Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu videolara inanmayın hepsi aç bir kız var ne kazandıysa söyledi öyle uber de filan büyük para yok hayallerde yaşamayın türkiyeye göre iyi para kazanırsınız ancak biriktirirseniz hepinizin aklı başında insanlar olduğunu düşünüyorum zanaatkar ve overqualifed lar istisna

• ⭐⭐

@ayvalik10 ben bu pastalardan geçen sene açıklanacağı gün yaptım ve arkadaşlarla hepbirlikte böyle amerikan bayrağı bandanalar t shirtler bayraklarla falan bekledik evde parti verdik sonra bi açıklandı... avuç yaladık pasta efsane olmuştu ama çok keyifsiz yemiştik bu sene de yapıyım bir pasta bari hepberaber yeriz

• @debbieLA77 Amerika'ya gitmiş bir insanın vizyonu max delivery-uber olmamalı. Tamam bir kaç ay yapılabilir ama her şey bu mu?

Ben 40 yaşımdayım ve 30 yaşıma kadar vasat işlerde çalıştım. Sonra durup biraz kendime yatırım yapmak istedim. Açıktan lise, sonra üniversite bitirdim. Ama bazı insanlar var, 10-15 yıldır ABD'de ama hala İngilizce bilmiyor. Korkunç bir şey.

İngilizce öğrenmek zor mu? İş bulacak kadar yazılım öğrenmek imkansız mı? Sürekli kendini geliştirebilirsin.

Ev hanımları bile evde İnstagram üzeri reklam, şu bu derken marka yaratıyor. Ne bileyim etsy var. Çöp de satsanız bir alıcı var. Bu devirde site kurmak için milyon tane araç var. Reklam verebileceğin google gibi müthiş bir yer var. Bunları gider de gösterebilirsin Türkiye'de geçerli değil mesela ABD'de mis gibi vergiden düşüyorlar. 🙂 Alıp satmakla sınırlı değil yapılabilecekler. Bir servis de sunarsın, uzmanlık da. Öğrenebilirsin, kurs alabilirsin vs.

Deliver-uber yapılır ama insan bir yandan da kendini geliştirebilmeli.

• ⭐⭐

@ahmet_ tabiki öyle sonuna kadar katılıyorum... bende bundan yanayım... herkes korku içinde oluyor ya ya yapamazsam ya sürünürsem ya iş bulamazsam diye herkes en kötüsünü düşünüyor... bende sizin gibi düşünenlerdenim yapılacak bir sürü iş var çalışırsan araştırırsan ve azim edersen

• @debbieLA77 Aynen öyle. ABD gibi bir yerde aç kalan insan önce kendine bir bakması lazım. Demek ki bu dünyada para edecek hiç bir şeyi yokmuş.

Bunlar bir çırpıda insanın aklına gelen şeylerdi. Mesela geçen bir videoda gördüm. Adam havuzdan bir örnek alıp, gerekli ayarlamaları yapıyor ve temizliyor. Karşılığında 100 Dolar alıyor. Ve her ay uğruyor o eve. Yolda yaktığı benzin bile gider. Verginden düşeceksin. Bu, evet uzmanlık isteyen bir şey ama gerçekten öğrenilemez mi?

Elektriği var, halı temizliği var, diğer ev işleri var vs. Bu devirde potansiyel müşteriye ulaşmak kadar kolay bir şey yok. İşini iyi yaparsan, güzel yorumlar alırsın internette vs. büyür gidersin zaten. Ama dediğim gibi insan önce kendine yatırım yapmalı.

• ⭐⭐

@ahmet_ aynen bir de bizim halkımız biraz tembel kolay yoldan para kazanmanın peşinde hepsi... amerikalılarda tembel ama en azından bir disiplinleri var... mesela burada benim küçük bir artıran ekmek fırınım var yanıma çalışacak en az iki yıl deneyimi olan ekmek yapacak birini arıyorum ama asgari ücretten fazla yada bir tık üstünden fazlasını veremem o kesin çünkü devlet belimizi büküyor Elektirik doğalgaz ve kiralara gelen zamlarla personel çalışmak mümkün değil zaten o yüzden bir kişide bir sürü özellik arıyorum aslında ama onlarda ulan diyor ben bu parayı tuvalet temizlesemde alırım bir yere girip telefonlara baksamda ben gireyim şu büroya çay kahve götürüp alırım temiz paramı 5 de de kapanıyor gözüyle bakıyor o paraya iki misli yorulmak istemiyor... çoğu kişi o hesap amerikaya gidip kafa yormak istemiyor daha önce yapılmış ehe iyi de para kazandıran işler var hazırda aynen devam diyor... kafa çalıştırıp üstüne bir de ben bir fikir koyayım şunu yapayım pazarlama yapayım falan yok... ben pazarlamanında güzel olabileceğini düşünüyorum...

• ⭐⭐

bu sohbet odasında daha önceki senelerde green card almaya hak kazanmış ama mülakat alamamış olanlar var mı? varsa el kaldırsınlar ve hangi yılda oldu bu belirtsinler please:))) onlar için özel dua team kurucam sürekli dua edicez :))

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐

@Programmer cnmsın kıyamam sana... sana bu sene ben veriyorum green kart mülakat alabil diye de konsolosluk önünde eylem yapıcam 🙂

• ⭐⭐

ya şimdi fark ettim kar yağışı bitti mi yaaaa ben onu çok sevmiştim 🙂

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77 Çoook teşekkür ediyorum. Bu sözün üstüne green card çıkar artık 🙂 Bir kart da benden sana. Hadi hayırlı olsun 🙂

• ⭐⭐

Herkese iyi akşamlar 85puanla geçmiş bulunmaktayım ama çalıştığımla alakalı hiç soru çıkmadı 🙂 birazı zor sorulardı ama çok şükür üstesinden geldim 🙂
    oturdugum pc numarası 7 di 🙂 uğurlu sayım denk geldi, belki ondandır 🙂

• @debbieLA77 hislerime tercüman olmuşsun yemin ederim. Aynı geç mi kaldık telaşını ben de yaşıyorum şimdi Allah korusun bu sene ya çıkmazsa 2 sene daha geçicek diye diye içim sıkılıyo gerçekten

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy Hayırlı uğurlu olsun o zaman. 🙂 👏

• @Tuna-1 evet ya biliyorum ben de daha önce izledim bilgi sahibi oldum bu konuda insanlar cocuklarini çimlere bile bastıramiyormus

• ⭐⭐

@Programmer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy Hayırlı uğurlu olsun o zaman. 🙂 👏

Teşekkür ederim 🙂 valla rahatladım ya çok korkuyordum stres falan.

• @ayvalik10 abi Uber lyft 1 yıl demissin ama ben mi yanlış biliyorum acaba birincisi eyalet eyalet değiştiğini biliyorum zamanın, bir ikincisi de sanki insan taşıyamasan bile yemek tasiyabiliyosun diye biliyorum

• ⭐⭐

@Lossantosdy hayırlı olsun efenim.

• ⭐⭐

@diablo_ercan Thanks efenim.. 🙂

• ⭐⭐

@Simge-Kutlu Uber ve lyft te insan tasidigin için 1 yıllık Amerika ehliyeti istiyor. Yemek dağıtımı ve Amazon Flex için bir sınır yok. Ama onda da şöyle bir sorun var çok fazla dağıtımcı varsa account acmiyorlar. Sıraya alıyorlar ne zaman gelirse.

Benzer Başlıklar

• 6
  • 906
  • 682
  • 12314
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |