Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gnollzy Çok güzel yazmışsınız kesinlikle katılıyorum. Kesinlikle değişecek.

• İtalya'da aşırı sağın kazanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Avrupa bir dönüşüme girecek gibi duruyor. Bizdeki kadar mülteci olsaydı verecekleri tepkiyi hayal bile edemiyorum.

• ⭐⭐⭐

Eğer böyle bi durum dediğiniz gibi gerçekleşirse eminim ki Türkiye’de genç kalmaz. Ama sağolsunlar yerimizi dolduracak yüzlerce Afgan Suriyeli uyruğu belirsiz millet dolu ülke 🙂 @gnollzy

• İlginç bir haber buldum , daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum. Meksika'dan ABD'ye geçiş yolculuğunu anlatıyor millet. 😃

• Yasaklı

@doguStone, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@waterman
    istanbul anadolu yakası ümraniyedeyim.
    1 hafta sonraya da olsa bulabildim evet teşekkürler.
    bakalım merakla bekliyoruz 🙂
    zaten çekiliş Sadece Beklemekle geçiyor maalesef 🙂
    Bu senede cıkmazsa acıklandıgı vakit gene aynı seyı dıyecegız.
    2025 basvurusuna 4 ay kaldı onu bekleyelım vs 🙂

Pasaport randevusunu ikametiniz olmayan biryerden alıp giderseniz; Zorluk çıkarıyorlar bilginiz olsun.
    İkametinize göre randevu almanızı tavsiye ederim.

• @Ranje, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

İtalya'da aşırı sağın kazanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Avrupa bir dönüşüme girecek gibi duruyor. Bizdeki kadar mülteci olsaydı verecekleri tepkiyi hayal bile edemiyorum.

Konu dışına pek sapmamak istiyorum ancak basit bir sosyolojik davranış sergilediler. Ekonomik sebepler ve yoğun bir şekilde bireylerin istemleri dışında göç alınışı makro ölçekte toplumda milliyetçilik duygusunu ön plana çıkartır. Basit bir sosyolojik gerçekliktir. Matematikte 2+2'nin her zaman 4 sonucunu vereceği gibi sosyolojik açıdan da en basit tabirle oluşan şey budur.

• ⭐⭐⭐

@Ranje ya bunu görmüştüm izleyememiştim bu videoyu arıyordum ve şansa bak karşıma çıktı. Benim bi akrabam bu yolla gitti kafasını duvardan duvara vuruyor keske hiç böyle gelmeseydim diye.. ikna ettim gibi onun deneyimini paylaşacam buralarda ibret olsun bu yola girmek isteyenlere 🥺🥺

• @waterman Rica ediyorum paylaşın ben de merak ediyorum bu yolla gidenlerin deneyimlerini

• Yasaklı

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ping-PONG Aynı şeyden bahsedip nasıl yanlış diyoruz anlamadım 🙂 maksimum basabileceği vize sayısı belli. Kazanan sayısı kaç bin olursa olsun türkiyeden çıkabilecek maksimum vize sayısı belli yani arkadaşın bahsettiği 15K kadar bir rakam mümkün değil. Kaldı ki kazanan kişi sayısı maksimum vize sayısını bile bulmuyor. Uzun süre sonra maksimum kazanan sayısını gördü diyebiliriz Türkiye 3383 ile ama DV24de bu sayı artabilir başvuru sayısının da pik yapacağını düşünüyorum, tabii ki başvuru arttı diye kazanan sayısı kesinlikle artacak diye bir şey yok ama ihtimali var

3850 gibi bir rakam kalmıyor o paydan. Bu maksimum alınabilecek vize sayısı. Yani algı meselesi, bakış açısı, doğrucu Davut ne dersen öyle olsun 🙃

• @gnollzy Bildiğim kadarıyla 400k mülteci tanımında göçmen var hocam. Zaten milliyetçilik akımları Avrupa'dan başladı ve başladığı yerde tekrar doğması normal ama oy oranının %4'lerden %25'e çıkması çok ayrı bir olay. Avrupa , ABD ve NATO ekseninden kayacakmış gibi geliyor bana.

• Yasaklı

@gnollzy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@doguStone, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gnollzy
    Bende 1 aydır randevu almaya calısıyorum ama maalesef bulundugumuz ılce ve yakın ılcelerde maalesef bulamıyorum.
    dun gece 06,15 de yenılendı 06,10,2022 de zor buldum.
    bende zam gelme olayını duydum onun ıcın 10 yıllık alacagım.
    pasaport geldıkten sonra buyuk ıhtımal basvuru yaparız.
    pasaport numarası falan ısterse en azından yazarız.

Pasaport şartı kaldırıldı herhangi bir engel teşkil etmeden başvurunuzu yapabilirsiniz. Biz İzmir merkezden almıştık. Ertesi güne vermişti. Şimdi kontrol ettim hala ertesi gün randevuları açık burada.

Herhangi bir engel teşkil eder. 🙂 başvurmakta sorun yok. 60 güne kadar teslimini bekletiyorlar. Sebebi de çip sıkıntısı var. Bana sorarsanız yerli pasaport üretiminin başlamasını bekliyorlar. Olabildiğince ertelemeye çalışıyorlar.
    Sandığınız gibi sadece GC yüzünden millet pasaport almaya çalışıyor diye değil sorun.

• @gnollzy Haklısınız hocam, İngilizce yanında Almanca öğreniyorum, bu dillerde gelişirsem eğer 3. yabancı dil olarak İspanyolca düşünüyorum.

• @Ping-PONG
    o zaman pasaportu beklemeden basvuru yapmalıyım 🙂

• @gnollzy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gnollzy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar İngiltere işçi alımı için şartları en hafife indireceğini söylüyor. AB’de genç nüfus azalıyor mu? Denemekte fayda var

Yakında ben birkaç ülkeden yeşil kart benzeri göçmen vize türleri çıkaracağını düşünüyorum (2-5 yıl içerisinde). Tabii ki bu şahsi fikrimdir.

Umarım öyle olur, fakat İngiltere’nin ki bayağı acayip İngilizce bilme şartını bile kaldıracağını söylüyor. Almanya ve İngiltere denemekte fayda var. AB üreme konusunda öyle düşmüş ki neredeyse gelen göçmenler ürüyormuş sadece😂Bana çok tanıdık geldi, Türkler içinde artık aynı şey oluyor. Tabi AB insanı için ürememe isteği bunun bir gereklilik olmadığı gibi nedenler bizim ise geçim ve gelecek kaygısı nedeniyle.

İngiltere'de mevcutta ağır bir İngilizce dil bilgisi şartı yok. Geçtiğimiz aylarda arkadaşım bir firma ile anlaştı ve firmanın daveti üzerine gitti. Gittiğinde sınava girmiş ve geçememiş biraz tedirgin olmuş ancak 1 sene sonra aynı sınava tekrardan girmesi gerektiğini ve o sınavda başarılı olmasının şart olmasını söylemişler. Eee şimdi 1 sene içerisinde de o faktör çok rahat aşılır.

İngilteredeki firma ile nasıl bağlantı kurmuş. Bir çok firma sponsorluk işine sıcak bakmıyor. Bir arkadaşım anadil gibi ingilizcesi ve uluslararası firma tecrübesi olmasına rağmen 1 mülakat bile yapamadı. Başvuru yeri olarak linkedln i kullanıyor acaba yerel personel arama siteleri üzerindenmi gitti arkadaşınız?

• @diablo_ercan ay benim de B12 düşüklüğü çok fazla 🙂 bir çok yeni bilgi yüklenmiyor 😛 başvuru günlerini unutabilirim o yüzden sık sık kontrol etmem gerekiyor.

• ⭐⭐

@doguStone houston en sevdiğim eyalet özellikle rice village bölgesi oradaki evleri o ağaçlarla dolu sokağı unutamıyorum hala:))) ben çok gittim ama özellikle halloween zamanı o evlerin süsleri beni büyülemişti... insanlar hep mutlu ve huzurlu gelmişti bana inşallah çift olarak dilekleriniz gerçek olur

• ⭐⭐

merhaba herkese tekrar, bişey soracağım merak konusu olan bir konu daha türkiye de yasal takip borç taksitlendirmesi ve ödemelerde çekilen güçlük vs bu vize için bir engel mi? bu daha borcunu ödeyemiyor kartları tavan yapmış derler mi? acaba bunun ile ilgili bilgisi olan var mı? buradaki kredibilite ne kadar önemli yada banka sicili

• ⭐⭐⭐

Hayır bu tarz konular sorun olmuyor diye biliyorum. Zaten başvuruda götürülen evraklara bakan da yokmuş @debbieLA77

• ⭐⭐

@waterman valla bende banka durumları biraz karıştı da birimimizi de toplu olarak vermek istemiyoruz neme lazım çıkar mıkar vize ... öyle sürükleye sürükleye gidiyor şimdilik çok bişey değil ama belli de olmaz

• ⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

merhaba herkese tekrar, bişey soracağım merak konusu olan bir konu daha türkiye de yasal takip borç taksitlendirmesi ve ödemelerde çekilen güçlük vs bu vize için bir engel mi? bu daha borcunu ödeyemiyor kartları tavan yapmış derler mi? acaba bunun ile ilgili bilgisi olan var mı? buradaki kredibilite ne kadar önemli yada banka sicili

buna benzer bir deneyimi olan konusu geçen biri falan varsa tecrübesini paylaşırsa ekstra seviniriz teşekkürler şimdiden

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |