Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Ben J1 vizesi ile 2019-2021 yillari arasinda Aupair olarak Amerika'daydim ve J1 vizem bitmeye yakin F1 vizesine Amerika'dan basvurdum. Su an F1 visa statum var ve yuksek lisans yapiyorum yazilim uzerine. Okulum %100 burslu ve okulun departmaninda assistan olarak calisarak geciniyorum.

Benim sorum Turkiye'den F1 vize randevusu aldim okulun birinci donemi bitince gelmeyi dusunuyorum. Ancak cok korkuyorum vizem onaylanmaz ve geri donemem diye.

1. Turkiyeye gelip vizemi degistirmek yerine amerikada exchage visa statumu yapmami olumsuz karsilarlar mi? (O donemde covid olaylari yeni duzelmeye baslamisti ancak randevu bulunmuyordu.)

2. Ikinci olarak F1 statumun gelmesi 8 ay surdu bu surecte nasil gecindin diye sorgularlar mi? (SSN numarami hic kullanmadim calismak icin, burda bulunan aile destekledi ve kendi ailem de destekledi)

3. Konsoloslugun banka hesap gecmisimize bakma izinleri var mi? Cunku burdaki aile zaman zaman maddi olarak destekledi ve benim banka hesabima yatirdi, eger bakanbiliyorlarsa bunu olumsuz karsilarlar mi?)

• Muslu Law Firm

@ipek-kaya, içinde söyledi: F1 statu ile F1 vizesine basvurmak

Merhaba,

Ben J1 vizesi ile 2019-2021 yillari arasinda Aupair olarak Amerika'daydim ve J1 vizem bitmeye yakin F1 vizesine Amerika'dan basvurdum. Su an F1 visa statum var ve yuksek lisans yapiyorum yazilim uzerine. Okulum %100 burslu ve okulun departmaninda assistan olarak calisarak geciniyorum.

Benim sorum Turkiye'den F1 vize randevusu aldim okulun birinci donemi bitince gelmeyi dusunuyorum. Ancak cok korkuyorum vizem onaylanmaz ve geri donemem diye.

1. Turkiyeye gelip vizemi degistirmek yerine amerikada exchage visa statumu yapmami olumsuz karsilarlar mi? (O donemde covid olaylari yeni duzelmeye baslamisti ancak randevu bulunmuyordu.)

2. Ikinci olarak F1 statumun gelmesi 8 ay surdu bu surecte nasil gecindin diye sorgularlar mi? (SSN numarami hic kullanmadim calismak icin, burda bulunan aile destekledi ve kendi ailem de destekledi)

3. Konsoloslugun banka hesap gecmisimize bakma izinleri var mi? Cunku burdaki aile zaman zaman maddi olarak destekledi ve benim banka hesabima yatirdi, eger bakanbiliyorlarsa bunu olumsuz karsilarlar mi?)

Sayin @ipek-kaya; konsoloslukta vizenin onaylanmama durumu her zaman bir ihtimaldir. Zaten ABDde F1 statunuz onaylandi ise burada kalinca bir sey yapmaniza gerek olmaz. Yani ABDden cikmadiginiz surece F1 vizesi almaniza gerek olmaz. Ancak ABD disina ciktiginiz zaman F1 vizesini almaniz gerekecektir. 8 ayda nasil gecindiginizi sorgulayabilirler. Gecerli bir aciklmaniz var gibi gorunuyor. Konsolosluk banka dokumlerinizi isteyebilir. Sosyal medya hespalarinza bakabilir. Ancak aile size hediye verdigini teyit eder ise problem olmaz. Yani aile size covid sirasinda hediye yapmis olabilir. Sorulmadikca bu konulara da girmenize gerek yoktur. Ancak hukuka aykiri calismamis olmaniz gerekecektir.

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

• 4
  • 2
  • 5
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |