Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar yenilemek için 1 yıl önce başvurusunu yaptığım kartım bugün elime geldi fakat soyadımı yanlış yazmışlar ne yapmam gerekiyor teşekkürler

• ⭐⭐⭐

Bu bölüme forumda cevabı olmayan cok elzem konuların cevabını almak icin yazıyoruz , forumdaki ilgili konuları incelemeden buraya konu açmayın lütfen!!!!

https://yesilkartforum.com/forum/topic/307/green-card-yenileme-ya-da-degistirme-i-90-kaybolma-calinma-veya-i-751-i-829-kosul-kaldirma

@crazycells @gucarslan

• Muslu Law Firm

@waterman, içinde söyledi: Green card yazim hatasi

Bu bölüme forumda cevabı olmayan cok elzem konuların cevabını almak icin yazıyoruz , forumdaki ilgili konuları incelemeden buraya konu açmayın lütfen!!!!

https://yesilkartforum.com/forum/topic/307/green-card-yenileme-ya-da-degistirme-i-90-kaybolma-calinma-veya-i-751-i-829-kosul-kaldirma

@crazycells @gucarslan

Sayin@waterman, bu linke bakiniz. https://www.uscis.gov/forms/explore-my-options/renew-or-replace-my-green-card . Isim hatasi duzeltimi icin I-90 formu gondermek gerekir. Eger hata USCISden veya Department of Homeland Securityden kaynaklaniyorsa tekrar odemede bulunmaniza gerek olmaz ve I-90 formunda buna uygun maddeyi isaretlemeniz gerekir. Ayni zamanda yesil kartinizi daha once hic almadi iseniz de durum bu sekildedir, tekrar odeme gerekmez.

• @Claudia-J-Muslu merhabalar, foruma sorumu sordum ama yanıt alamadigimdan dolayı buraya yazma gereği duydum.
    10 yillik green kartim elime gecti fakat isim yerinde soyismim, soyismim yerinde ismim yazıyor, ilk bakışda hiç göze çarpmıyor, sonradan farkettim .
    Hatayı ben mi yaptım diye green card başvuru formuma baktım ve evet hatanın bende oldugunu gordum, ben yanlış yerlere yazmisim.
    Novemberda vatandaşlık başvurusu yaptım, green kart elime şubatta gecti, suan da vatandaşlık icin sınav tarihinin verilmesini bekliyorum, zaten birkaç aya vatandaş olacağım diye düşünüyorum, yinede greencardim ile ilgili I-90 belgesi ile greenkartimda ki isim ve soyismi duzeltmesini yaptırmam gerekiyor mu?
    Green kartımda ki isim soyismim yer değiştirmiş olması benim vatandaşlık surecimi engelleyen bir faktör mudur? N-400 formumu kontrol ettigimde isim ve soyismi doğru yerlere yazmisim, herhangi bir sorun yok. 2 yıllık green kartımda da sorun yok, fakat 10 yıllık greenkartta dediğim gibi isim ve soyismim yerleri degismis.
    Bu konuda Ne yapmamı önerirsiniz?
    Şimdiden cevap icin yok teşekkür ediyorum.
    Çok Saygilar Sevgiler

• Muslu Law Firm

@handuş, içinde söyledi: Green card yazim hatasi

@Claudia-J-Muslu merhabalar, foruma sorumu sordum ama yanıt alamadigimdan dolayı buraya yazma gereği duydum.
    10 yillik green kartim elime gecti fakat isim yerinde soyismim, soyismim yerinde ismim yazıyor, ilk bakışda hiç göze çarpmıyor, sonradan farkettim .
    Hatayı ben mi yaptım diye green card başvuru formuma baktım ve evet hatanın bende oldugunu gordum, ben yanlış yerlere yazmisim.
    Novemberda vatandaşlık başvurusu yaptım, green kart elime şubatta gecti, suan da vatandaşlık icin sınav tarihinin verilmesini bekliyorum, zaten birkaç aya vatandaş olacağım diye düşünüyorum, yinede greencardim ile ilgili I-90 belgesi ile greenkartimda ki isim ve soyismi duzeltmesini yaptırmam gerekiyor mu?
    Green kartımda ki isim soyismim yer değiştirmiş olması benim vatandaşlık surecimi engelleyen bir faktör mudur? N-400 formumu kontrol ettigimde isim ve soyismi doğru yerlere yazmisim, herhangi bir sorun yok. 2 yıllık green kartımda da sorun yok, fakat 10 yıllık greenkartta dediğim gibi isim ve soyismim yerleri degismis.
    Bu konuda Ne yapmamı önerirsiniz?
    Şimdiden cevap icin yok teşekkür ediyorum.
    Çok Saygilar Sevgiler

Sayin@handuş, hata sizde oldugun icin isim yalnisliginin sorumlulugu size aittir. Bazi yetkililer yesil kartinizin dogru bilgiye sahip olmasini isteyeceklerdir, bazisi ise onceki yesil kartinizi da gostererek su anda vatandaslik islemlerinde de oldugunuz icin size degisiklik yapmadan da onay verebilirler. Zaten vatandaslikta isim degistirme hakkiniz doguyor. Gorusmeyi bekleyip gorebilirsiniz ( interview sirasinda belli olur) veya risk almak istemiyor iseniz yesil kart isim degisikligini yapabilirsiniz. Gorusmeye yetismemis olsa bile islemleri baslattiginizi gostermis olursunuz. Bu konu sizin risk toleransiniza baglidir. Ayrica avukat kullaniyorsaniz yerel USCIS ofisindeki pratikleri daha iyi biliyor olabilirler. ABDnin bazi yerleri bu konuda daha kati bazilari ise daha cok musamaha gosterebiliyor.

• @Claudia-J-Muslu merhabalar cevap icin çok teşekkür ederim, yardimlariniz icin çok minnettarım.

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

• 3
  • 3
  • 3
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |