Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @thisnew Erkek arkadasiniz calismiyor yada dusuk ucretle calisiyor olsa bile Joint Sponsor kullanabilirsiniz finansal acidan bu sorun olmaz.
    Digerlerine de gayet guzel cevap vermis arkadasimiz zaten 👍🏻
    Ancak surec konusunda 20 ay gibi dusunun basvurunuzdan itibaren. Ona gore kararinizi verip hizlica aksiyon almaniz lazim.

• Arkadaşlar tekrardan söyliyeyim , isterseniz orada ki k1 doktorunun gözünün önünde olun aşıları ve gerçekten gerçek aşılar olsun yine o aşıları olacağız. O yüzden boş yere kendinizi yormayın. Aşı olsanızda olmasanız da aynı muayene ücretini ödeyeceksiniz o yüzden boş yere 2 defa aşı olmayın. Üzücü bir şekilde kabul etmiyorlar. @nunu @ayse-cemre-sertdemir

• @thisnew başka bir arkadaş sorularınızı cevaplamış , iki ihtimal ile gidebilirsiniz birincisi burada evlenerek ir1/cr1 vizesi ile gidersiniz siz gitmeden greencardınız vs herşeyiniz hazır olur süreç aşağı yukarı 15-16 ay sürüyor. ikincisi k1 ile gidersiniz , vizenizi alır orada evlenir oturum işlemleri vs orada başlarsınız. Yıllık 22k dolar civarı bir kazanç göstermesi lazım , sorun olacağını düşünmüyorum erkek arkadaşınız kısa zamanda iş bulur zaten şu an başvursanız en iyi ihtimalle k1 için 18-20 aydan bahsediyoruz. gelecek senenin mali kanıtları olacağı için iş bulur diye düşünüyorum diğer arkadaşın dediği gibi , yıllık miktarı maaşı karşılamazsa , ailesi , arkadaşı x bir kişi size bu konuda sponsor olabilir kağıt üstünde.

Bir an önce kararınızı verin ve işlemlerinize başlayın. Benden yaşça küçüksünüz bir tavsiye vermek isterim size.

Birine alışmak ve bu alışkanlıktan dolayı evlenmek çok başka bişey ,Bazen insanların alışkanlıkları değişebiliyor. Kararınızı verirken dikkatlice düşünmenizi tavsiye ederim. Şu an süreç uzaktan çok basit gözüküyor ama içine girince dünyanın en sabırlı insanıyım deseniz bile sabırlı olmayı yenide öğreneceksiniz , kendi açımdan örnek vermek gerekirse çelik gibi sinirlerim olduğunu düşünürdüm 🙂 14.5 aydır bekliyorum toplam bütün sürecin bitmesi için 2 ay daha bekleyeceğim aşağı yukarı toplam da 16 ay civarı. 16 ay önce saçımda 1 tane beyaz yoktu. Şu an aynaya bakınca sayabiliyorum beyazları 🙂 umarım anlatabilmişimdir bu sürecin ne kadar zorlu ve yıpratıcı olduğunu. Sonu çok güzel ama sonuna gelene kadar insan yıpranıyor.

• Bir sorum olacak teşekkürler.

Amerikalı kız arkadaşım k-1 vize başvuracak.
    Onun başvurusunda bir şey yollamam gerekiyor mu benim ile ilgili ne isteyecekler ?
    Tüm fotoğraflar, sohbe mesajları , otel fişi, birlikte aldığımız eşyalar vs ve hikayemizi 2 kopya yapıp biri onda olacak biri bende . ilk forumu o dolduracak amerikadan püf noktalar nedir?
    2.aşamada mülakatta ingilizce mi türkçe mi olacak benim için? Yüzük almak zorunda mıyım mülakattan önce? düğünü amerikada yapacağız.
    İyi niyet mektubu şart mı nedir ?

• @Paşam-Oyun-Var bütün sorularınızın cevabı forumun 1. sayfasında mevcut.

• arkadaşlar noa2 onayı geldi bugün çok şükür darısı diğer bekleyen arkadaşların başına. gerçekten tarif edilemez bir his bu !

• @ob16222 tebrikler! 🎊

• @lbsryts teşekkür ederim darısı bekleyen diğer arkadaşların başına!! gerçekten cok tarif bir his.

• @ob16222 evet biliyorum ben de 1 şubatta almiştim noa2 imi ellerim titriyordu sevincten 😊

• Merhaba arkadaslar son asamada verilen sari zarf hangi adresimize geliyor? Bu adresi hangi asamada belirtiyoruz?
    Bir de nvc den mektup aldiktan sonra bizim sisteme dijital olarak istenilen belgeleri yuklememiz gerekiyor mu interview oncesi?
    Ve de son asamada bizim ulkeye girmeden once USCIS fee odemesi yapmamiz gerekiyor mu?
    Bu arada bizim no2 onay sonrasi tam 50 gun gecti, mail atip ellerine ulastigini ogrendik sadece, hala bekliyoruz😒
    Bekleyen herkese bol sabir...🙏 @ob16222 tebrikler...

• @pin sarı zarf herşey bittikten sonra pasaportunuz ile birlikte size gönderiliyor ya da pasaport önce dosya da hemen peşinden gönderiliyor. Bir adres belirtmesseniz ankarada ki ptt adresine ödemesini yapıp farklı yere gönderim sağlatabilirsiniz (120 tl idi en son) Artık yüklemeniz gereken bişey yok ANK numaranızı bekleyeceksiniz nvc size gönderecek tahminimce 10 güne ank numaranız gelir onunla dosyanızı takip edeceksiniz. Fee ödemesi dediğiniz şey burada vize randevusu alırken yapmanız gerekiyor zaten yoksa randevu alamazsanız 285 dolar civarı bişeydi sanırım 265 de olabilir tam rakamı hatırlamıyorum. Sağlık ücreti var oda civarda bişey toplam 500-550 dolar civarı bir para cıkacak burada vize sürecinde. Mülakat öncesi dosyanızın bir kopyası yanınızda bulunsun hatta k1 için gönderdiğiniz dosyanın aynısını yapın. Süreç bitmek üzere sizin de merak etmeyin az daha sabır. Teşekkür ederim tebriğiniz için.

• @ob16222 tebrikler 🥳 uscis ağustos dosyalarına bakıyor o zaman 😁

• @ob16222 Tebrikler bundan sonrası daha hızlı ilerler umarım 🙏🏻

• @ob16222 cevaplar icin tesekkurler, bahsettigim odeme her birey icin $220 olan fee, asagida linkte bahsedilen...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/113/uscis-immigrant-fee-ödeme-ekran-görüntüleriyle

• @pin hocam birincisi ortada bir karışıklık var k1 non immigrant vize türü. Bu vize size evlendiğiniz zaman göçmenlik hakkı tanıyor. Merak edip baktım konsolosluğa ödenmesi gereken miktar 265$ , attığınız linkle bizim hiç bir ilgimiz yok. Ödemeyi zaten normal turist vizesi alırken ki gibi ekrandan yapıyoruz.

Sözlü olarak immigrant visa olarak değerlendirilse bile değil maalesef.

• @ob16222 anladim sanirim o burada evlenip gidenler icin... tesekkurler...

• Uscis sitesinde bekleme suresi 14 aydan 15 aya cikti. Herkese bol sabır...

• @ob16222 hocam hayırlısı olsun umarım herşey gönlüne göre olsun darısı bizim başımıza

• @Ayse-Cemre-Sertdemir merhaba, surecinizle ilgili bir gelisme var mi nvc den size donus oldu mu?

Benzer Başlıklar

• 116
  • 652
  • 57
  • 10611
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |