Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @thisnew kısaltarak yazabilirsin X mh. Y sk. Gibi Türkiye’deki adresin önemi yok

• @ob16222 teşekkürler

• @pelin-dikmen Merhaba, sizin tavsiyenizle CR1 vizesine başvurma kararı aldık. Haziran gibi nikah yapıp ardından green card başvurusu yapacağız. Sanırım en hızlı seçenek bu olacak. Yine nikahı bekleme süremizi hesaba katınca bir 15 -17 aya yakın sürecek fakat en azından o süre boyunca beraber oluruz ve amerikaya girişte bir daha green card çalışma izni vs ile uğraşmamış oluruz dedik.. yönlendirme için çok teşekkür ederiz..

• Öncelikle herkese mutlu yıllad iliyorum

Ben üniversite öğrencisiyim. Çalışma geçmişim olmadı fakat birçok kısa süreli stajda bulundum. Bunları beneficiarys employer başlığı altına girmeli miyim? yoksa boş mu bırakmalıyım?

• @thisnew, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Öncelikle herkese mutlu yıllad iliyorum

Ben üniversite öğrencisiyim. Çalışma geçmişim olmadı fakat birçok kısa süreli stajda bulundum. Bunları beneficiarys employer başlığı altına girmeli miyim? yoksa boş mu bırakmalıyım?

Bos birakin, beneficiary kişinin calisma geçmişi onemli degil, zaten staj yapmaniz egitimizin bir parcasi oldugu icin yazmaniza gerek yok. Kendim de bos birakmistim.

• merhabalar birkaç sorum olacaktı

1)nişanlım ekimde Amerika'ya greencardla gitti biz şu an K-1 vizesine başvuru yapabiliyor muyuz ?
    2)başvuru yapabiliyorsak ilk anda elimizde bulunması gereken bilgiler nelerdir ?
    3)ilk anda net kazancını belirtmesi gerekiyor mu ?
    4)başvuru yapabiliyorsak nişanlılık vizesiyle mi yoksa buraya gelip nikah yaparak evlilik vizesiyle mi gitmem daha mantıklı olur ?

• Merhabalar,
    Acaba dosyamızın NVC ulaşıp ulaşmadığını nasıl öğrenebiliriz. 30 gün dolunca email atın diye okudum her yerde ve acaba 30 günden önce yapabileceğim bir şey var mı diye merak ettim.

Teşekkürler

• @bekistaas k1 vizesi icin nisanlinizin american vatandasi olmasi gerekiyor

• @mary1014 merhaba, websitesi uzerinden inquiry de olusturabilirsiniz ayrica

• @gkorkmaz yerinde bir karar olmuş sahiden çünkü beklemek insanı çok yıpratıyor birlikte olunca üstesinden daha kolay gelebilirsiniz tebrikler şimdiden 🙂

• @mary1014 30 günden önce yapabileceğiniz hiç bir şey yok hocam. Şu an 30 günden biraz daha fazla sürüyor dosyaların ulaşması backlogdan sebep. 35-40 gün civarı. 30 günden önce mail atsanız bile olumsuz cevap alacaksanız dosyanız ulaşmadı diye.

• @bekistaas

1- amerikan vatandaşı olmalı
    2- forumun ilk sayfasına bakınız
    3- vize aşamasında istenen bir şey bu
    4- k1 size uygun değil cr1 ile yolunuza devam etmelisiniz.

Nacizane tavsiyem sormuş olduğunuz soruların bütün cevaplarım forumun ilk konusunda ve uscis in sitesinde detaylı olarak yazıyor. Oradan bakıp daha hızlı ulaşabilirsiniz aklınızda ki cevaplara.

• @ob16222 teşekkür ediyorum yanıtlarınız için 🙂

• Çok teşekkürler cevaplarınız için 🤗 o zaman ben gerekli dosyaları hazırlamaya başlayayım bu süre içersinde

• @mary1014 onay tarihinizden itibaren 90 gün sayınız hocam en kötü ihtimali düşünün erken olursa sevinmiş olursunuz.

• @ob16222 sizin dosya ne alemde? NVC’den ses geldi mi?

• @ob16222 zaten alıştık beklemeye 😅😂

• @findiklahmacun bir gelişme yok

• Merhaba arkadaslar, aramizda subat icin ankara randevusu alabilen var mi?

• Arkadaşlar merhaba. Bir konuda net bilgi bulamıyorum. K1 vizesi için kız arkadaşımla minimum iki yıl önce mi tanışmış olmam gerekiyor. Ben kız arkadaşımla 8 ay önce tanıştım. K1 vizesi başvurusu yapabilirmiyim?

Benzer Başlıklar

• 2908
  • 858
  • 10450
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |