaptırıyor oluşunuz, geç oluşu önemli değil gibi bir şey dediler. Ben de online kayıt yapmış oldum.

Sorum şu, posta ile gönderdiğim formun tarihi belli, 19 Mayıs. Kayıt yaparlarsa belki o kayıt tarihinde o yazacaktı. Ama ben şimdi 14 Haziran 2023 de yapmış gibi gözüküyorum. 30 günü aşmış oluyorum. Bu durumda sıkıntı yaşar mıyım ilerde? Özellikle @crazycells görüşünüzü merak ediyorum.

sorun yok, online basvuru yaparak iyi etmissiniz. Dedikleri gibi onemli olan basvuruyu yapmis olmaniz, gecikmeli olsa da sorun degil cunku 26 yasina gelince isteseniz de kayit yapamayacaksiniz.

Vatandaslik basvurunuzda ise kaydinizin olup olmadigina bakacaklar sadece, 30 gunu asmis olmaniz bir problem yaratmayacak.

• @crazycells cevap için çok teşekkürler!

• Tasindigimda 26 olmadan once adresimi guncellemeyi unuttum, vatandaslik icin bir problem yasar miyim ?

• Merhabalar, ben 11 temmuzda ilk girişimi yaptım. 28 Temmuzda da bulunduğum adrese yakın USPS ofisinden SSS Registration Form doldurup görevliye verdim. Kaydınız alınmıştır gibisinden bir e-mail veya mail gelmedi tarafıma hala. https://www.sss.gov/verify/ kısmından da kontrol ettiğimde böyle bi Registration bulunamadı yazıyor.
    Ben her ihtimale karşı doldurduğum formun fotoğrafını çekmiştim ama ayrıca online Registration yaptırmalı mıyım ? Ya da yaptırsam sorun olur mu ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |