Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ikose, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba arkadaşlar
    9 Kasım da 9 nolu bankoda Ankara'da mülakatım yapıldı. Öncelikle eşimi ziyaret için gitmek istiyordum. Kendisi orada çalışıyor ve benim de eş dolayısıyla green card başvurum vardı. Öncelikle eşimin nasil vatandaşlık aldığını sordu. Bende annesi ve babası Amerikan vatandaşı dedim. Mesleğimi ve kaç yıldır çalıştığımı sordu. Bende iş yerinden izin belgemi gostermek istedim. Hangi tarihlerde gidip geleceğim vs. yazıyordu ama görmek istemedi. Ne kadar kalacağımı ve nerede kalacağımı sordu. En son verecek gibiydi gerçekten çok rahatlamıştım. Sonrasında çok saçma bir şekilde eşiniz burada değil mi, taşındı mi diye sordu. Yani en başında eşimi ziyaret edecegimi söylemişken bu soruyu hiç beklemiyordum. Hayır burada değil taşındı dedim ve red aldım. Sonrasında bana doğru vize türünün göçmenlik olacağını söyledi. Bende green card sürecim var ama süre çok uzun. 2 yıl boyunca eşimi göremeyecek mıyım dedim. O ziyarete gelsin dedi 🙂 Beklemeniz daha doğru olacak dedi ve görüşme sonlandı. Açıkçası ben bunu vatandaşlarına hakaret olarak gördüm. Bu süreç Türkiye de olsa vize alamayacak birisi olmazdı heralde. Benim K-3 başvurum da var. Süreyi kısaltmak için elimizden geleni yapıyoruz ama kendilerinin bu konudaki süreçleri çok anlamsız. Ve gerçekten gidip dönme niyetindeydim. 1 aylık bile verse yeterliydi benim için. Belki uzun yıllar kalmayı düşündüğüm ülkeyi görme fırsatım olacaktı. Hayırlısı olsun dedik geçtik. Başka arkadaşlara faydası olabilir diye yazdım. Teşekkürler

Cok geçmiş olsun. Aile birliğini resmen sarsıyor bu tarz durumlar. 2-3 Afrikalı pasaport şartının kaldırılması ile ilgili dava açıyor ama hiçbir ulustan vatandaş bu konular hakkında dava açmıyor ya da uğraşmak istemiyor veya ben bilmiyorum. Umarım en kısa sürede göçmenlik başvurunuz onaylanır cok ayrı kalmadan süreci tamamlarsınız

• @ikose vize memurunun yaptigi dogru. Gocmen vize processindesiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Calibraturbo Sonuçta çalışanlar dışarıdan bağımsız gözle bakıyorlar. Ondan dolayı ülkenin şimdiki zamanı geçtim geleceğin ne olacağını çok net biliyorlar ki kaldı ki bunların kafası çalışıyor % 85 beyan da yaşamda %285 enflasyon olan ülkeden %7.7 açıklanan bir ülkeye gidilince ne yapılır. Geri mi dönülür.

• ⭐⭐

Yabancı ülkelerden bizim ülkemize elini kolunu sallayan giriyor. En kötüsü bile vizeyi rahatça kapıda alıyor. Biz bir yere gitmek için aylar önceden kırk takla atıyoruz bir umut vize verirler diye. Ortadoğu cehennemini dibine yaşıyoruz vatandaşlar olarak.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 
  • ⭐⭐⭐

@Chromium, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Yabancı ülkelerden bizim ülkemize elini kolunu sallayan giriyor. En kötüsü bile vizeyi rahatça kapıda alıyor. Biz bir yere gitmek için aylar önceden kırk takla atıyoruz bir umut vize verirler diye. Ortadoğu cehennemini dibine yaşıyoruz vatandaşlar olarak.

En çokta ağrıma bu gidiyor işte. Dünya benim banane vizeden evrak işinden istediğim zaman kalkıp ülke değiştirme özgürlüğüm olmadığı sürece özgürlük sadece bi sözcük olarak kalır.

• Merhabalar, ben vize sürecimden bahsetmek istiyorum, faydalı olması adına.
    F1 vizesine başvuru yapma kararı aldım ve bir dil okulu ile görüşerek kaydoldum. 4 Ekim 2022 tarihinde konsolosluk sistemine kaydolarak randevu aldım. Randevum 9 aralık tarihine alabildim. Bu süreçte de i20 belgem ve diğer vize evraklarımı toplarım diye düşünüyordum. Ancak randevuları kontrol ettiğimde 19 Ekim tarihine uygun randevu olduğunu görüp hemen randevuyu kaptım. Ardından çok hızlandırılmış bir evrak toplama süreci geçirmek zorunda kaldım. 🙂 İ20 belgem randevumdan bir gün önce onaylanmıştı ve ben doğal olarak DS160 formunu da son gün doldurdum. Nitekim acaba eksikler oldu mu vs gibi kaygılarla görüşmeye gittim.
    Vize memuru özellikle mesleğim üzerinden sorular sordu. 3 yılı aşkın süredir aktif olarak avukat olduğumu, kendime ait ofisim olduğunu ve bulunduğum bölgede uluslararası ticaret yapan şirketlerin yoğun olduğunu belirttim. Bu şirketlerin işlerine talip olabilmek adına dil eğitimi almam gerekiyor dedim. Vize memurunun uzun süreli sorgulamaları neticesinde görüşme sona erdi, vize memuru pasaportumu alarak bana mavi bir kağıt verdi. "Vizeniz şu an reddedildi, hakkınızda bir idari işlem yapmamız gerekiyor, sonrasında tekrar değerlendirileceksiniz" diyerek görüşmeyi sonlandırdı. Aradan tam 10 gün geçtikten sonra vizem onaylanmıştı. Ben bu beklemenin ds formu ve evrakların geç yüklenmesi nedeniyle olduğunu tahmin ediyorum ancak bilgim yok tabi ki. 🙂
    Vize görüşmem sırasında banka hesap dökümü, araç ruhsat fotokopisi, alınan eğitimlerin belgeleri veya eski pasaport gibi evraklara hiç bakılmadı. Ben gösterebilirim diye belirttiğimde vize memuru oldukça istemez bir yüz ifadesi ile gerek yok dedi.

• Şimdi ise i20 belgemde 9 Ocakta eğitimim başlıyor olarak görünüyor. Amerika'ya eğitim başlangıcından en erken 30 gün öncesinde girilebildiğini öğrendim. Türkiye'den 9 aralık tarihine uygun bir bilet bulduğum için Berlin aktarmalı bir uçak bileti satın aldım. Toplam yolculuğum yaklaşık bir gün sürecek olmasına rağmen, ben saat farkı nedeniyle yine 9 aralıkta saat 21.00 gibi Fort Lauderdale Havalimanında olacağım. Bu durumda ülkeye girişimde problem yaşar mıyım? Takvimden kontrol ettiğimde eğitimimden 31 gün önce girmiş oluyorum. Problem yaşarsam nasıl bir çözüm önerirsiniz?

• ⭐⭐ Yasaklı

@ayvalik10 Ben döndüm 3 kere almanyadan 1 kere de kanadadan. Herkes bir degilki. Tüm türkleri mülteci klasifikasyonuna koymaları artık okumuş sil bilen. ortalama bir amerikalı avrupalıdan üstün donanımı olan biri olarak sinirimi bozuyor. 2012 Kasım ayında almanyaya gitmeden önce de aileme demiştim. Türkiyede astronot bile olsan 10 seneye mülteci muamelesi görme ihtimalin yuzde 100 diye. Bende gördüm gelecegi aksiyon da aldım fakat olmuyor bazen

• ⭐⭐ Yasaklı

@mhtdmr, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar, ben vize sürecimden bahsetmek istiyorum, faydalı olması adına.
    F1 vizesine başvuru yapma kararı aldım ve bir dil okulu ile görüşerek kaydoldum. 4 Ekim 2022 tarihinde konsolosluk sistemine kaydolarak randevu aldım. Randevum 9 aralık tarihine alabildim. Bu süreçte de i20 belgem ve diğer vize evraklarımı toplarım diye düşünüyordum. Ancak randevuları kontrol ettiğimde 19 Ekim tarihine uygun randevu olduğunu görüp hemen randevuyu kaptım. Ardından çok hızlandırılmış bir evrak toplama süreci geçirmek zorunda kaldım. 🙂 İ20 belgem randevumdan bir gün önce onaylanmıştı ve ben doğal olarak DS160 formunu da son gün doldurdum. Nitekim acaba eksikler oldu mu vs gibi kaygılarla görüşmeye gittim.
    Vize memuru özellikle mesleğim üzerinden sorular sordu. 3 yılı aşkın süredir aktif olarak avukat olduğumu, kendime ait ofisim olduğunu ve bulunduğum bölgede uluslararası ticaret yapan şirketlerin yoğun olduğunu belirttim. Bu şirketlerin işlerine talip olabilmek adına dil eğitimi almam gerekiyor dedim. Vize memurunun uzun süreli sorgulamaları neticesinde görüşme sona erdi, vize memuru pasaportumu alarak bana mavi bir kağıt verdi. "Vizeniz şu an reddedildi, hakkınızda bir idari işlem yapmamız gerekiyor, sonrasında tekrar değerlendirileceksiniz" diyerek görüşmeyi sonlandırdı. Aradan tam 10 gün geçtikten sonra vizem onaylanmıştı. Ben bu beklemenin ds formu ve evrakların geç yüklenmesi nedeniyle olduğunu tahmin ediyorum ancak bilgim yok tabi ki. 🙂
    Vize görüşmem sırasında banka hesap dökümü, araç ruhsat fotokopisi, alınan eğitimlerin belgeleri veya eski pasaport gibi evraklara hiç bakılmadı. Ben gösterebilirim diye belirttiğimde vize memuru oldukça istemez bir yüz ifadesi ile gerek yok dedi.

Adamlar cigerimize kadar biliyor Etnisitemizi bile

• @mhtdmr gir hacı maimi pek sorgulamaz bide bizim Recep sana 2 kedi versin götür onu eraya daha sempatik bakarlar

• @Chromium vallahi adamlar enayi değil işte dibine kadar sorguluyorlar ülkelerine ve vatandasliklarina değer veriyorlar. Sanki Dünyanın en akıllısı biziz yol gecen hani gibi. Zaten ekonomimizin haricinde diğer bir sebepte bu Zaten. Her önüne gelene vatandaşlık vermemiz. O yüzden soy ağacımız da istiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kugutex insanlar topraklarına böyle sahip çıkıyorlar

• Ds formunda ailenizde amerika da olan var gibi bir soru var mıydı? Yakın zamanda forum dolduran var mı?

• @yenihayaletadam evet ben amerikadayim ailem icin doldurmustum ds160 formuna yazdigim icin onlara da benimle ilgili soru sormuslar gorusmede

• @Calibraturbo nikaraguaya giremiyor tr vatandaslari. Ne kanadasi yahu

• @lbsryts onay/red durumu nedir peki aldılar mı vizelerini?

• @Abraham-Trust Eyvallah teşekkür ediyorum. 🙂

• Merhaba,
    DS formunu doldururken mülakat yerini İstanbul seçtik. Fakat randevu alırken Ankara daha yakın tarihli olduğu için Ankara seçtik. Konsolosluğu aradığımda
    istediğimiz yeri seçebileceğimizi, sorun olmayacağını söylediler. Fakat AIS'te randevu alma kısmında sürekli dste girilen mülakat yeriniz aynı olmalıdır uyarısı görüyorum. Bu bir sorun olur mu?

• @yenihayaletadam onaylandilar

• Yasaklı

@Calibraturbo, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ayvalik10 Ben döndüm 3 kere almanyadan 1 kere de kanadadan. Herkes bir degilki. Tüm türkleri mülteci klasifikasyonuna koymaları artık okumuş sil bilen. ortalama bir amerikalı avrupalıdan üstün donanımı olan biri olarak sinirimi bozuyor. 2012 Kasım ayında almanyaya gitmeden önce de aileme demiştim. Türkiyede astronot bile olsan 10 seneye mülteci muamelesi görme ihtimalin yuzde 100 diye. Bende gördüm gelecegi aksiyon da aldım fakat olmuyor bazen

Kanada’ dan neden döndün hacım sen anlam veremedim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |