Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@gedappa Öncelikle tebrikler. DV2023 Talihli Kayıt Formu doldurarak Telegram grubumuza katılırsanız sürecinizi daha yakından takip edebilirsiniz. Ocak ayı mülakatları geçtiğimiz günlerde dağıtıldı halihazırda tekrar bir ocak ayına dağıtım pek beklenen bir şey değil şu anda, dağıtılabilir mi tabii olabilir fakat ihtimali düşük gözüküyor. Bir sonraki dağıtım önümüzdeki haftalarda şubat bültenin açıklanmasıyla birlikte şubat ayı için yapılır yüksek ihtimalle. Şu anki dağıtımlarda şu ana kadar Ankara ilk bülten rakamı olan 5700CN ye kadar olan kişilere mülakat vermeye devam etti. Şubat dağıtımlarında nasıl bir yol izlenir tabii ki bilemiyoruz göreceğiz.Numaranız cut off içine girdi ve 4. tip mail aldınız diye bir sonraki dağıtımda hemen mülakat alacağınız anlamına gelmiyor maalesef submit tarihinizin genele göre geç olması bu süreci sizler için biraz uzatabilir

• ⭐⭐⭐

@gedappa Hayırlı olsun. Bu durumda her şey Konsolosluğun DV için ayıracağı slot sayısına bağlı. Ne kadar ayırırlarsa o kadar kişi mülakata çağrılacaktır.
    Bu arada Case Number'ın son iki rakamını gizlemeniz yeterli.

• Tüm forum yöneticilerine ve forum üyelerine merhabalar,
    Forum'a fazla yorum yazma fırsatım olamadı, ama güncel olarak takip etmeye çalışıyorum. Bizim 09 Ocak 2023 te Varşova'da mülakatımız var. 21 Aralık için de sağlık kontrolü için de randevu aldık. Forum da daha önce Varşova'ya ait bir mülakat deneyimi göremedim(ya da ben bulamadım). Bu nedenle deneyimlerimi, başından sonuna kadar anlatmayı planlıyorum ki Varşova'da mülakata girecek talihlilere faydası olsun. Sağlık kontrolünden sonra görüşmek üzere, selamlar...

• Merhabalar. DS 260 doldururken 16 yaştan sonra adres bilgileri kaç aydan fazla olanları yazmamız gerekiyor? Mesela üniversitedeyken bir senede 2-3 yurt değiştirmiştim yada Erasmus ile 5 ay yurtdışında kalmıştım. Önceden tşk.

• Merhabalar! DS260 doldururken adres bilgileri kaç aydan fazla olanları yazmamız gerekiyor? Çünkü üniversiteside bir yılda 2-3 kez yurt değiştirmiştim yada Erasmus için 4 aya başka ülkeye gitmiştim. Önceden tşk.

• ⭐⭐⭐

@Murat-Toktonaliev DS formunu doldururken adreslerinizi belirtirken kaldığınız bütün adresleri belirtmeniz gerekiyor bir ay kuralı yok bu konuyla alakalı, ama tabii ki özellikle şehir dışında okuyan öğrencilerin bazı durumlarda mesela yeni yerleşeceği eve geçene kadar bu ev arama sürecinde arkadaşlarında kaldığı geçici vs durumlar olabiliyor bunları yazmanıza gerek yok. Erasmus için gittiğiniz ülkedeki adresinizi yazmanız gerekir

• ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Ds 260 formunda talihlinin eşi ve çocukları ike ilgili ne türlü sorular var arkadaşlar

• ⭐⭐⭐

@aemte Aşağıdaki başlıkta ilk sayfada hem yazılı hem de görsel anlatımlar var Videoyu izler ya da Green Card Başvuru Paketini inceleyebilirsin.
    DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

• Merhabalar. Bu kadar süre beklemek normal midir bilmiyorum ama Case Number 17 binin başlarında. Acaba mülakat tarihinin gelmemesi normal midir? KCC'nin DS260 formunu doldurduğum yerde halen dosyamın KCC'de olduğu yazıyor.

• ⭐⭐⭐

@yakupkaplan Henüz numaranız aktif bile değil şu anda mülakat almanız imkansız bu yüzden. Bu linkin ilk sayfasından işleyişin nasıl olduğunu öğrenebilirsiniz DV2023 Aşamaları

• ⭐⭐

@yakupkaplan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhabalar. Bu kadar süre beklemek normal midir bilmiyorum ama Case Number 17 binin başlarında. Acaba mülakat tarihinin gelmemesi normal midir? KCC'nin DS260 formunu doldurduğum yerde halen dosyamın KCC'de olduğu yazıyor.

Şubat ayı için mülakat cn 15000 de kaldı ilerleme olmadı. Ne yazikki bir süre daha beklemeniz gerekecek. Ocak ayının sonunda tekrar sorun ilerleme olursa bilgi verilir.

• Merhabalar son zamanlar da aktif olarak takip etmeye calisiyorum forumu musade ederseniz 2 soru sormak istiyorum.CN ocak ayinda aktif oluyor,lakin forumu inceledigim zaman gordum ki mulakat tarihi bir hayli uzak gibi gorunuyor bana (13binler de ).Tecrubenize gore mulakat tarihi icin ne kadar daha beklemem gerekecek.2.sorum ben Letonya da yasiyorum.Polis kagidini aralik ayi ortalarin da aldim.Yurt disindan almis oldugumuz polis kagidi kac ay gecerlidir.Subat-Mart ayin da mulakat alirsam polis kagidini tekrar almam gerekir mi ?

• ⭐⭐⭐

@Eiffel-65 sorularınıza cevap almak için vize sürecinizi imzanıza taşıyın.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• Mutlu Yıllar Forum Ailesi 🗽

Uzun zamandır yoktum!! Öldü demesinler 😂🗽

• @Eiffel-65 Letonya'da yaşıyorum demissiniz. Mulakata, Riga'da mi girmeyi planlıyorsunuz?

• @datanist Merhabalar,hayir Ankara olarak sectim.Ama degistirmeyi dusunuyorum acikcasi letonya da daha cabuk mulakat alabilirim diye dusunuyorum.

• @Eiffel-65 Bende Riga’dan daha cabuk mulakat alabileceginizi dusunuyorum. Surecinizde Basarilar…

• @datanist ben de oyle dusunuyorrum biraz arastiracagim.Konsoloslugun kosullarina bakip ona gore bir B plani yapacagim.Tesekkur ediyorum.

• @datanist Ben de birsey sormak istiyorum mulakat yeriniz Bosna sanirim.Dosyanizi oraya mi tasidiniz yoksa en basindan beri Bosna miydi ?Isleyisle ilgili bilgi verirseniz sevinirim .

Benzer Başlıklar

• 29829
  • 6
  • 22394
  • 12304
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |