Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @pin maalesef şuan randevu yok. Neden bilinmez bütün vizelere var ama K1 e yok.

• @pin Nvc'den Ankara'ya gönderildi dosyam, Ready de oldu fakat ne yazık ki henüz Ankara'dan mail almadım ve bir gelişme olmadı. Randevu da yokmuş sistemde zaten...

• Merak ettiğim bir konu var , K-1 vizesi mi daha kolay ve hızlı Türkiye de evlenip green card beklemek mi mantıklı ? En hızlı ve garantili olan hangisi?K-1 vizesinden sonra 90 günlük kısmı sayarak soruyorum hangisi daha hızlı ve sağlam ?

• ⭐⭐

@Paşam-Oyun-Var k1 daha mantıklı gibi geliyor bana en azından usaya giriyorsun önünde bir 3 ay sürecin oluyor düşünmek için emin olmak için
    Cr1 evlilik vizesinde tr de evlenip öyle başvuru yapıyorsun amerikaya gittiğinde oturumun 3 hafta yada 1 ay içinde adresine geliyor
    Evlilik vizesinde k1 e oran ile ortak banka hesabı Ya da ortak bir ev tapusu araba tapusu gibi şeylerde isteniyor ben şuan o aşamadayım
    Süreçler hakkında bir şey söylemek zor sürekli değişebiliyor.

• @emirgenco K1 ile zaten gitmemişmiydiniz? Neden tekrar Cr1 gerekti

• @Ayse-Cemre-Sertdemir umarım en kısa sürede acılır 🙏Ankara ya dosyanızın ready olduguna dair mail atmışmıydınız? Bizimde 60 gün oldu onay sonrası hala beklemekteyiz... güzel haberler duymak dileğiyle...🙏

• @pin Biz Noa2'nin ardından tam 76 gün bekledik. Az kalmış sizin de Nvc e-mailiniz gelir hayırlısıyla. Nvc dosya ulaşır ulaşmaz e-mail göndermiyor benim anladığım kadarıyla, biz 1 kasımda aldık maili dosyamız 'İn Transit" aşamasındaydı, dosyamız "Ready" duruma geldiğinde farkettik ki dosya oluşturulma tarihimiz 13 Ekim.

Evet Ankara'ya 2 defa e-mail attım, 2 defa da online formlarını doldurdum. İnşallah ısrarımdan dolayı dosyamı kuytu bir köşeye saklamazlar...

• @Paşam-Oyun-Var En hızlı ve garanti diye bir şey söz konusu değil siz dosyalarınızı doğru beyanlar üstünde gönderdiğiniz sürece iki vize türü de sizin için olumlu bitecektir. Önceden k1 in zaman avantajı vardı , cok kısa sürede bitiyordu şu an ki yığılmadan dolayı iki vize türüde aynı sürede sonuçlanıyor. Onun dışında k1 in hiç bir avantajı yok
    evlilik vizesine göre , gelecekte ne olur bilemem tabi.

Evlilik vizesi onayından sonra green cardınız hazır , çalışma izni vs hiç bişeyle uğraşmıyorsunuz ssn falan hepsi hazır olmuş oluyor ve daha az masraflı totalde. Emir kardeşim ortak banka hesabı vs olarak belirtmiş ancak , bunlar evliliği kuvvetli ve gerçek evlilik olduğunu kanıtlayan şeyler. İlla olacak diye bir kaide yok. Biraz eksik bilgi vermiş.

Ben bugün başvuracak olsam kesinlikle ve kesinlikle burada evlenip evlilik vizesi ile yoluma devam ederdim. Hız olarak ikiside aynı cünkü 15-17 ay.

k1 ile evlendikten sonra , green card için 1 yıl civarını gözden cıkarın. çalışma izni içinde 6-7 ay. bu işlemler içinde 1000$ küsür dolar ödeyeceksiniz.

• ⭐⭐

@dalailama benim ailevi sebeplerimden dolayı evlenmeden geri döndüm bu yüzden vizemi yakmış oldum evlenmeden ülkeden çıktığım için
    Ha sen hiç bir şey ile uğraşmayayım diyorsan amerikada o zaman cr1 w başvurabilirsin ikiside aynı süreçler takriben ikisindede belgeleri eksiksiz gönderirsen Sonucunda nihayetinde amerikada olmuş olacaksın

• bu k-1 vize süreçleri ne zaman kısalacak acaba? 18 ay can mı dayanır çok saçma bir durum... Ben bu yılın sonunda başvursam ancak 2024 yılında mı orda evlenebiliyor olacağım? Çok üzücü gerçekten...

• ⭐⭐⭐

@thisnew, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

bu k-1 vize süreçleri ne zaman kısalacak acaba? 18 ay can mı dayanır çok saçma bir durum... Ben bu yılın sonunda başvursam ancak 2024 yılında mı orda evlenebiliyor olacağım? Çok üzücü gerçekten...

maalesef süreç bu şekilde.. eğer imkan varsa evliliğin Türkiye içerisinde olmasıyla birlikte en azından CR1 sürecine başlayarak gittiginiz gibi green cardınızı elinize alabilirsiniz. 18 ay bunu bekleyip üzerine AOS'u beklemek ve üzerine bütün işlemler kabaca bi 3 4 yılı buluyor..

• @emirgenco anladim hakkinizda hayirlisi olsun. Sabredicez tek çare

• @waterman 3-4 yıl sürmesede 2.5 yılı gözden çıkarmak gerekli hocam. tabi ilerleyen dönemlerde ne olur bilemeyiz.

• @waterman erkek arkadaşım türkiyeye geleli daha bir ay olmadı. en az 6 ay sonra tekrar gelir ancak o zaman evleniriz. bir de amerikayı hiç görmeden burda evlenmek mantıklı olur mu bilmiyorum..

• Arkadaşlar arşivli adli sicil kaydı ve vukuatlı nüfus kayıt örneği için apostil istiyorlar mı

• @nunu Hayir.

• @Ayse-Cemre-Sertdemir sizin k-1 miydi?

• Selamlar herkese. Amerika vatandaşı nişanlım ile iki kez İstanbul'da buluştuktan sonra K1 vizesine başvurduk. Mayıs 2021'de online bir oyunda tanıştık, Ekim 2021'de tanışmak için Türkiye'ye geldi(9 gün kaldı). Ben onu ziyaret edip ailesiyle tanışmak için turist vizesine başvurdum fakat Şubat 2022'de red aldım. Sonrasında o Mart 2022'de buraya geldi(11 gün kaldı) ve K1'e başvurmaya karar verdik.

NOA1 alalı neredeyse 2 ay olacak ve ben oraya gidene kadar o bir kez daha buraya gelir diye planlamıştık fakat, İstiklal'deki bomba olayından sonra onun buraya gelmesini pek istemiyorum(en azından seçimlere kadar). Başka ülke veya şehirde buluşmamız da zor vize, zaman, para açısından. Bunun kesin doğru bir cevabı yok ama deneyimlerinize göre şahsi yorumlarınızı merak ediyorum.

Sizce iki kez görüşmüş olmamız yeterli olur mu? Yoksa şartları zorlayıp bir kez daha buluşmalı mıyız?

Detay vermek gerekirse o 26(E) ben 23(K) yaşındayım, o buradayken aile ve arkadaşlarımla tanıştı. Onun ailesinden herkesle ben de online olarak tanıştım.

• Arkadaşlar herkese selam bu gün itibari ile pasaportum konsolosluktan kurye ye verildi benim sorum A.B.D girişten sonra burdan götürmem gereken resmi evrak var mı ( adli sicil kaydı, vukuatlı nüfus kaydı v.b ) gibi .

Benzer Başlıklar

• 1468
  • 1234
  • 116
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |