Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

• @Biyom zaten amerikada adres konusunda tanıdığı olmayanlar, adres kiralama yöntemine gidiyor. Ama onun içeriğini araştırmak lazım

• @Programmer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@A-Samoglu Şu sayfaya baktınız mı ? F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Evet okumuştum .Kişi bekar ise F2B formuyla başvuru yapabiliyor. Evli olmadığım için F2B şartını tutuyorum sanırım.

• @diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@A-Samoglu greencard dışında diğer vize türleri hakkında pek bilgim yok. ama mutlaka bilen biri çıkar.

Forum geçmiş konularını soru sormadan önce mümkün mertebe okumaya ve bulmaya gayret ediyorum. Şimdi tam net göremediğim ve ya pek sorulmamış ya da benim denk gelmediğim bir sorum olmuştu neyse ki arkadaşlar cevap vermişler sağ olsunlar. Sorum şuydu Ercan bey , annem ve babam başvuru yapacak olursa kendi formlarında beni belirtmek zorundalar mıydı ? Yaşım 34 olmasından dolayı.

• @adm teşekkürler kısa zamanda deneyimi yazacağım benim durum biraz farklıydı faydalı olması dileğiyle 🙂

• ⭐⭐

@A-Samoglu

açıkçası benimde kafam karıştı aşağıya başvuru ekranındaki görseli çevirisiyle bıraktım. Mantıken eklenmesi lazım. Forumda çok daha eski olanlar bilir. @ayvalik10

alt metni

children include all biological children legally adopted children and stepchildren who are unmarried and under the age of 21 on the date you submit you entry. you must include all eligible children even if they do not live with you or if they do not intend to apply for a diversity visa as your derivative. Failure to list all eligible children is grounds for disqualification. if your child is a U.S citizen or Lawful Permanent do not list him/her in your entry.

çocuklar, yasal olarak evlat edinilmiş tüm biyolojik çocukları ve giriş yaptığınız tarihte evli olmayan ve 21 yaşından küçük olan üvey çocukları içerir. Sizinle birlikte yaşamasalar veya türeviniz olarak çeşitlilik vizesine başvurmayı düşünmeseler bile tüm uygun çocukları dahil etmelisiniz. Tüm uygun çocukların listelenmemesi diskalifiye sebebidir. Çocuğunuz bir ABD vatandaşıysa veya Yasal Daimi ise onu girişinizde listelemeyin.

• ⭐⭐

Ilk basvurum diye demiyorum ama kesin bana da cikacak hocam.

• @celica İnşallah kardeşim

• İlk başvurumda çıktı videosu çekecek olanlardanım bende

• Sayın @crazycells merak ettiğim bir konu var. Acaba geçen sene Eylül ile bu sene Eylül Google Analytics karşılaştırması yaptınız mı? Herkes bu sene rekor başvuru olacak diyor acaba sizde bu fikri destekleyen bir rapor var mı ?

• ⭐⭐⭐

@A-Samoglu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@A-Samoglu greencard dışında diğer vize türleri hakkında pek bilgim yok. ama mutlaka bilen biri çıkar.

Forum geçmiş konularını soru sormadan önce mümkün mertebe okumaya ve bulmaya gayret ediyorum. Şimdi tam net göremediğim ve ya pek sorulmamış ya da benim denk gelmediğim bir sorum olmuştu neyse ki arkadaşlar cevap vermişler sağ olsunlar. Sorum şuydu Ercan bey , annem ve babam başvuru yapacak olursa kendi formlarında beni belirtmek zorundalar mıydı ? Yaşım 34 olmasından dolayı.

Merhaba evet belirtmeler gerekiyor yaşınızın bir önemi yok e devletten alacakları belgelerde yer alan tüm eş ve çocukları belirtmeliler, kazandıklarında gidemeyecek olma kısmı seni ilgilendiriyor.

• ⭐⭐

@celica :))) her ilk başvuran aynı şeyi söylüyor :)) inşallah diyelim moralini yüksek tut

• ⭐⭐⭐

@A-Samoglu Anne babanızdan biri kazansa da sizi götüremezler faydalanamazsınız bunun bilgisinde olduğunuzu umuyorum ama yine de hatırlatmak istedim, ancak daha sonra başvuru yapabilirler belli şartlar dahilinde

• ⭐⭐

@mehmet090 🙂 hadi inşallah bu sözler çok tanıdık geliyor da bana ondan tebessümüm:)))

• @mehmet090 ben de 😀

• ⭐⭐⭐

@A-Samoglu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Programmer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@A-Samoglu Şu sayfaya baktınız mı ? F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Evet okumuştum .Kişi bekar ise F2B formuyla başvuru yapabiliyor. Evli olmadığım için F2B şartını tutuyorum sanırım.

Ailenizin oraya gidip bir düzen kurması ve size sponsor olacak duruma gelmeleri gerekiyor. Yani gider gitmez F2B ye başvurayım giderim noktası olmuyor ayrıca bunların da bir yıllık kotası var yani yıllarca sıra da gelmeyebilir. Aileniz gerçekten amerikaya gitmek istiyor ise onların adına da başvuru yapın yoksa onlar üzerinden gitmek için bu yolu düşünüyorsanız çok uzun ve meşakkatli bir yol. Gerçekten hayalini kuran insanların ümitlerine engel olacak hareketlerden kaçınmakta fayda var ihtimaller yerine

• ⭐⭐⭐

Aksam aksam gene youtube üzerinden başladık ABD'de yaşam konulu kanallara göz atmaya. Her bisiklet ve arabaya binişlerinde kendimi oraya ait hissediyorum. Sanki ben ABD'de yaşıyorum da karşı taraftakiler TR'de yaşıyor gibi gelmeye başladı bana. 2024 sohbet odası son totemim oluyo burdan sonra artık kesinlikle 2024 green card asamaları ve mülakat deneyimleri sayfalarına atlamak istiyorum. DS260 formunu doldurmak binlerce kez cevabını bildigimiz gereksiz soruları sormak istiyorum 🙂 🙂 Ne ekim ayıymıs arkadas bi türlü başvurular acılmadı.

• dv2024 kılavuzu site de yayınlandı

• Hayirlisi olsun herseyin herkez icin

• 7 ay nasıl geçecek bakalım 🙂🇺🇸

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |