Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yasmin982
    Evet ben de Nebraska diye hatırlıyorum fakat yine de tam emin değilim yanlış bilgi vermek istemem😌 Güzel dilekleriniz için de çok teşekkür ederim, şans sizinle olsun 🧚🏻♀

• @chemist Temmuz ayında DQ olan geçen hafta mülakata girdi. Sizden önce dq alıp da mülakat bekleyen var mı, biliyor musunuz?

• @israfil, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@chemist Temmuz ayında DQ olan geçen hafta mülakata girdi. Sizden önce dq alıp da mülakat bekleyen var mı, biliyor musunuz?

Bizim DQ tarihimiz 29 Haziran. Biz mülakat maili bekliyoruz.

• @israfil valla benim bildigim bir @cokbekledik86 var. onun disindakiler hep Ir1/cr1 katagorisinde. Siz nerden edindiniz bu bilgiyi.kendim takip etmek icin soruyorum. Tesekkur ederim

• @chemist bizde IR1 kategorisindeyiz başvurusu aşamasında eşim vatandaş olunca statü değişikliği oldu

• Sonunda email geldi. 22 Aralik tarihi icin mulakat gunu aldik. Umarim bekleyen herkes en kisa sure icinde alir haber.

• @chemist gözünüz Aydın çok şanslısınız erkenden gelmiş bizi unuttular 🙂

• @chemist harika haber, gözünüz aydın

• Gecen hafta Commissioner a email atmistim. Bana standart bir cevap vermisti. Normal process zamaninin icinde mi diye. Hani bir anormallik yoksa yardimci olamam gibi. Ben de sinirlenip cevap vermemistim. Dun tekrar email attilar bana. Cevap yazmadiniz ne oldu tarzinda. Ben de biraz sitemli cevap verdim. Uzerine tekrar email atip case imin durumunu sorduklarini en kisa surede bana cevap vereceklerini soylediler. Direkt onlarin emaili ile alakasi var mi bilmiyorum ama onlarin emaili nin 1 gun sonrasinda mulakat tarihi aldim.

• ⭐⭐⭐

@chemist Türkiye’deki olduğu gibi seçim çalışmaları açısından sanıyorum bu tarz kişiler ile iletişime geçebilenler faydasını fazlasıyla görüyor. @cokbekledik86 sizin de bu tarz kişilere , senatörlere , kongre üyelerine mail atmanızı öneririm. Eminim ki işlemi hızlandırıcı özellikleri var.

• @waterman kiminle nasıl iletişime geçiceğimi bilmiyorum ki

• ⭐⭐⭐

@cokbekledik86 eşiniz hangi eyalette?

• Manhattan

• ⭐⭐⭐

@cokbekledik86 https://www.nysenate.gov/issues/manhattan şu siteyi kullanın bütün herkese durumunuzu açıklayan , yeni yılı ailemle beraber geçirmek istediğinizi ancak Ankara konsolosluğu yüzünden cok uzun zamandır beklediğinizi bu durumun sizi ve ailenizi yıprattığını yazıp yardımlarını beklediğinizi yazın. Eminim faydasını göreceksiniz.

• @waterman teşekkür ediyorum

• ⭐⭐⭐

@cokbekledik86 umarım güzel haberlerinizi alırız bol şans

• @waterman teşekkür ediyorum tekrar iyi dilekleriniz için

• @crazycells, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@Damla-Yalçın, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhabalar. Ben Green cardliyim. Esim TR'de yasiyor. Daha once sayin @crazycells 'in soyadi degisikligi hakkinda yazdiklarina ek bir sorum olacak. Benim kendi soyadimin sonuna esiminki eklendi fakat pasaportum hala eski haliyle duruyor.
    1- Soyadi degisikliginin daha dogru olacagini yazilmisti fakat, green card gelme suresi 120 gun yaziyor. Bu durumda soyadimi degistirirsem F2A basvurusu yapmak icin tum belgelerimin yenilenmesini beklemem mi gerekecek?
    2- Soyadimi degistirmeden basvurursam esimin ve kendi soyadimi I-130 formunda nereye yazmam gerekiyor? middle name(kendi) - last name(esimin mi?)
    3- Vukuatli nufus gibi belgelerimizi gonderirken esimin soyadini da gorecekler bir sorun olur mu?

Tesekkurler simdiden

1. Hayir, elinizdeki belgelerin son tarihi gecmediyse hala kullanabilirsiniz. Zaten evlilik belgeniz soyadi degisikligini gostermek icin yeterli olacaktir.

2. Evet, iki soyismi kullaniyorsaniz bu dediginiz sekilde yazabilirsiniz.

3. sorun olmaz. ABD'de evlilik sonrasi soyisim degisikligi yapmak zorunlu degil.

Merhabalar,

Sn @Damla-Yalçın'ın durumuna benzer bir durumum var.

Ben GC sahibi olarak Abd'de yaşıyorum, nişanlım ise Tr'de ve yakın zamanda evlenmeyi düşünüyoruz. Evliliğin hemen ardından da F2A sürecini başlatmak istiyorum.

Fakat evlilikten sonra eşimin soyismi değişecek ve bunun pasaport veya kimliğine yansıması epey vakit alabilir. Eşimin pasaportu yenilenene kadar I-130 başvurusunu yapmamalı mıyız?

• @ICu I130 icin pasaport gerekli degil diye hatirliyorum. Siz I130 icin basvurun pasaportu daha sonra cikartirsiniz

• merhabalar kız arkadaşım 3 kasımda GC mülakatına girecek mülakattan sonra abd ye girmeden evlenip bende sürece dahil olabilir miyim ? Birde bir kaç tane sponsor şirketim var bunlar da sürece dahil olabilir mi ve süreç ne kadar sürer ortalama olarak ? çok teşekkür ederim , iyi akşamlar

Benzer Başlıklar

• 2
  • 10654
  • 2
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |