Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Programmer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy Merhaba, iyi olmayacağı kesin. İlgili konu başlığı şurada:
    Kabus Geri mi Dönüyor? Donald Trump'ın 2024 Başkanlık Seçimi Adaylığı

Vay be kırk yılın başı hayata dair umutlarım yükselmişken trump'ın adaylığını açıklaması trajikomik. Etkisi ne olacak acaba 🧐

• ⭐⭐

@melihguney kısır döngü 😃 ama bu muhabbetlerde olmazsa olmaz.

• Pasaportu olmayan arkadaşlar pasaport başvurusunda bulunsunlar şimdiden. Pasaport basım süreleri 60 güne çıkmış durumda. Sonra patlamayın.:)

• İyi akşamlar forumdaşlar, 37 yaşında memurum ve ilk kez GC ye başvuruyorum, sanırım 40 yaşıma kadar bu kaotik ülkede yaşayabilecek sabrı kendimde bulamıyorum. Her geçen sene daha da cahilleşen bir toplum ve bir türlü medeni olamayan daha apartman yaşantısını bile sindirememiş bir millet. 2 sene sonra Yeşil Pasaport alma hakkım geliyor sonrasında bir dakika daha durmam gayri. Yazılım Mühendisiyim İngilizce ve Fransızcam var, yeşil pasaport ile avrupaya gidip şirketlerle yüz yüze görüşen tüm arkadaşlarım olumlu dönüş aldı, çalıştığım ekipte bi ben kaldım, GC çıkarsa o iki yılı beklememe de gerek kalmayacak inşallah, hepimizin hakkında hayırlısı.

• ⭐⭐⭐

@uykucu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

İyi akşamlar forumdaşlar, 37 yaşında memurum ve ilk kez GC ye başvuruyorum, sanırım 40 yaşıma kadar bu kaotik ülkede yaşayabilecek sabrı kendimde bulamıyorum. Her geçen sene daha da cahilleşen bir toplum ve bir türlü medeni olamayan daha apartman yaşantısını bile sindirememiş bir millet. 2 sene sonra Yeşil Pasaport alma hakkım geliyor sonrasında bir dakika daha durmam gayri. Yazılım Mühendisiyim İngilizce ve Fransızcam var, yeşil pasaport ile avrupaya gidip şirketlerle yüz yüze görüşen tüm arkadaşlarım olumlu dönüş aldı, çalıştığım ekipte bi ben kaldım, GC çıkarsa o iki yılı beklememe de gerek kalmayacak inşallah, hepimizin hakkında hayırlısı.

Hayallerinizin gerçek olduğu bi yaşamı içtenlikle dilerim. 38-40lı yaşlarımda Türkiye’de yaşadığımı hayal dahi etmek istemiyorum. İnşallah karşınıza güzel bir fırsat geçer 🙂

• @waterman ne kadar erken giderseniz o kadar şanslısınız, sonrasında evlilik, çocuk vs. durum giderek zorlaşıyor. Tabi zamanı kendinize donanım ekleyerek ve yabancı dil öğrenerek geçirirseniz bu durumu avantaj olarak da kullanabilirsiniz. Ben açıkçası Yeşil Pasaport alacağım kesin olduğundan hep kendimi ona göre hazırladım, aslında yazılım sektöründe sponsor olmayı kabul edecek durumda binlerce şirket var. LinkedIn üzerinden 1 senedir eleman bulamayan firmalar var, genç arkadaşlarım değerlendirebilir. Biz greencard olmasa bile 2 seneye Yeşil Pasaport ile Schengen e geçebiliyoruz ama siz bekledikçe herşey daha da kaotik olabilir.

• @hasnotben bazen kaybetmek kazanmaktır. Why not? 😉

• @ayvalik10 yani mezara kadar devam diyorsun vallahi o duruma düşmeyi allah nasip etmesin fazla bekletmeden çocuklarımızı orada büyütmeyi nasip etsin inşallah 😊

• Herkese merhaba aklıma bir soru geldi başvuruyu yaptım ama başvuruyu yapmadan önce e devletten yapılan hatalı yazılan isim soyisim düzeltme kısmında soy ismimin kimlikte yanlış yazılmış son harfi değişimi için başvuruyu yaptım gc başvurusu bittikten sonra soy isim icin onay geldi olurda kazanırsak bundan dolayı bir sorun yasarmiyim?? Eski soy isim koyuncı yenisi koyuncu teşekkür ederim şimdiden

Not evliyim eşimin adinada başvurdum dolayısıyla onunda soy ismi değişti

• ⭐⭐

@waterman hocam benim en cok istedigim sey gc kazanan herkese vize verilmesi baska bir arzum yok valla gc hakkinda cunku gerceklesmeyecegini biliyorum, en azindan gerekli sarti tasiyan herkese vize versinler cn numarasi korkutmasin vs vs

• ⭐⭐⭐

@Servet-Koyunci, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese merhaba aklıma bir soru geldi başvuruyu yaptım ama başvuruyu yapmadan önce e devletten yapılan hatalı yazılan isim soyisim düzeltme kısmında soy ismimin kimlikte yanlış yazılmış son harfi değişimi için başvuruyu yaptım gc başvurusu bittikten sonra soy isim icin onay geldi olurda kazanırsak bundan dolayı bir sorun yasarmiyim?? Eski soy isim koyuncı yenisi koyuncu teşekkür ederim şimdiden

Not evliyim eşimin adinada başvurdum dolayısıyla onunda soy ismi değişti

bunun bir evrağı illa ki vardır , ve başvurudan sonra değiştiğini kanıtlayabilirsiniz. Bu yüzden sorun olacağını çok düşünmüyorum.

• @SUAT-GUNAY sonuna kadar katılıyorum. Şayet 11 yıl bilfiil çalıştım aynı şirkette ama ne iş benim işimdi, ne de o işe beni sürükleyen tahsilim. Örneğin konservatuarı bitirip asgari düzeyde kazanan bir tiyatro oyuncusu olmayı ya da bir psikoloji bölümünü bitirmiş olmayı tercih ederdim ancak ailelerimizin, çevremizin "oku da neyi okursan, hangi bölümü okursan oku" yönlendirmeleri sayesinde halen keşke çektiğim bir geçmişim ve iş hayatım var. Üç kuruş kazan ama aşkla kazan felsefesi kesinlikle doğru 🙂

• Ben önlisans öğrencisiyim son sınıfta kaldım kayıt yeniledim sonra okula gitmedim sonraki sene yani bu sene kayıt yeniledim yine gitmicem ama başvuru yaparken lise mezununu seçtim şimdi üniversite terk seçmediğim için sıkıntı olur mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@celica kazanan kişi 50k değil ki 150 -200k oluyor bu kişilerin içinden 50k toplamda kişiyi alıyorlar. Bir kişi kazandı fakat 3 çocuk eşi kendisi oldu mu 5 kişi. Her aileyi 2 saysan bile 400k içinden 50k vize veriyorlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@t3fo şu anda elinde en son hangi diploman var. Lise diploması ozaman neden hatalı beyan olsun ki konsolosluk en az lise diploması istiyor o kadar yoksa sen yüksek yaptın bana neden üniversite diplomanı getirdin demez. Sadece kriteri sağlıyon mu o kadar ona bakıyor

• ⭐⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bence Trump geri gelsin pasaport şartını da koyup green cardı geri salsın bize ne güzeldi öylesi ya pasaport şartıyla başvurup şansımızı arttırıyorduk

bu konu sıkıntılı bir konu acısı olanlar var bu konu da şakası bile hoş değil 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir 2015 yılında simpsonlar bu geri dönme olayını da bilmişler bu son sezonu büyük bir merak içinde bekliyorum çünkü tarihi boyunca bu gerçekleşen olayları nasıl bildiklerini açıklayacaklar

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir 2015 yılında simpsonlar bu geri dönme olayını da bilmişler bu son sezonu büyük bir merak içinde bekliyorum çünkü tarihi boyunca bu gerçekleşen olayları nasıl bildiklerini açıklayacaklar

inşallah yanılırlar. Bu herif yola ize gelecek akıllanacak bir adam değil

• Yasaklı

@uykucu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

İyi akşamlar forumdaşlar, 37 yaşında memurum ve ilk kez GC ye başvuruyorum, sanırım 40 yaşıma kadar bu kaotik ülkede yaşayabilecek sabrı kendimde bulamıyorum. Her geçen sene daha da cahilleşen bir toplum ve bir türlü medeni olamayan daha apartman yaşantısını bile sindirememiş bir millet. 2 sene sonra Yeşil Pasaport alma hakkım geliyor sonrasında bir dakika daha durmam gayri. Yazılım Mühendisiyim İngilizce ve Fransızcam var, yeşil pasaport ile avrupaya gidip şirketlerle yüz yüze görüşen tüm arkadaşlarım olumlu dönüş aldı, çalıştığım ekipte bi ben kaldım, GC çıkarsa o iki yılı beklememe de gerek kalmayacak inşallah, hepimizin hakkında hayırlısı.

Mesleğiniz, ingilizce ve fransızca biliyor olmanız, üstüne bir de master mezunuysanız eğer nisan mayıs tan sonra (CRS numaraları 450 şeri gördüğünde) yapın express entry kaydınızı ve basın Kanada’ ya gidin.

• @goyro666 Bence komik değil 😃 😃 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |