Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,

Öncelikle iyi çalışmalar dilerim.

Benim durumum ise; overstay yüzünden vizem revoked edildi. Yani ABD de toplamda 355 gün kalarak overstay yaptım. Türkiye ye döndükten sonra mail hesabıma da ABD Ankara Büyükelçiliğinden mail geldi.

Durumunuzda oluşan değişiklikler nedeniyle Dış İşleri Bakanlığınca vizeniz iptal edilmiştir. Eğer tekrar ABD ye giriş yapmak istiyor iseniz yeni vize mülakatına şahsen girmeniz gerekmektedir diye mail adım.

Geçtiğimiz Nisan ayında da Körfez ülkelerinin bir tanesinde; ABD elçiliğinden randevu aldım ve mülakatta girdim(o ülkede oturumum mevcut). Mülakatta bana sorulanlar ise; neden ABD de fazla kaldınız dediklerinde gerçeği söylemek durumundaydım. ve Çalıştığımı söyledim.

Vizeye ihtiyacımın olduğunu ve artık yeni bir iş dalında ilerlediğim için B1/B2 ve C1/D vizesine ihtiyacımın olduğunu ifade ettim. Fakat mülakatta yaklaşık 20-25 dk lık bir görüşme sonra red aldım. Durumum hakkında hiç bir şekilde bilgi verilmedi.

Geçtiğimiz hafta ise konsolosluğa mail attım. Mailde; çalıştığım firmanın yurt dışı seferlerini ABD ye gerçekleştireceğini belirten bir mail gönderdim. ve mail de konu olarak red almış olduğum DS160 formunun numarasını yazdım. Bunu belirtmemin neden ise belki konu başlığından mevcut durumumu kontrol ederler diye.

Fakat Konsolosluktan gelen dönüş ise; tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Bu durumda sizden ihtiyacım olan bilgi ise geçmişte yapmış olduğum; vizenin veriliş amacına göre kullanılmamasından dolayı yeni bir vize görüşmesinin yapılmasından önce yapmam gereken bir durum varmı dır.?

Tavsiyelerinizi mümkünse alabilir miyim.?

Çünkü tekrardan DS160 formu dolduracağım..

Verebileceğiniz bilgiler doğrultusunda vizemi alabilirsem eğer çok mutlu olacağım.

Teşekkür ederim

Vaktinizi aldığım için kusura bakmayın.

Saygılarımla

• Muslu Law Firm

@rüzgargülü, içinde söyledi: Revoked Vize Sonrası Yeni Vize Başvurusu

Merhabalar,

Öncelikle iyi çalışmalar dilerim.

Benim durumum ise; overstay yüzünden vizem revoked edildi. Yani ABD de toplamda 355 gün kalarak overstay yaptım. Türkiye ye döndükten sonra mail hesabıma da ABD Ankara Büyükelçiliğinden mail geldi.

Durumunuzda oluşan değişiklikler nedeniyle Dış İşleri Bakanlığınca vizeniz iptal edilmiştir. Eğer tekrar ABD ye giriş yapmak istiyor iseniz yeni vize mülakatına şahsen girmeniz gerekmektedir diye mail adım.

Geçtiğimiz Nisan ayında da Körfez ülkelerinin bir tanesinde; ABD elçiliğinden randevu aldım ve mülakatta girdim(o ülkede oturumum mevcut). Mülakatta bana sorulanlar ise; neden ABD de fazla kaldınız dediklerinde gerçeği söylemek durumundaydım. ve Çalıştığımı söyledim.

Vizeye ihtiyacımın olduğunu ve artık yeni bir iş dalında ilerlediğim için B1/B2 ve C1/D vizesine ihtiyacımın olduğunu ifade ettim. Fakat mülakatta yaklaşık 20-25 dk lık bir görüşme sonra red aldım. Durumum hakkında hiç bir şekilde bilgi verilmedi.

Geçtiğimiz hafta ise konsolosluğa mail attım. Mailde; çalıştığım firmanın yurt dışı seferlerini ABD ye gerçekleştireceğini belirten bir mail gönderdim. ve mail de konu olarak red almış olduğum DS160 formunun numarasını yazdım. Bunu belirtmemin neden ise belki konu başlığından mevcut durumumu kontrol ederler diye.

Fakat Konsolosluktan gelen dönüş ise; tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Bu durumda sizden ihtiyacım olan bilgi ise geçmişte yapmış olduğum; vizenin veriliş amacına göre kullanılmamasından dolayı yeni bir vize görüşmesinin yapılmasından önce yapmam gereken bir durum varmı dır.?

Tavsiyelerinizi mümkünse alabilir miyim.?

Çünkü tekrardan DS160 formu dolduracağım..

Verebileceğiniz bilgiler doğrultusunda vizemi alabilirsem eğer çok mutlu olacağım.

Teşekkür ederim

Vaktinizi aldığım için kusura bakmayın.

Saygılarımla

Sayın @rüzgargülü, ABDde 180 günden fazla ve 360 günden az hukuka aykırı sürede bulundu iseniz ABDye otomatik olarak 3 yıl giriş yasaklısı sayılırsınız. Bu süre 360 günü geçti ise ABDye 10 yıl giriş yasaklısı sayılırsınız. Waiver prosedürünü yapmadan ABD vizesi almanız mümkün degildir. Waiver prosedürü için kendi başınıza başarılı olmanız çok zor olur. Mutlaka avukat yardımı almanız gerekecektir. DS 160i yapacaksınız visa mülakatında waiver başvurunuzu vermeye hazır olmanız şarttır.

• Merhaba @Claudia J. Muslu,

Benim anlamadığım nokta ise waiver başvurusunu herhalburkarda yapmam gereklimidir.? Çünkü toplamda 355 gün kaldım. Bana verilen süre ise 6 aydı. yani süre dışından 175 gün kalmış oldum. Bu da 3 yıllık ban anlamına geliyor benim ki. Bu arada Amerikadan 2018' in Kasım ayında ayrılmıştım.

Geçenlerde tekrar körfez bölgesinde ki konsoloslukta görüşmeye gittim. Ama kriterleri karşılamıyorsunuz diye vize reddi verildi bana. Ben bundan bana waiver başvuru yapmamam gerektiğini çıkarıyorum. Acaba doğrumudur.?

Teşekkür ederim.

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |