Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba çok önemli bir sorum var. Amerikaya turistik geldim. Bu ay turistik vizem doluyor. 3 ay önce amerikalı eşim ile evlendim. İlk önce ı130 online formumuzu gönderdik. Bu ay ise I485 i ve çalışma seyahat belgesini göndereceğiz. Ancak bir sorunumuz var. Eşimin sponsor olması için 2 yıl vergi geliri yeterli oluypr ama sponsor formunda son 3 yılı istiyor. Bu formu bu paketin içerisinde koymamız acil olarak gerekli mi? İnterview öncesi bu formu hazırlasak olmaz mı ? Medical exam ı da bu şekilde yapabişiyormuşuz. Sadece I485 ve çalışma seyahat formlarını kargolasak yeterli olmaz mı mülakata kadar?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• @brkncnt Hayir sponsor formu koyma is gerekiyor ama neden 2 sene koydugunuzu yazabilirsinizz biz oyle yaptik esim henuz iki sene calismisti paramiz var yetiyor saving de var ama sadece 2 senelik tax var bu yuzden 3 sene ekleyemedik yazdik sorun olmadi fakat gelir ve tax tam olarak ne ise kusurune centine kadar belirtin esim kusuratini yazmadi diye tekrar belge talebinde bulundular bizden isler uzadi da uzadi

• Merhaba arkadaslar cevabini bilmedigim bir kac sorum var yardımcı olursanız sevinirim ben Amerika’ya k1 vizesiyle 2021 11 25 de giriş yaptım ve 2022 03 29 da resmî evliliğimi yaptım ABD vatandaşı eşimle ve 2022 05 22 de grencard başvurusu yaptım başvurudan 1 ay sonra parmak izi randuvusune gittim ve 2022 07 22 de ead kartım ve ssn kartım eve postayla geldi ama henüz grencard görüşmesi için herhangibi bir bildirim almadım suan eşimle evliliğimiz hiç iyi ilerlemiyor ve büyük bir ihtimalle boşanacağız ve 6 aylık bir bebeğimiz var eşimden grencard almadan boşansam tek başima grencard görüşmesine gidebilirmiyim ve grencard alma ihtimalim ne acaba

• @Guven-Tek-2 Selam özelden yazdım dönüş yapabilir misin güven

• Aralık 2021 485 paket gonderip gelişme kaydeden var mi? Work permit ve advance parole haricinde… dondu kaldı. Hiç bir ilerleme yok. En son medical exam hazır edin dediler, hazırladık. 4 ay geçti üzerinden.

• Merhaba,
    ABD'ye 14 nisan 2022'de B2 vizesi ile giris yaptim.
    6 ay kalis surem bitti. (13 Ekim) TR'ye donmek istemedim.
    21 Ekim 2022de California - Contra Costa County'de evlendim.
    Esim US Citizen ve I-130 formunu dolduracak, ben de kalis suremi ve bicimimi degistirip green carda basvuracagim.
    Bu islemler en hizli nasil olur ? Yasal sureleri asmak istemiyorum.
    Ilk amacim, I-94 formumu guncelleyip, DMV'den kalici ehliyetimi almak, ardindan ITIN number ve SSN basvurusu yapmak.
    Resmi isyerinde calismak gibi bir istegim yok. Is aramiyorum .
    Onerinizi bekliyorum.
    Saygilar...

• Hala bekliyorum @tuba hanım çalışma iznim geldi biliyorsunuz tam 328 gün oldu interview schedule olmadı l 130 l 485 l 131 hala bekliyorum

• @Tugba hala bekliyorum bende Kasım 29 2021 dondu kaldı benimde ne ilerleme var ne hareket çok uzamaya başladı mülakatlar vs

• Bugün 2-3 tane ileti geldi diğer forumlardan. Kasım-aralik ayı dosya gönderenler sonuç almaya başlamış. İnterview olmadan onaylanan 2 kişi var su anda bilgi aldığım diğer forumda.
    En çok dua ettiğim şey no interview. Darısı basımıza 😊

• @Tugba amin inş evet haklısınız vende diğer formlarda gördüm çok fazla interview olmadan green card alanlar var ben avukat ile çalıştım ve iğnesine varana kadar herşey yolladım benim kanıtlarım çok sağlamdı düğün foto tatil foto aile resimleri arkadaş belki benimde öyle olur diye düşünüyorum umarım benim lEO 091436…. Diye gidiyor umarım yakın zamanda alırım sizde öyle inanın bunaldım

• Bu ileti silindi!

• Case Was Approved On October 24, 2022, we approved your Form I-485, Application to Register Permanent Residence or Adjust Status, Receipt Number MSC229054013 We sent you an approval notice. Please follow the instructions in the notice. If you do not receive your approval notice by November 8, 2022, please go to www.uscis.gov/e request. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address merhaba arkadaşlar bana böyle bir bildirim geldi bu ne anlama geliyor

• Bizim dosyamiz da ready to schedule for an interview diyor 172 gun gecti hala bekliyoruz.

• @Guven-Tek-2, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Case Was Approved On October 24, 2022, we approved your Form I-485, Application to Register Permanent Residence or Adjust Status, Receipt Number MSC229054013 We sent you an approval notice. Please follow the instructions in the notice. If you do not receive your approval notice by November 8, 2022, please go to www.uscis.gov/e request. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address merhaba arkadaşlar bana böyle bir bildirim geldi bu ne anlama geliyor

485 case kabul edilmiş. Size kabul mektubunu göndermişler.

Mülakata girmiş miydiniz?

• Bu ileti silindi!

• K-1 vizesi ile gelip direk 10 yıllık yeşilkart alan var mıdır? Böyle birşey duydum ama doğruluğundan pek emin olamadım açıkcası

• @Tugba merhaba hayir mulakata cagirmadilar Yani bu mulakatsiz grencard alacagim anlaminami geliyor acaba

• @Guven-Tek-2, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba merhaba hayir mulakata cagirmadilar Yani bu mulakatsiz grencard alacagim anlaminami geliyor acaba

Evet. Kabul edilmiş. Bir kaç güne kabul mektubu elinizde olur. Eğer sağlık raporu gibi belge göndermediyseniz onu isterler. Onu gönderdikten sonra da kartınız basıma geçer.
    Herseyi göndermişseniz, bir kaç gün sonra card basım aşamasına geçer, sonra postalanır ve yine ona göre bildirim alırsınız.

Tebrikler. Aynı ilerlemeyi bekliyoruz ☺

• @Tugba cook tesekkur ederim cevaplarınız için Tuğba hanım ben sağlık raporu falan herseyi göndermiştim bu gün elime postayla bildirim geldi 2 ile 3 hafta içinde kartın geleceği yazıyor benim tüm sürecim calişma izni ead cartın gelmesi seyahat iznin gelmesi ve grencardın gelmesi toplamda 4 ay 29 gün sürdü ama grencard görüşmesine çağırmadılar beni direk onaylamişlar inşallah en kısa zamanda sizde alirsınız

@Tugba cook tesekkur ederim cevaplarınız için Tuğba hanım ben sağlık raporu falan herseyi göndermiştim bu gün elime postayla bildirim geldi 2 ile 3 hafta içinde kartın geleceği yazıyor benim tüm sürecim calişma izni ead cartın gelmesi seyahat iznin gelmesi ve grencardın gelmesi toplamda 4 ay 29 gün sürdü ama grencard görüşmesine çağırmadılar beni direk onaylamişlar inşallah en kısa zamanda sizde alirsınız

Sakıncası yoksa, service center ve Field office neresi sizin?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |