Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @chemist turist vizeleriyle bi alakamız olduğunu düşünmüyorum çünkü göçmen vizelerinde sağlık raporu için hastanenin müsaitliğiyle eş zamanlı gidiyodur bence sonuçta belirli bi hasta bakma kapasitesi var turist vizesinde 1 dakikalık bi görüşme için kontenjanımızı etkilemez bence

• Merhaba,
    Joint sponsor'ımız bütün şartları karşılıyor. Geliri yurtdışında kazanıldığı için W2 ve Form 1099 eklemedik ama tax transcript eklediğimiz için şart değildi zaten. Buna rağmen joint sponsor için evidence of income istediler ve dosyamız tekrar ertelendi. Halbuki transkript'te poverty guideline şartını karşılayınca evidence of income eklememiz gerek değildi. Neden istemiş olabileceklerini biliyor musunuz?

• Merhaba ,

2 Şubat 2022 tarihinde göndermiş olduğumuz I130 formu 14 Ekim 2022 itibariyle onaylandı. (Teksas servis merkezi)
    NVC aşaması için hazırlık yapıyoruz, emin olmak istediğimiz konular var eksik evrak göndermemek adına . NVC aşamasında d260 doldurulduktan sonra Amerikan vatandaşının eşi için istenen evraklar aşağıdaki gibidir değil mi ? Fotoğraf istenmiyor mu ?

Nüfus kayıt örneği (vukuatlı)
    Evlilik cüzdanı fotokopisi
    Adli sicil kaydı
    Pasaport fotokopisi

TR ve ENG olarak yükleyeceğiz.

Amerikan vatandaşı için ise ;

I864 formu doldurulacak
    Sponsorluk belgeleri ve yaşadığına dair kanıtları gösterecek ( TAX Return IRS sisteminden alınabiliyor sanırım değil mi?)

• @iuz93 hayırlı olsun bizim de 2 gün önce onaylandı i130 , nvc sürecine başlamak İçin , nvc Den ne zaman mail gelir acaba , bizde onu bekliyoruz

• @iuz93 öncelikle hayırlı olsun. Fotoğraf isteniyor.

• @enayt teşekkürler sizin de hayırlı olsun. Geçen cuma uscis den onay maili geldi, pazartesi günü nvc mail iletti. Biz salı günü ödemeleri yaptık perşembe günü alındığına dair mail geldi ,ödemeden sonra 3 günlük bir süreç oldu. Sizde ödemeleri yaptıysanız süreç bu şekilde olacaktır muhtemelen .

• @ekdodo anladım tamamdır çok teşekkürler

• @CuckooFlower-Daisy Evet dediğiniz şekilde yazıyor kendi sitelerinde, yani poverty limiti aşan sponsorların tax transcriptinin yeterli olduğu yazıyor. Ancak uygulamada officerdan officera değişmekle beraber, genelde tax transcriptler olsa bile w2 ve 1099 lar isteniyor. w2 1099 her sponsorun istisnasız yüklemesi gerekli dosyalar olmuş artık.

• Dear Sir/Madam,

Please note that inquiries sent to this e-mail address will not be monitored or directly responded to.  You must visit the Immigrant Visa Navigator  to find an answer to your inquiry. If your inquiry is not addressed, you may send an inquiry through the Immigrant Visa Navigator and a response will be provided.  Please note that if a response is covered in the Immigrant Visa Navigator no additional responses will be provided to your inquiries.

For more information, please visit immigrant visa website.

Note: If we requested any information/documentation from you by email, please be assured that we will take necessary action on your case upon receiving your email.
    -Ankaradan boyle hir e posta aldim hic birsey anlamadim

• ⭐⭐⭐

@mertdzkr herhangi bir mail atmış mıydınız? Klasik mail ile sorulan sorulara gönderilmiş bi şablona benziyor

• @mertdzkr neyse en azından artık bi cvp veriyolar banada aynısı geldi sorumuzun cevabı olmasada birileri bakıyo msjlara Buda güzel

• @crazycells merhaba. Acaba sizin bu mülakat randevu gecikmeleriyle ilgili bir bilginiz var mı? Bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz🙏🏽En azından sebebini ve en fazla ne kadar bekleteceklerini bilsek iyi olacak.. bekleyenler olarak büyük çıkmazdayız..

• @hzlinan Siz ne zaman dq oldunuz?

• Bu ileti silindi!

• şu siteden sorgulama yapıldığında statünüz nvc'de mi gözüküyor? DQ olanlar için soruyorum.

• @ekdodo Evet At NVC de.

• @drserdar Anladım çok teşekkür ederim. Bizim sorunumuz sponsorun amerıkada çalışıyor olması ve dolayıısyla o forumların olmaması.

• @CuckooFlower-Daisy bizim joint sponsorda da bu evraklar yok. Amerikada calisiyor, tir soforlugu yapiyor. Bakalim bize ne diyecekler. 3 keredir farkli farkli sebeplerden eksik evrak ile ugrasiyoruz.

Neredeyse 2 yil olacak. Bu is bizi cok bunaltmaya basladi.

• ⭐⭐⭐

@t34 eksik evrak için ayrı bi unit oluştursalar eminim bu sorunlar hiç olmaz ama işte olayı her zaman yokuşa sürüyorlar maalesef..

• @t34 bahsettiğiniz evraklar hangileri acaba? Biz henüz USCIS aşamasındayız ama şimdiden NVC aşaması için bilgi edinmeye çalışıyorum.

Benzer Başlıklar

• 1468
  • 8
  • 2908
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |