Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• h1b de 4 yillik mezuniyetim olmadigi icin ona hic basvurmak istemedim , umarinm eb3 olur cok tesekkur ediyorum

• Merhaba doğru başlık altına yazdığımı düşünüyorum. Benim sorum şu Amerika menşeli bir fabrikada 9 yıldır senior production team leader olarak görev yapıyorum Myo mezunuyum bu vizeden yararlanma şeklim nasıl olur ? Süreç nasıl gidiyor? Neler yapılması gerek.? Basit haliyle anlatacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@neoseptik bu başlığın ilk iletisinde size uygun olan vize türlerini bulabilir, sonrasında ilgili vize detaylarını forumun ilgili başlıklarında ulaşabilirsiniz.

• Sadece EB3 vizesi hakkında (istihdam temelli göçmenlik)

Herkese merhabalar, öncelikli olarak cevaplayacak kişilere şimdiden çok teşekkür ederim.

Türkiye'de yaşıyorum. Boston'da tanıdığımızın bir şirketi var ve sponsor olmayı kabul etti. Amerika'da yaşayan bir Türk avukat ile görüştüm. Avukat bana EB3 vizesi alabileceğimi ve işlemleri yürütebileceğini, sürecin yaklaşın 2 yıl süreceğini ve ortalama 10 bin Amerikan doları tutacağını söyledi.

Sorularım;

1- Türkiye'de sadece lisans mezunuyum. Hiç bir mesleğim ve deneyimim yok, EB3 vizesi ile yeşil kart sahibi olabilir miyim ?
    2- EB3 vizesi ile alacağım yeşil kartın bir süresi olacak mı ?
    3- Belirtilen ve söylenen fiyat normal midir ?
    4- Belirtilen süre normal midir ?
    5- Sadece sponsor bir şirketin talebi ve uzman bir avukatın süreci yönetmesiyle yeşil kart sahibi olunabiliyor mu ? Bu kadar kolay mı ?

Olabildiğince kısa ve öz tutmaya çalıştım. Cevaplayacak olan herkese teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

• @yunus26sss merhaba. sayfayi ilk iletiden baslayarak okursaniz tum sorularinizin cevaplarini mutlaka bulacaksiniz, ben yine de kisaca yardimci olmaya calisayim.

1. evet
    2. hayir
    3. evet
    4. evet ( daha da uzun surebilir daha da kisa surebilir 2.asamada premium secenegi ile sureyi kisaltip fiyati arttirma durumu olabilir)
    5. soylemde bir anda cok kolay gozukse de surecin bazi asamalarinda zorlayici kisimlar mevcut. recruiting ozellikle iyi irdelenmesi gereken bir kisim.

surec audit kismina takilirsa uzayabilir, kategorinin bazen current olmama durumu oluyor birkac aylik bir kayip olabilir.

• @btek14 Zaman ayırıp cevapladığınız için çok teşekkür ederim.

• @yunus26sss verilen fiyat az en az 20 bin dolar tutar ve 2 yil suan icin hayal en az 3 yil surer

• "Ayarlanmış" bir sponsor yoksa, kimse kimseyi günümüz şartlarında 3 sene beklemez. 3 senede yeniden mühendis yetiştirilir. Aos tamamen tanıdığın ve paran varsa bastır al greencardı işleyişine dönüşmüş artık.
    İstediği kadar kalifiye adam olsun, Amerika'da her zaman daha iyisini bulmak mümkün. Hazır greencardı olan varken kimse bir adamı 3 sene boyunca beklemez. Aos u aklınızdan çıkartın burayı okuyan genç kardeşlerim. Ha dersiniz ki bizim tanıdık var şirketi var e para da var. Ben de derim ki o zaman "ne duruyorsun bastır". Gerisi hikayeye dönüşmeye başladı artık

• ⭐⭐⭐

@materialist, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

"Ayarlanmış" bir sponsor yoksa, kimse kimseyi günümüz şartlarında 3 sene beklemez. 3 senede yeniden mühendis yetiştirilir. Aos tamamen tanıdığın ve paran varsa bastır al greencardı işleyişine dönüşmüş artık.
    İstediği kadar kalifiye adam olsun, Amerika'da her zaman daha iyisini bulmak mümkün. Hazır greencardı olan varken kimse bir adamı 3 sene boyunca beklemez. Aos u aklınızdan çıkartın burayı okuyan genç kardeşlerim. Ha dersiniz ki bizim tanıdık var şirketi var e para da var. Ben de derim ki o zaman "ne duruyorsun bastır". Gerisi hikayeye dönüşmeye başladı artık

her cümlesine katılıyorum

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Programmer Programmer 

• herkese merhabalar eb3 (E32 profesyonel) konsolosluk bekleme süreleri şu aralar ne durumda ? bilgilendirirseniz mennun olurum

• @Mustafa-Kemal-Atay-0 cok uzun zamandır bekliyoruz. Ancak her tip vizede randevular verilmesine rağmen bu vize tipinde yazdan beri haber veren yok maalesef.

• ⭐⭐⭐

@gizemcancan, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@Mustafa-Kemal-Atay-0 cok uzun zamandır bekliyoruz. Ancak her tip vizede randevular verilmesine rağmen bu vize tipinde yazdan beri haber veren yok maalesef.

Maalesef pandemi ile birlikte durumlar cok daha karıştı.

• @gizemcancan bu durumun boyle olmasina bir tahmininiz var mi ? isveren bazli greencardlarda bence surec bu kadsr uzun olmamali hem isveren hem de isci magdur oluyor

• @waterman hocam b1 b2 ve f1 vize randevularini alan etrafimda cok insan oldu gercekten de bu vize tipi ekstra geri kalmis durumda ve aslinda o kadar cok basvuru olmamasina ragmen

• ⭐⭐⭐

@Mustafa-Kemal-Atay-0, içinde söyledi: Employment Based Green Card (Is sponsorlugu ile yesil kart basvurulari)

@waterman hocam b1 b2 ve f1 vize randevularini alan etrafimda cok insan oldu gercekten de bu vize tipi ekstra geri kalmis durumda ve aslinda o kadar cok basvuru olmamasina ragmen

Eb3 aslında ABD ıcındeyken yapıldığı zaman hızlı sonuç veriyor hele ki premium process ile 2-3 haftada sonuçlanıyor. ABD dışında maalesef süre böyle. Siz işi bulup anlaşma imzaladıktan sonra mı sürece başladınız nasıl bi yol izlediniz yazarsanız biraz diğer arkadaşlar ve bende fikir sahibi olurum 🙂

• @waterman ben turkiyeden devam ediyorum 2020 kasim ayinda is icin gorustum anlastim 2021 ocakta prevailing wage basvurusu ile yola basladik
    suan NVC asamasindayim belgelerimi verecegim daha sonra onumde consular processing var

• @Mustafa-Kemal-Atay-0 bize NVC onayı da geldi şimdi sürekli sabır mail i alıyoruz. Bu vize tipi niye bu kadar bekletiliyor inanın hiçbir fikrim yok. İki tarafı da magdur eden bir durum çok haklısınız. Yardımcı olmayı çok isterdim ama ben de aynı soruya cevap arıyorum herkesten:)

• @gizemcancan bu belirsiz sorulara cevap bulabilirsek lutfen iletisimde olalim sanirim siz bizden 2 3 ay onden gidiyorsunuz sizlerin sicak deneyimleri bizler icin cok yararli olacak bu surecte karsilikli bilgi deneyimleri paylasmak cok guzel olur

• @Mustafa-Kemal-Atay-0 elbette, memnuniyetle ben de kendi sürecimde olan insanları çok aradım dolayısıyla sizi çok iyi anlarım. Herhangi bir gelişme olduğu takdirde sizi bilgilendireceğim

• @gizemcancan anlayasiniz ve nazik dusunceniz icin tesekkur ederim hem birbimize hem de foruma yardimimiz dokunmus olur tekrardan tesekkurler

Benzer Başlıklar

• 4
  • 5
  • 2053
  • 573
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |