Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizci10 haklısınız. En iyisi öyle yapmak. Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@Türker-0 formunuzu görmeden, sizi tanımadan kimsenin bir şey demesi mümkün değil. Ben sadece sorduğunuz sorulardan bu çıkarımda bulundum.

• @denizci10 Anladım. Teşekkürler yardımınız için.

• @Sahin-0 Bugün vizem "Issued" verildi..! Şimdi ptt den gelecek mail kaldı sadece! 221g 'ye kalanlara bol şans diliyorum. 🙏

• ⭐⭐⭐⭐

@Sahin-0 hayırlı olsun.

• @denizci10 sizce ihtimali arttırmak için neler yapabilirim bunlara ek

• ⭐⭐⭐⭐

@Celenlii bol yurt dışı seyahati, uzun süreli iş, evlilik, çocuk, gibi şeyler yapabilirsiniz. buraya geri dönmenizi gerektirecek her şey olabilir.

• @Türker-0 dürüst olmak gerekirse ben vize memuru olsam size vize vermezdim tamamen kendi görüşüm bu sebep olarak çok genç olmanız ülkeye geri döneceğinizin bağları zayıf olması. Yukarıda ki arkadaşın söylediği üniversite sınavlarına hazırlanıyorum o arada halamı ziyarete gidip döneceğim kısmında. Memurun yerinde olsam şunu sorarım sınava hazırlandığını söyledin ama gezecek kadar vaktin de var. Bunlar benim yorumum tabi ki. Yaşınız genç. İşiniz yok. Evli değilsiniz anladığım kadarıyla. Askerlikte yoktur diye tahmin ediyorum. Yani potansiyel olarak oraya gidip dönmeyecek kişinin sahip olduğu kriterlerden bazılarına sahipsiniz. Üniversite sınavına hazırlanmak tek başına yeterli değil benim görüşüme göre. Son olarak diğer arkadaşın belirttiği gibi formu bende yanlış doldurduğunuzu düşünüyorum. Çünkü masrafları kim karşılayacak kısmında aile bireyi seçebilirsiniz. Bence siz önce nasıl giderim yerine. Ds160 formunu nasıl hatasız ve düzgün doldururum kısmını halledin. Sonra ki aşamaya o şekilde geçin. Vizeyi alıp alamamanız %50 %50 dir her zaman ama içinde bulunduğunuz konum itibari ile red alma yüzdesi daha fazla.

Bunlar benin kendi düşüncelerim son takdir tabi ki yine size kalmış ama emin olun orada ki memurlar da hem ülkemizin yapısını bilen hem de insanları tanıma da profesyonel kişiler.

• @denizci10 Teşekkür ederim... 🙏 Biraz önce mesaj geldi..Pasaport PTT 'ye gelmiş! Vize sonucu bekleyenlere tekrar dan bol şans dilerim... 🙏

• ⭐⭐⭐⭐

@Sahin-0 hayırlı olsun tekrardan.

• Bilen varsa bir sorum var

Pasaportu konsolosluga biraktiktan sonra Administrative Process'e takilma ihtimali var midir?

Problem su: Randevudan 2 hafta sonra yurtdisina cikmamiz lazim. Pasaportu birakirsak ve uzun sure konsoloslukta kalirsa ne olcak

• ⭐⭐⭐⭐

@mqkerqkermwer evet takılabilirsiniz hatta ret bile alabilirsiniz. Ama iki durumda da pasaportunuzu iade ederler ve yanında bir mektupla durumu açıklarlar. Bu mektuplar standart metinlerdir size özel bir belge değildir. Yani 2 hafta olmadan pasaportlarınızı gönderirler. Ama PTT teslim eder mi orasını bilemem tabii.

• ⭐⭐⭐

Artık vize başvurularında daha detaylı biçimde hangi vize türünde ne kadar bekleyeceğiniz ile alakalı sistemde bi güncelleme yapılmış bilginize.

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar arkadaşım adına yazıyorum: "ben 28 yaşındayım, nişanlıyım. Ağustos ayında Amerika vizesine sahip olan 2 arkadaşımla Amerika’ya gezi amaçlı 1 haftalığına gitmek istiyorum. Bulunduğum kamu kurumunda sözleşmeli olarak 2 yıldır çalışmaktayım. Bankada yeterli miktarda para mevcut. Bu 5 yıl içerisinde 1 kere vizesiz bir ülkeye 1 haftalık ziyaretim mevcut. Onun öncesinde de yine 1 haftalık bir avrupa ülkesine shengen vizem vardı. Sizce şansım nedir?"

• ⭐⭐⭐⭐

@orhant orta

• Merhaba arkadaslar Kanada vizem mevcut. Görüsme sırasında bunu görebiliyorlar mı? Yoksa benim söylememde bir yararı olur mu?

• ⭐⭐⭐

@historian Kanada ve Avusturalya vizelerini görüyorlar diye biliyorum. İmzanızda göçmenlik süreciniz oldugu yazıyor, göçmenlik isteği olanların alması zor bilginize

• @waterman o benim degil nişanlımın gecen yil o kullaniyordu bu hesabi girip düzenleyeyim😇

• @Halil-0 amerikaya girmek sorun değil, istanbuldan bindirmezler uçağa

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |