Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @serkanist haklısınız insanlar zamanında gemiden atlayıp kaçmışlar kaybedecek bişey yoksa risk alınabilir ama keşke daha önce deneseydiniz şuan işler zorlaştı malesef

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oğuzhan-cengiz DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

İlk başvurum olacak 18im çıkarsa askerlik düşünüyorum

bol sanslar, evet sizin gibi genc ve yapabilecek arkadaslara ben de ordu'yu tavsiye ederim. Sonrasinda yararlanabileceginiz guzel imkanlara sahipler. Egitim ve burs konusunda da destek sagliyorlar.

• @crazycells Çok teşekkür ederim sağolun.

• arkadaşlar bir şey soracam. Gc kazandık diyelim en kötü cebimizde ne kadar olması lazım? uçak bileti sağlık raporu vs bundan bahsetmiyorum. abd banka hesabımızda para görmek isteyecek mi ? isteyecekse ne kadar? birikimsiz biri gc çıksa bile gidebilir mi ?

• @Mcan Bahsettiğiniz rakamlar haricinde, tek kişi için ortalama 10-15K $ 'genelde' arası bir rakam yeterli gelmektedir.

• @entelman yani hesapta olması gereken miktar mı bu ?

• @Mcan Evet. Vize görüşmesi esnasında, oraya gittiğinizde resmi kurumlara yük olmadan, iş bulana kadar hayatınızı idame ettirebileceğinizi maddi anlamda kanıtlıyor olmanız gerekiyor.

• @entelman teşekkürler.

• GC başvuru koşullarında yer alan şartlar konusunda kafamı karıştıran bir konu var ve bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.
    Gerekli lise eğitimini sağlıyorum(Üniv. mezunuyum) ama konsolosluğun yayınladığı "DV Nitelikli Meslekler" listesinde ziraat mühendisliğinin de olduğunu gördüm.
    Eğer lise mezunu değilseniz 2 yıl bu meslekte tecrübenizin olması gerektiğini vurguluyor. Aklıma takılan husus TR'de bu mesleğe sahip olunması için üniversite mezunu olmanız gerekirken forumda incelediğim konularda Amerika'da mühendislerin çalışmak için lisansa ihtiyacı olmadığı bilgisi verilmiş. 2 yıl iş tecrübesi
    lise mezunu olmayanlar için şart koşulmuş ama bu listede TR'de üniv mezunlarına verilen ünvanlar var...

"Mesleğinize dayanarak kura programına katılmak istiyorsanız, son beş yıl içinde, veri tabanında Özel Mesleki Hazırlık seviyesi (Specific Vocational Preperation – SVP) 7.0 veya daha yüksek olan bir meslekte, en az 2 (iki) yıllık bir iş deneyimine sahip olmalısınız."
    şartına dayanarak GC başvuru formunda eğitim durumu belirtirken üniversite mezunu ibaresini seçtiğimizde mesleğe dayalı başvuru mu yapmış olurum? Eğer
    mesleğe dayalı başvuru yapmış olursam mülakat aşamasında tecrübeli olduğunun ispatı gerekecek.Sorun şu ki bu alanda tecrübem yok...
    Bu şart sadece lise mezunu olmayanlar için mi geçerli yoksa bu mesleklere lisans derecesinde sahip olanlar içinde geçerli mi?
    Başvuru formu açılmadan bu soruyu netleştirebilirsem çok iyi olacak.

• ⭐⭐

@mcan DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

arkadaşlar bir şey soracam. Gc kazandık diyelim en kötü cebimizde ne kadar olması lazım? uçak bileti sağlık raporu vs bundan bahsetmiyorum. abd banka hesabımızda para görmek isteyecek mi ? isteyecekse ne kadar? birikimsiz biri gc çıksa bile gidebilir mi ?

Banka hesabınızda başvuran kişi için 15 bin USD olması veya eşdeğerde bir taşınmaz veya araç göstermeniz tavsiye ediliyor.

Muayene masrafı (300-400 USD), vize masrafı (330 USD), UCSIS masrafı (220 USD) ve sonra uçak bileti gibi başka masraflar da olacak. ABD'ye gidince kredi skoru olmayacağı için peşin yapılacak masraflar da düşünülürse birikimsiz birinin GC kazanması da, kazansa bile gidip bir hayat kurması da hiç kolay olmayacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@consequenc3 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

GC başvuru koşullarında yer alan şartlar konusunda kafamı karıştıran bir konu var ve bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.
    Gerekli lise eğitimini sağlıyorum(Üniv. mezunuyum) ama konsolosluğun yayınladığı "DV Nitelikli Meslekler" listesinde ziraat mühendisliğinin de olduğunu gördüm.
    Eğer lise mezunu değilseniz 2 yıl bu meslekte tecrübenizin olması gerektiğini vurguluyor. Aklıma takılan husus TR'de bu mesleğe sahip olunması için üniversite mezunu olmanız gerekirken forumda incelediğim konularda Amerika'da mühendislerin çalışmak için lisansa ihtiyacı olmadığı bilgisi verilmiş. 2 yıl iş tecrübesi
    lise mezunu olmayanlar için şart koşulmuş ama bu listede TR'de üniv mezunlarına verilen ünvanlar var...

"Mesleğinize dayanarak kura programına katılmak istiyorsanız, son beş yıl içinde, veri tabanında Özel Mesleki Hazırlık seviyesi (Specific Vocational Preperation – SVP) 7.0 veya daha yüksek olan bir meslekte, en az 2 (iki) yıllık bir iş deneyimine sahip olmalısınız."
    şartına dayanarak GC başvuru formunda eğitim durumu belirtirken üniversite mezunu ibaresini seçtiğimizde mesleğe dayalı başvuru mu yapmış olurum? Eğer
    mesleğe dayalı başvuru yapmış olursam mülakat aşamasında tecrübeli olduğunun ispatı gerekecek.Sorun şu ki bu alanda tecrübem yok...
    Bu şart sadece lise mezunu olmayanlar için mi geçerli yoksa bu mesleklere lisans derecesinde sahip olanlar içinde geçerli mi?
    Başvuru formu açılmadan bu soruyu netleştirebilirsem çok iyi olacak.

Lise ya da daha ustu bir diplomayi gosteren kisilerin meslek sartini yerini getirip getirmedigine bakmiyorlar. Dediginiz gibi egitim sartini saglamayanlar icin bu sartin gerekliligini dusunebilirsiniz. Siz sadece basvuru sirasinda universite mezunu oldugunuzu belirtip, kazanmaniz halinde gorusme sirasinda bu diplomayi ibraz etmelisiniz.

• @crazycells çok teşekkürler

• DV2019'u kazanmış biri DV2020 için de başvuruda bulunabilir mi? Herhangi bir kısıtlama vs. var mı?

• @burakdal Herhangi bir kısıtlama veya etkileşim yok. Geçen seneki durum göz önüne alınırsa kazananların (özellikle dosya numarası 25k ve üstü ise) yeniden başvurması anlamsız değil, başvurabilirsiniz

• @caglaror Teşekkürler. 🙂

• Arkadaşlar merhaba, FOTOĞRAF çektirdim dün fotoğrafçıda hemde ölçüleri verdim özellikle..."tabi abi biz hep çekiyoruz bundan US vize ölçüleri ve GC ne göre sıkıntı olmaz "dediler....Neyse aldım dijital olarak fotoları fakat Ne IDphoto4you sitesinde nede diğer internetteki testlere koyunca başarısız oluyor ölçülere uygun olmadığını görüyorum...Ne yapmak lazım sizce? Aynı şey kızımın ve eşimin resimlerinde de oluyor maalesef

• @sefakbas geçen sene aynı şey bize de oldu bilgisayardan photoshop prog. düzelttik fln. Anca oldu sonra fotoğrafçılara güvenmeyin bence iki defa çektirdim ikisi de uymadı. En iyisi kendiniz beyaz bir duvar önünde çekin sonra da bir programla uygun hale getirin.

• @reader elenme sebebini yazmıyorlar ama fotoğraftan dolayı olmasınsan endişeleniyorum. Geçen sefer kendimiz çekmiştik. Acaba bu sefer fotoğrafçıyamı gitsek diye düşünüyordum ama giden arkadaşların fotoğrafında sorun yaşadığını görünce tedirgin oldum açıkçası. Ne yapsak ki bilemedim.

• Totem yapıcam totem 🗿 😁. Sonuçlar eşimin doğum gününde açıklanacak, başvuruyu da bekleyip ufak kızımın doğum gününde yapıcam. Ehh allah kısmet ederse DS 260 formunu ikizlerimin doğum gününde göndericem. 🙈 Üçlü kombo totem yapmış olucam hahaahaaa😂😂💪

• @sefakbas En basitinden pc de ki en basit program olan paint ile resmi açıp ölçeklendir yada boyutlandır kısmından 600x600 yada 1200x1200 seçeneğini seçmek.Tabi arka fon şu bu uygunsa.Bu sene gözlük istenmiyor mesela gözlüksüz olmalıymış.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |