DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @JesusLord site neresi bulamadim konuda

• Forumu biraz okudum ilk başvuran arkadaşlar kazandım psikolojisine gelmişler hosgelmisler,geçen sene ilk defa başvurdum gün sayiyordum gidersem şöyle olur böyle olur çıkmayınca kafamdan uçmuş başvuru günü arkadaş söyledi aklıma geldi keyfi başvurdum,benzeri size de olacak çıkmaması durumunda fazla ümit beslemeyin fazla üzülürsünüz beyaz ekranda

• @Ferhat-Kar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord site neresi bulamadim konuda

şuradan duzenliyorsunuz

• @hsnnzknn, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar biraz öncede bahsettiğim üzere karşılaştığım ve çözüm yolum ile ilgili izlediğim yolu diğer başvuran kullanıcılara yardım olması dileği ile yazmak istedim,
    1-Fotoğrafımı profesyonel bir fotoğrafçıda çektirip dijital olacak şekilde aldım. Fotoğraf başvuru şartlarını sağlayacak şekilde düzenlendi. 600x600 piksel, 50 mm x50 mm, 240 kb dan düşük (140 kb), derinliği 24 bit, 300 dpi ve .jpeg olacak şekilde.
    2- Başvurum esnasında "The requested URL was rejected. Please consult with your administrator." hatası aldım. 2 kere denememe rağmen aynı hatayı verdi.
    3-Fotoğrafımı idpohoto4you sitesinde düzenledim 40 kb boyutuna gelmesi ve kaynaklar başlığındaki program adı photoshop isminin değişmesi haricinde diğer özelliklerinde değişiklik olmadı.
    4-Düzenlenmiş fotoğrafımı https://dvprogram.state.gov/ adresinde yer alan photo tool ile kontrol ettim. Your photo has been rejected for the following reason(s): Image is overly compressed. Please use a compression ratio that is less than 20:1 hatasını aldım.
    5-Bu hata üzerine fotoğrafın boyutunu https://www.imagediamond.com/image-size-increase/ sitesinden 70 kb olacak şekilde yeniden düzenledim.
    6-Yeniden düzenlediğim fotoğrafımın diğer tüm özelliklerini tekrar kontrol ettim sadece boyutu 70 kb olmuş diğer özellikler aynı kalmıştı.
    7-Son olarak bu fotoğrafı tekrar https://dvprogram.state.gov/ adresinde yer alan photo tool ile kontrol ettim. Herşey uygundu.
    Bu adımlara istinaden https://dvprogram.state.gov/ sitesinden başvurumu başarı ile gerçekleştirdim.
    Herkese bol şans olsun.

@Ferhat-Kar sorun bu etiketledim sizi

• @Cycraft Hocam ben de ilk defa başvuracağım ama kazanamayacağımı bilerek başvuruyorum tamamen bilinçle alakalı. Öyle düşünenler heralde çekilişe değil de green carda başvurduklarını sanıyorlar... Ev, yaşayacak konum bakan, nerede yaşayalım önerisi isteyen bile var, aman aman. Kaldı ki kazanmak ile de bitmiyor sıra gelmesi gerekiyor, gereksinimleri karşılamak gerekiyor, belge toplama, vize bekleme ve vizeden onay alma. Şu kadar kısıtlı araştırmayla bile bunları fark edebiliyorum millet nası kazanmış gibi plan yapıyor akıl alması mümkün değil 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Wefan-Maharramova, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord bende öyle oldu ama başvuru yaptıktan sonra 20:1 hatası veriyor elenmeme yol açabilir mi?
    Fotoğraf boyutu 36 kb

yol acmaz. Fotograftaki sizseniz elenmezsiniz...

• Arkadaşlar merhaba,

CN yi kendim için kaydetmeyi unuttum, forgoy cn diyorum ve güvenlik kutusunu dolduruyorum fakat güvenlik kutusunu kabul etmiyor

• Merhabalar. Forumu uzun süredir takip ediyordum. İki gün önce green card başvurusu yaptım. Artık bu yolda olduğum için forumu sadece okuma değil de yazmak için de kullanmak istedim. Sonuçta 7 yıl önce hayalini kurduğum şey için uzaktan bakmak olmaz 🙂

Şu an bir ÖSYM sınavına hayalimdeki mesleğe ulaşmak için hazırlanıyorum. Olur da green card kazanırsam yaz aylarında Amerika'da kendi mesleğimle ilgili staj yapma planım var. Staj olmazsa da harçlık çıkarmak için bile gideceğim. Bunu istememdeki amaç yavaş yavaş Amerika'ya alışıp düzen kurmak. Okul bittiği zaman ise fazla beklemeden yerleşip hayallerim için çalışmalara başlayacağım.

2023 Mayıs ayında sonuçlar açıklanacak. Ben nedense ilk başvurumda çıkacağını hissediyorum. Çıktıktan sonra ise mülakatta da onay alırsam o an dünyanın en mutlu insanı olacağım. Umarım o anı yaşayabilirim 🙂

Bu süreçten sonra asıl geçici sorunlar başlıyor. Verilecek adres, kalınacak yer, bulunacak iş. Benim için en önemli 3 endişe verici konu bunlar. Bu konular hakkında da emin olacak kadar bilgi sahibi olduktan sonra da benim için hiçbir sorun kalmayacak.

Umarım kazanırım deyip ilk mesajı daha fazla uzatmak istemiyorum 🙂

• ⭐⭐

@animehime94 aynen düşük ihtimal baya... dilerim size de çıkar Allah büyüktür...

• ⭐⭐

kredi demişken, değerli 2024 sakinleri sizce turkiyede kredi karti alip kredi notu kasmalı mıyız, amerikaya gidince güme mi gider, faydasını hangı konuda goruruz?...

• Yerimizi aldık bakalım, geçen sene çıkmadı inşallah bu sene çıkar 😕

• @celica, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

kredi demişken, değerli 2024 sakinleri sizce turkiyede kredi karti alip kredi notu kasmalı mıyız, amerikaya gidince güme mi gider, faydasını hangı konuda goruruz?...

Bir faydası yok kesinlikle. Ehliyet bile geçerli değil gördüğün gibi. Üstüne daha çok Türkiye’de kredi kartları ile batma derim. Ben hala ödüyorum senelerdir bir türlü o kart sıfırlanmıyor sürekli harcıyorsun. Geçen seneler araba almak için eksiğim vardı 50 bin kredi çektim 50(!) öyle yüksek faiz ki hala bitmedi.. şimdi durumlar ne bilmiyorum, ben uzak duruyorum

• ⭐⭐

@Erkand, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy Biyometrik fotoğraflarla oynuyorlar, yüz temizleme vb

hayır oynanmıyor yasak, benim alnımda bi tel saçım duruyor oynansa onu kaldırırdı eşiminde yüzündek leke duruyor. biometrik fotonun amacı o zaten vesikalıktan ayıran o , oynamak yasak ,,,, o dediğin normal vesikalıkta oluyor

• ⭐⭐

@Eren-Sarıgil, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhabalar,

Başvuru formuna yanlış bilgi girmek baştan elenme sebebi midir yoksa vize alma sürecinde mi sorun yaratır?

Adres yazdığımız kısmında City yerine İstanbul, County kısmına ilçe yazdım maalesef. Sizce bu elenme sebebi olabilir mi:(

maalesef aynı şeyi bende yaptım galiba, net hatırlamıyorum ama yapmışta olabilirm, umarım sıkıntı olmaz

• ⭐⭐

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

hayır oynanmıyor yasak, benim alnımda bi tel saçım duruyor oynansa onu kaldırırdı eşiminde yüzündek leke duruyor. biometrik fotonun amacı o zaten vesikalıktan ayıran o , oynamak yasak ,,,, o dediğin normal vesikalıkta oluyor

Bende biyonetrik çekindim kaç defa hepsinde yüz temizleme kullanildi.

• Arkadaşlar fotoğraf konusunda yardımcı olabilir misiniz? Fotoğrafçıda mı yoksa evde mi daha kesin hallederiz? Nasıl yapmak doğru olur ?

• ⭐⭐

@Eren-Sarıgil kişisel bilgilerini doğru doldurduysan adres'e çok takılma.

• ⭐⭐

@animehime94, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

İlk kez başvurmamın heyecanını yaşıyorum ama maalesef ailem bana ters tepki verdi. Yurtdışına gidince tek başıma yaşayamayacağımı, gitsem bile vatandaşlıktan atılıp geri dönmek zorunda kalacağımı falan söylediler. Yurtdışında yaşama isteğimi vatan hainliği olarak görüyorlar. Ben ise buradaki herkes gibi daha mutlu olacağım bir hayat yaşamak istiyorum. Uzun olduysa kusura bakmayın içimi dökmek istedim 🥺

kaç yaşındasın bilmiyorum ama profil resmine göre kızsın gibi, umarım yanlış değildir neyse ,, eger yaşın tutuyorsa kimseyi dinleme, ben şuan 33yaşındayım 16 -17 yaşımdan beri abd hayaliyle yaşadım hiçbir zamanda vazgeçmedim, çok zorluk gördüm hem maddi açıdan hem saglık açısından ama dedim ki bi gün her şey güzel olacak.. çok şükür şimdi evliyim eşimi çok seviyorum asgari ücrette olsa geçiniyoruz çok şükür, saglığımda iyi rabbime şükürler olsun şuan tek hedef kaldı oda abd inşallah onunda olduğu günü göreceğim,, diyeceğim o ki önüne ne engel çıkarsa çıksın hayallerinden vazgeçme,, hayatında başarılar dilerim sana saglıkla..

• ⭐⭐

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bende biyonetrik çekindim kaç defa hepsinde yüz temizleme kullanildi.

sizin fotocunun hatası o zaman yada keşke siz belirtseydiniz... yani gc için 5kuruş fazla olsun ama kaliteli bi yerde çektirin, en azından ben öyle yaptım,

• Günaydın, mutlu haftalar 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.7k

| | | |