Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• görevli: ne iş yapıyorsunuz ?

ben: öğretmenim

görevli: niçin gidiyorsunuz?

ben: tatil

g: amerika'da akraban var mı?

b: var

g: kız erkek kardeş?

ben: erkek kardeşim var?

g: nereye gideceksiniz

b: florida

g: daha önce yurt dışına çıktınız mı?

b: evet

g: nereye?

b: fransa belçika hollanda

g: kaç senedir öğretmensiniz?

b: 4 senedir.

g: geçen ay kaç para kazandınız?

b: 12.000 lira

g: üzgünüm vize veremiyorum

• ⭐⭐⭐

@Emre-5 profilde sağlam gözüküyor bazen vize memurları çok gereksiz bi durum yaratıyor. Peki gerçekten amacınız göçmenlik miydi turistik miydi

• @waterman turistikti, tur bile almıştım. Bakmadı.

• @Emre-5 çok geçmiş olsun

• Merhaba,
    Bu sabah Ankara'da turist vizesine başvurdum. 18 Ocak için randevu tarihi aldım.
    Eşim amerikan vatandaşı ve Temmuz ayında Amerika da iş bulup oraya taşındı. Benim içinde green card ve k-3 vize başvurularında bulundu. Ama göçmenlik işlemleri çok uzun olduğundan turist vizesine de başvuralım, belki ziyaret etmeye müsaade ederler diye başvurmak istedik. Ben şu anda Software developer olarak çalışıyorum. İş yerinden bu tarihler arasında amerikada olacağıma ve daha sonrasında çalışmaya devam edeceğime dair bir belge vermelerini talep ettim. Burada da ruhsatı benim üstüme arabam var. Bu belgeler geri döneceğime dair yeterli kanıt olarak görülebilir mi? Yoksa neler önerebilirsiniz? Gerçekten sadece 1 aylığına eşimi ziyaret etmek amaçlı gitmek istiyorum. Bir de daha öncesinde amerikaya gitme isteğim olmuştu f1 vizesine başvurmuştum ama vizem reddedilmişti. Daha öncede hiç yurtdışına çıkmadım.

• @selvib bugün 08.15te arkadaşımın randevusu vardı. 13. bankodaki top sakallı hafif kel kumral beyfendi ile görüşme gerçekleştirmiş. nereye gittiğini, ne kadar kalacağını, ne iş yaptığını ve ne kadardır çalıştığını, tanıdığı birisi olup olmadığını ve daha önce yurt dışına çıkıp çıkmadığını sormuş ve red vermiş. Arkadaşım 24 yaşında daha önce yurt dışı deneyimi olmayan şuan ki iş yerinde 6 aydır çalışan ama daha öncesiyle beraber toplam 4 yıllık aynı alanda deneyimi olan birisiydi. 214 (b) koduyla reddedilmiş.

• Arkadaşlar merhaba

12 Ekim sabah 08:00 randevum vardı.
    Vizem onaylandı.

Süreç şöyle gelişti.

Hepimizin bildiği belirli kontrolden geçtikten sonra 13 nolu bankodaki 35 li yaşlarda bir beyefendiyle görüştüm.
    Görüşme, görevli ingilizce başlattığı için ingilizce devam etti. Ben de değiştirmek istemedim.

Ben (B)
    Vize memuru ( VM )

VM: (Abd vizesi vurulu work and traveldan kalan pasaportumu görünce ) Worka and travel ha ? Nereye gittin ?
    B: Wyoming eyaletine gittim. Jackson şehrinde çalıştım.
    VM: Nereye gideceksin ?
    B: Boston ve New York
    VM: Ne kadar kalacaksın ?
    B: 10 gün kalacağım
    VM: Ne zaman gideceksin ?
    B: 24 Aralık - 4 Ocak arası. Christmas için
    Vm: Nerede çalışıyorsun ve kaç yıldır ?
    B: X şirketinde 5 yıldır.
    VM: Daha önce sadece Abd'ye mi gittin
    B: Evet sadece Amerikaya gittim.
    VM: Neden Boston ?
    B: Ben amatör bir koşucuyum ve Boston maratonunun parkurunu tek başıma koşmak istiyorum.
    Vm: En uzun kaç km koştun ?
    B: 63 Km - 14 saat
    Vm: Maraton koşucususun demek ?
    B: Evet hatta ultra maraton koşuyorum
    Vm: Delirmiş olmalısın o kadar nasıl koşabilirsin
    B: Pek akıllıca sayılmaz haklısın
    Vm: Sence ben koşabilir miyim ?
    B: Tabii ki fakata önce 5 km olarak kendine hedef koy. Sonra gerisi gelir.
    Vm: Bol şans. Vizen onaylandı.
    B: Teşekkürler güzel sohbet için

Genel yorumum
    Gördüğüm kadarıyla birçok kişiye onay verildi. İnsanların jest ve mimiklerinden onu anladım.

Nacizane tavsiyem
    Öncelikle net olun.
    Kendinizden emin bir programla gidin.
    Son görüşmeye kadar tüm süreçlerde maske binada zorunlu. Ben son kısımda maskemi çıkarmak için izin istedim. Bu, jest ve mimiklerimi karşıya iletmekte önemliydi. İşe yaradığını düşünüyorum
    İçeride mümkün olduğu kadar sakin olun. Çok insanla sohbet etmeyin. O anda söylenen her şey direkt heyecanınıza modunuza ve enerjinize yansır.
    Evrakların hiçbirine bakılmadı. Eski pasaportum ve sadece fotoğraf istendi. Yine de her ihtimale karşı tüm belgeler eksiksiz olmalı.

Herkese bol şans.

• @Esef Merhaba bende köklü bir gıda firmasında 5 yıldır çalışıyorum eğitim ve denetim için gidiyorum demeyi düşünüyordum görüşmede 😞

• @Burcu-Boz hiç geç dönmüşlüğüm olmadı.etnik bir kökenimde yok.Türküm

• @waterman hiçbir göçmenlik başvurum olmadı.her ülkeye gezi amaçlı gittim ve döndüm.hiç greenkart başvurum olmadı.hep avrupa ülkelerine gezilerim oldu.hala niçin red yediğim konusunda en ufak bir bilgim yok.sadece yeni yıla abd de girmek için vizeye başvurmuştum.Formumuda bir danışman arkadaşla doldurduk.hiçbir bilgim hatalı yada yanlış değildi.hala şaşkınım

• @denizci10 teşekkürler.Formu doğru doldurdum.Sanırım görüştüğüm bayan sıkıntılıydı:))
    Başka birşey aklıma gelmiyor.Danışmanla doldurduk tekrar kontrol ettim.red alabileceğim olumsuz hiçbirşeyim yok.şaşkınım hala

• @Hülya-Taşkın kim red verdi size?

• ⭐⭐⭐

@Hülya-Taşkın bence ne olur ne olmaz abd konsolosluğuna bu konu hakkında mail atın. Eski konsolosluk çalışanı gokce hanımda sizin adınıza bi faydası olmaz ama siz gene de oradakileri uyandırın demişti. Haksız olduğunu düşünüyorsanız ki görünen o tekrar başvuru yapın bu sefer olumlu olabilir

• ⭐⭐⭐⭐

@Aykut5935 hayırlı olsun vizeniz. Koşacaksınız şimdiden kolay gelsin gerçekten. Ben topun peşinden koşmayı daha çok seviyorum. 😎😉

• ⭐⭐⭐⭐

@ikose inşallah gönlünüze göre olur ama işiniz kolay değil. Çünkü gidip de dönmeme riskiniz çok fazla. Yani vizenizi kötüye kullanma riskiniz var. İnşallah yanılırım. Sakın ben böyle söyledim diye moralinizi de bozmayın. Naçizane fikrimi beyan ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@mikli formu submit ettikten sonra tekrar değişiklik yapamazsınız. Yani eski formu çağırıp içindeki bilgileri değişirrbilirsiniz ama ds160 form numaranız değişir. Confirmation number değişeceği için yeni sayfadan çıktı alıp giderseniz sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐

@akmstdm confirmation Page den çıktı alıp gitmeniz yeterlidir.

• @Esef merhabalar. ilk yurt disi cikisi icin amerika vizelerinde red almak çok olası bir durum. bir daha başvuru yapmadan once 1-2 kez avrupa ülkelerine vize almayı deneyebilirseniz daha iyi olacaktır. iyi günler.

• @Emre-5 son donemdeki durumlardan dolayı sizi turistik degil de goc durumu olabilir diye değerlendirmiş olmaları çok yüksek ihtimal. hem bir tanidiginiz olması da negatif olarak görülmüş olabilir. umarım ileride bir başvurunuzda olumlu sonuçlanır. kolay gelsin.

• @egesahinkaya teşekkür ederim mayıs gibi tekrar randevuya gireceğim ama red alıp onay alan var mı bilmiyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |