Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Şimdi ne yapıyoruz arkadaşlar biyere kayıt olmak falan gerekiyodu heralde randevü için

• @cokbekledik86 sağlık raporu için randevunuzu alın hemen 👍🏻 hayırlı olsun tüm arkadaşlara
    Darısı tüm bekleyenlere bizlere ☺
    Gördükçe inanın bir sevinç oluyor

• @bico, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar, ABD vatandasi esim ile 1.5 yildir evliyiz. Greencard basvurularimi tamamlamaya calisiyorum. i130 ve i130a belgelerini elimden geldigince doldurdum fakat cok sorum birikti. ilk 30 sayfayi okudum fakat 300 sayfayi tek tek okuyacak zamanim yogunlugumdan dolayi su anda yok. Surecin basindan sonuna kadar hayrina veya ucreti dahilinde yardimci olabilecek varsa mutlu olurum. 1 saatlik bir call yapsak tum sorulari hallolur. sorularimi buraya yaziyorum, yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

I-130

1. Esimin soyadi evlenince degisti, ABD'de bu soyismi kullanmak isterse degistirecek yoksa ABD ismi seklinde basvuru yapacak diye okudum dogru mudur?
    2. ABD'de ogrenci olarak bulundum. Sorularda Travel document number ibaresine F1 vizesinde sag altta yer alan kirmizi numarayi girdim dogru mudur?
    3. Gocmen vizesi sadece Ankara'dan alindigi icin ankara elciligini sececegiz galiba?
    4. Kendi dilinde beneficiary ismi diye bir alan var. Isim soyisim adres ve tel no ekledim wordde. bu hali ile imzasiz yuklesem sorun olur mu veya farkli birsey mi yapacagiz?
    5. Tum dokumanlarin hem orjinali hem de yeminli tercumanca cevrilmis hali yuklenmeli midir? yuklenen dosya tek 1 pdf olarak mi yuklenmelidir?
    6. Eklenecek fotoda arkasi imzali diyor, online basvuruda nasil bir yol izlemem lazim?
    7. Adres bilgilerinde su andaki adreste son oturma tarihi var fakat guncel olarak oturdugumuz ev tarihini sisteme belge yukledigimiz gunu mu girelim?
    8. esinizle en son ne zaman birlikte yasadiniz alani var. Burada baslangic tamam ama bitis tarihine yine belge yukleme tarihimizi mi girelim?

I-130A

1. Allien numberim yok galiba zamaninda ABD'de ogrenci olarak bulundum, varsa bulabilecegim bir site var midir?
    2. Latest physical adresim ve current adresim ayni. yine buradaki baslangic tasinma tarihimiz ama bitis yok bos mu birakmam lazim?

Simdiden cok tesekkurler

Merhaba

Bende bu sürecin başındayım. Açıkcası online başvuruyu pek önermem. Kanıt döküman yükleme kısmına geldiğinizde dosyayı yüklüyemiyorsunuz. Ben ne yaparsam yapayım hata verdi. Onun için klasik yol posta ile göndereceğim.

• @cokbekledik86 hayirli olsun. DQ sonrasi 6 ay sonrasina randevu saka gibi.

• @t34 teşekkürler malesef öyle oldu ama böyle devam etmiyicektir inşallah sizlere daha kısa sürede gelir

• Bu ileti silindi!

• @MYusuf @cokbekledik86 @mertdzkr Tebrik ederim arkadaşlar, gözünüz Aydın , sizin adınıza çok sevindim🙏🙏🙏

• @sertas çok teşekkürler uzun bi bekleyiş oldu ama sonunda geldi

• @cokbekledik86 hayırlı olsun

• @cokbekledik86 Harika bir haber, hem sizin adınıza hem bekleyen herkes adına çok sevindim

• @bico Merhaba, hepsine olmasa da bir kaçına cevap vermeye çalışacağım umarım yardımcı olur. Biz tüm soruları eşimle kendimiz cevaplamıştık.
    3. Ben göçmen vizesini sadece Ankara'nın verdiğini sonradan öğrendiğim için ilk İstanbul yapmıştım ama sorun olmadı.
    5. Tercümana çeviri yaptırdığınız zaman zaten size ilk sayfası tercüme ikinci sayfası sizin onlara ilettiğiniz ana dosya olarak oluyor yani kaynak alınan belgede altta olmak zorunda o şekilde yükleyebilirsiniz. Tercümeleri yaptırdıktan sonra pdf olarak isteyin ve sonrasın da da ıslak imzalılarını alıp konsoloslukta kullanacağınız dosyaya ekleyin.
    6. Online başvuruda maalesef bunu yapamıyoruz siz konsolosluğa götüreceğiniz dosyaya o şekilde ekleyebilirsiniz.
    8. Bizim TR'de ortak evimiz yok eşim geldiğinde ailemin başka bir evinde kalıyoruz ve biz kaldığımız tarihlerle birlikte adresi de eklemiştik.

Umarım yardımcı olur.

• @cokbekledik86 Hayırlı olsun, ne güzel bir haber.

• @ekdodo Henüz yok, eşimin DQ 30 Ağustos, tahminen Ocak ayında Mail gelir umarım, haberler geldikçe çok sevindim ama umut oldu bekleyen herkese👍

• Ankara’dan randevu alan herkese hayırlı olsun, bekleyenlere inanılmaz bir umut ışığı oldunuz🙏🍀

• @Handan bizim de size yakin tarihte DQ olustu. Acaba boyle bir hareketi gorunce aralikta randevu mailin alma sansimiz var mi diye dusunuyorum...

• Congratulations to everyone who got an interview date and thank you for the updates! It is encouraging news.

• @cokbekledik86 hayırlı olsun en çok sana sevindim darısı başımıza

• @lucky2022 Evet aynen bize de öyle geldi Aralıkta Şubat ayı için randevu alacak gibiyiz. Araya giren Christmas ve yılbaşı nasıl bir gecikme yaratır bilemiyorum ama en azından topluca randevu vermeye başladılar bu iyi haber, pozitif bakıyorum gelişmelere👍

• @cokbekledik86 ceac case status "ready" olduğunda ais.visa.info diye bir site var oradan randevuyu kaydedeceksiniz. sağlık randevuları 1 ay önceden açılıyor en erken bilginiz olsun. yani bugün en geç 18 aralığa randevu alabiliyorsunuz.

• @drserdar anladım teşekkür ediyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |