Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Almanya diploma denkliği aramadan kalifiye kişilere iki haftalık çalışma izni verecek. İşveren onayının akabinde ikamet ve çalışma müsaadesi verilecek diye haber okudum. ilgilenenler olabilir.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@akcayonline selam ilk kim adına kazandıysanız o kişi giriş yapacak sonra diğer aile üyeleri sağlık raporundan itibaren 6 ay içinde giriş yapmalıdır. Size çıkarsa bu şekilde yaparsınız ancak eşinize çıkarsa ozaman eşiniz girmeden siz gidemezsiniz. Ondan dolayı 2 kişi giriş yaparsınız daha sonra eşiniz geri döner

Hak sahibi olmayan ikinci kişi 6 ay içinde giriş yaptı ve bir süre sonra tekrar Türkiye’ye döndüğünü farz edelim. O kişi için re-entry permit başvurusu mu yapılması gerekiyor?

• çok aydınlatıcı oldu, teşekkür ederim @ayvalik10 , @sytahmt

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gnollzy giriş yaptı çıktı Türkiye döndü bundan sonra ikinci kez amerikaya ne zaman girecek işte bu sorunun cevabı bu permit alıp almayacağına karar verecek. İkinci giriş 6 aydan fazla olacaksa garanti olsun permit alırsın ancak hemen de alamıyorsun. 6 aydan az sürede tekrar dönüş yapacaksa ozaman gerek yok. Bu arada Türkiye keyfine değil de gerçekten de aile yada okul için dönüyorsa ikinci girişte sana anlayışla yaklaşıyorlar. Fakat ben keyfine döndüm sevemedim buraları dersen green kartı havalanında iptal etme hakları var.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gnollzy giriş yaptı çıktı Türkiye döndü bundan sonra ikinci kez amerikaya ne zaman girecek işte bu sorunun cevabı bu permit alıp almayacağına karar verecek. İkinci giriş 6 aydan fazla olacaksa garanti olsun permit alırsın ancak hemen de alamıyorsun. 6 aydan az sürede tekrar dönüş yapacaksa ozaman gerek yok. Bu arada Türkiye keyfine değil de gerçekten de aile yada okul için dönüyorsa ikinci girişte sana anlayışla yaklaşıyorlar. Fakat ben keyfine döndüm sevemedim buraları dersen green kartı havalanında iptal etme hakları var.

Türkiye’de işletme sahibiyiz. Eşimin de benim de kendi işletmemiz var. Bir tane işletmeyi devrederek maddi durumu rahatlatırız çıkması durumunda. Ancak diğer işletme aile işletmesi olduğu için kapatmamız mümkün değil. En azından birkaç ayda bir birkaç aylık gir çık yapmamız gerekebilir. Bir tek bu konuyu netleştiremedim kafamda.

• @istanbuladami, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Chromium ilk başvurduğum 3 yıl aynılarını yaşamıştım 😇 sonradan alışıyorsun. Diyorsun benim yaşamam gerek, bir yol bulmam gerek.. Bu greencard denen şey %1 hatta artık bu sene belki de %0.5 ihtimali olan bir şey. Kısacası %99.5 ihtimalle çıkmayacak bir çekilişten bahsediyoruz. Çok bel bağlayıp psikolojinizi bozmayın 😇

kazanıp, mülakat tarihi alamamak gibi bir durum da ciddi ciddi söz konusuyken %0,5'in bile altı olabilir. bu sene inanılmaz rahatım çünkü pasaport şartının kaldırılmış olması, ülkenin genel hali, sosyal medyada yapılan yıgınla green card reklamı vesilesiyle müthiş bir basvuru rekoru olacak ve talihli kişi olamayacagım %99,5 gibi birşey.

bu sene mucizenin en heybetlisi lazım talihli olmak için. o yuzden özellikle ilk kez basvuracaklara tavsiyem fazla kaptırmayın kendinizi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gnollzy sorun değil çünkü işletme olduğu için özel işlerin olacak tabiki de gir çık yapabilirsin sadece 6 ayı geçirme o kadar

• ⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

başvuru için fotoğrafı fotoğrafçıda çektirmiştim özellikle dedim greencard için falan zaten kendi de demişti ben özellikle ayarlayacağım diye tamam dedim şimdi içime kurt düştü kontrol edeyim dedim boyutları 750x750 yapmış göndermiş Allah dan daha başvuruyu yapmamıştım. Muhtemelen az da olsa elenen olmuştur

Bu bir yanlışlık değil.
    Min. 600x600 ve max. 1200x1200 zaten ölçüler.

Yani fotoğrafçınızın çektiği fotoğrafın pikseli doğru.
    Ama diğer özellikleri doğru mudur onu bilemiyorum.

Ben fotoğrafçıda direkt fotoğrafçının bilgisayarından greencardphotocheck.com sitesine girdirdim ve kontrol ettik fotoğrafçıyla birlikte. Hepsi doğruydu. En iyi yöntem bu.

• @gnollzy doğrudur hocam ben çok aktif olamıyorum forumda dediğiniz gibidir o zaman

• @abrakadabra doğrudur hocam ben kılavuza bakmıştım sadece diğer tarafları pek incelememiştim ama @ayvalik10 hocam sağolsun hallettik resim olayını

• Aslında Green Card'a başvururken Türkiye den gitmek değilde Amerika da yaşam sürmek için başvurmak ve bunu istemek daha önemli bence. Ben şahsen Türkiye den kaçmak için değil Amerika da yaşamak için orayı istiyorum.

• Arkadaşlar fotoğraf konusunda yardımcı olabilecek var mı? Fotoğrafi sakallı çektim. Çene hatlarim sanki biraz belirsiz Bakabilecek bir arkadaş varmı.

• Merhabalar....isim kısmında Full buyuk harfmi kullanacagiz ?
    İsmim Selahattin....Pasaportta SELAHATTİN yaziyor.
    Ben formu dolduruken nasil yazmaliyiz?
    Selahattin mi SELAHATTIN mi?

• @Fikret54, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar fotoğraf konusunda yardımcı olabilecek var mı? Fotoğrafi sakallı çektim. Çene hatlarim sanki biraz belirsiz Bakabilecek bir arkadaş varmı.

Evde greencard fotoğraf çekimi başlıklı bir konu mevcut forumda. İlgili konu üzerinden fotoğrafınızı paylaşırsanız bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.

• @Koray283, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhabalar....isim kısmında Full buyuk harfmi kullanacagiz ?
    İsmim Selahattin....Pasaportta SELAHATTİN yaziyor.
    Ben formu dolduruken nasil yazmaliyiz?
    Selahattin mi SELAHATTIN mi?

Büyük, küçük, ilk harfi büyük fark etmez. Her şekilde başvuru yapabilirsiniz. Yalnızca dikkat etmeniz gereken husus başvuru formu üzerinde İngilizce karakter hariç (Türkçe; ı ö ü ğ ç ş gibi harfleri) başka karakter kullanmayınız. Örneğin; Selahattin ise şu şekillerde yazabilirsiniz.

1. SELAHATTIN
    2. Selahattin
    3. selahattin

Bu şekilde işlem sağlayabilirsiniz. Zaten isim soyisim kısmında hata yapmanız mümkün değil. Sistem hata yapmanıza olanak vermiyor.

Edit// kazanmanız durumunda ds260 formunun yalnızca bir bölümünde “native alphabet” şeklinde yanş dediğiniz gibi SELAHATTİN olarak yazacağız.

• ⭐⭐

Arkadaşlar mrblar , ufak bi sorum olacak kızmazsa bazı arkadaşlar, çünkü forumda bulamadım 🙂
    turist vizesi ile gidildiğinde orada saglık sigortası yaptırma hakkımız varmı? hak degilde yapabiliyor muyuz diyelim sonuçta oranın vatandaşı degilim

• @Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar mrblar , ufak bi sorum olacak kızmazsa bazı arkadaşlar, çünkü forumda bulamadım 🙂
    turist vizesi ile gidildiğinde orada saglık sigortası yaptırma hakkımız varmı? hak degilde yapabiliyor muyuz diyelim sonuçta oranın vatandaşı degilim

Bildiğim kadarıyla hayır yaptıramazsın. Bunun için ülkenden çıkmadan önce uluslararası sağlık sigortası yaptırmanız gerekli. Poliçenin içerdiği teminatları, kloz ve muafiyet durumlarını inceleyerek Türkiye’deki sigorta şirketlerinden teklif toplamalısınız. Çoğu uluslararası sağlık poliçeleri acil durumlar hariç kronik rahatsızlıkları teminat altına almayı sevmez.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lossantosdy Türkiye 90 güne kadar sigorta yapar daha fazla karşılamaz bilgin olsun.

• Merhaba benim bir sorum olacaktır. Daha önceden soruldu mu bilmiyorum o yüzden şimdiden özür dilerim.

Benim 1 yaşında bir kızım var. Bu hafta sonu eşim ve kendim için başvuruda bulunacağım. Kızım için fotoğraf özellikleri nasıl olmalı ? İnternette veya forumda 1 yaş için her hangi bir şey bulamadım. Genelde hep yeni doğan bebekler veya 6 aylık bebekler için örnekler var.

Şimdiden yanıtlar için teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

45

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |