Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @debbieLA77 çok gözünüzde büyütüyorsunuz. Osman diye bir kardeşimiz var. Sürekli "Şu kadar çalıştım şunu aldım. Taş taşıdım BMW aldım. Bulaşık yıkadım bilgisayar aldım" videoları çekiyor. Kendini doğru düzgün ifade bile edemiyor. Ama çalışıyor ve kazanıyor.

Anna yengemizin eşi Mürsel abimiz var. Adam gittiğinde değil İngilizce, Türkçe konuşamıyordu 😃 Orada çalışarak yolunu buldu. Çalışan herkese hayat var orada.

• @Stiff O adamlar 2 sene süründüğünü, geceleri ağladığını da söylüyor.
    Herkes aynı değil, herkes ister ancak gerçekleştirmek için yırtınmak gerekir, bazen yırtınsan da olmaz.

Bağrıma taş başarım, yoğun ve yorucu çalışırım, ağrılarımdan geceleri ağlasam bile ama ben bu işi başarırım diyenin, azimli olacak olanın yolu da bahtı da açık olsun.
    İmkanları kısıtlı olanı başka bir şey beklemiyor.

• ⭐⭐

@abdsimsek iyi yanından bakmak lazım. kılavuz yayınlandığına ne olacağını bilmiyoruz ama pasaport şartı aynen devam ediyor ise nasıl olsa kaldırıldı diye pasaporta başvurmayanlar için çok geç olacak ortalıkta dolaşan bilgilere göre pasaport çıkartması bu dönemde uzun sürüyormuş. sebebini nedenini bilemem. Diğer açıdan bakalım pasaport şartı kaldırıldıysa kimsenin kaybı olmaz sadece arkadaş ortamında havalı bir şeymiş gibi bende başvurdum diyebilmek için boş başvurular artar o kadar. çok fazla reklamı yapılıyor onun etkisi büyük.

• ⭐⭐

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abdsimsek iyi yanından bakmak lazım. kılavuz yayınlandığına ne olacağını bilmiyoruz ama pasaport şartı aynen devam ediyor ise nasıl olsa kaldırıldı diye pasaporta başvurmayanlar için çok geç olacak ortalıkta dolaşan bilgilere göre pasaport çıkartması bu dönemde uzun sürüyormuş. sebebini nedenini bilemem. Diğer açıdan bakalım pasaport şartı kaldırıldıysa kimsenin kaybı olmaz sadece arkadaş ortamında bende havalı bir şeymiş gibi bende başvurdum diyebilmek için boş başvurular artar o kadar. çok fazla reklamı yapılıyor onun etkisi büyük.

zaten şu green card reklamını yapan sayfaları şikayet etmek istiyorum , duyurmayın arkadaşım, bilen biliyordur zaten , araştırıp her şeyi biliyordur.. bu arada inşallah pasaport şartı olur. tek temennim bu

• ⭐⭐⭐

Amerika’daki bütün tanıdıklarım bu şekilde.. Gidebilirsem ilk etapta bulaşık yıkar ekmeğimi taştan çıkarır gene de hayata tutunurum. Belki okuyanlar bunu ya öyle değil göründüğü gibi değil diyenler olabilir ama benim gördüğüm en somut kanıtlar bunlar. Bi şekilde çalışmak isteyen insan her türlü kazanıyor ki kalbi temiz olduktan sonra birinin yarı yolda kalmasına imkan yok. İlk teyzemin eşi gitmişti yıllar önce sonra teyzemler ondan sonra da akrabalarımın birçoğu. Hepsinin anlattığı senaryo aynı aşağı yukarı ilk geldiğinde istesende istemeyende o bulaşık yıkama işine giriceksin dediler ki teyzem gittiği zaman denkliğini alana kadar bulaşıkçı olarak çalıştı ama kadere bakın ki kendi yerlerini açtılar 😂 . Suan hepsinin durumu şükür cok iyi kendi restaurantları var Philedelphia’da orayı işletiyorlar. Oraya normal hizmet sektöründe çalışarak sonrasında bootcamp kurslar alarak Microsoft’a girmiş olanlar bile var.. daha ne diyeyim işte azim azim azim. Maddi olarak zayıfım toplasan 5 bin dolar vardır kenarda köşede ama talihli olursam elimdeki bütün imkanları seferber edicem sponsorluk olur aile büyüklerinden borç almak olur herşey dahil.. Zaten burda bi yazılım öğrenme isteğim var grafik tasarım mezunuyum ikisini birleştirince cok iyi sonuçlar elde edebilirim. Kendime inancım sonsuz sadece bazı puzzle parçalarının birleşmesi gerekiyor o kadar.. Herşey kısmet ve şans isteyen herkese nasip olsun🍀

• @Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abdsimsek iyi yanından bakmak lazım. kılavuz yayınlandığına ne olacağını bilmiyoruz ama pasaport şartı aynen devam ediyor ise nasıl olsa kaldırıldı diye pasaporta başvurmayanlar için çok geç olacak ortalıkta dolaşan bilgilere göre pasaport çıkartması bu dönemde uzun sürüyormuş. sebebini nedenini bilemem. Diğer açıdan bakalım pasaport şartı kaldırıldıysa kimsenin kaybı olmaz sadece arkadaş ortamında bende havalı bir şeymiş gibi bende başvurdum diyebilmek için boş başvurular artar o kadar. çok fazla reklamı yapılıyor onun etkisi büyük.

zaten şu green card reklamını yapan sayfaları şikayet etmek istiyorum , duyurmayın arkadaşım, bilen biliyordur zaten , araştırıp her şeyi biliyordur.. bu arada inşallah pasaport şartı olur. tek temennim bu

Ben de çok görüyorum maalesef. Hatta yazdım bunu

• @waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Amerika’daki bütün tanıdıklarım bu şekilde.. Gidebilirsem ilk etapta bulaşık yıkar ekmeğimi taştan çıkarır gene de hayata tutunurum. Belki okuyanlar bunu ya öyle değil göründüğü gibi değil diyenler olabilir ama benim gördüğüm en somut kanıtlar bunlar. Bi şekilde çalışmak isteyen insan her türlü kazanıyor ki kalbi temiz olduktan sonra birinin yarı yolda kalmasına imkan yok. İlk teyzemin eşi gitmişti yıllar önce sonra teyzemler ondan sonra da akrabalarımın birçoğu. Hepsinin anlattığı senaryo aynı aşağı yukarı ilk geldiğinde istesende istemeyende o bulaşık yıkama işine giriceksin dediler ki teyzem gittiği zaman denkliğini alana kadar bulaşıkçı olarak çalıştı ama kadere bakın ki kendi yerlerini açtılar 😂 . Suan hepsinin durumu şükür cok iyi kendi restaurantları var Philedelphia’da orayı işletiyorlar. Oraya normal hizmet sektöründe çalışarak sonrasında bootcamp kurslar alarak Microsoft’a girmiş olanlar bile var.. daha ne diyeyim işte azim azim azim. Maddi olarak zayıfım toplasan 5 bin dolar vardır kenarda köşede ama talihli olursam elimdeki bütün imkanları seferber edicem sponsorluk olur aile büyüklerinden borç almak olur herşey dahil.. Zaten burda bi yazılım öğrenme isteğim var grafik tasarım mezunuyum ikisini birleştirince cok iyi sonuçlar elde edebilirim. Kendime inancım sonsuz sadece bazı puzzle parçalarının birleşmesi gerekiyor o kadar.. Herşey kısmet ve şans isteyen herkese nasip olsun🍀

Emeğinin karşılığını aldığını bilerek çalışırsan artı motivasyon oluyor. Bizim gibi bir telefona 40 bin lira vermek için çalışman gerekirse eksi motivasyon oluyor.. Arkadaşlar ister kabul edin ister etmeyin, zaten gelişmeye çalışan ülkemiz son yıllarda iyice dibe çekildi ve insanımız gerçekten çok zorlanıyor. Burada umudu ve huzuru yok. Orada bir ev bir araba için çalışmak mücadele etmek ve sonunda karşılığını alacağını bilmek bile motive eder insanı. Maddiyatı da geçtim huzurun olur. Dünyaları kazansan ne olacak, huzurun olmayınca. Bence ABD için burada çoğu insanın hayali huzurdur, maddiyat işin bonusu.

Son 2 senede Türkiye’de zar zor bir araba aldım. Tırnaklarımla kazıyarak. Ev almayı düşünmedim, onun yerine gc parasını kenara atmaya çalıştım. Hala çalışıyorum. Her Mayıs ayında yıksa bile umudumu korumaya çalışıyorum. Oradan da beklediğim şey bir araba bir ev her insan gibi. Bunun içinde burada ettiğim mücadelenin daha fazlasını veririm orada.

• @Lossantosdy hocam yanlış bir yaklaşım. Gitmek senin kaderinde varsa gidersin ama pasaportla başvurarak ama pasaportsuz başvurarak. Şans dediğimiz şey aslında kısmettir. Benim düşüncem bu. Daha önce de dedim 2018 de 4 arkadaştık biz başvururken hiç greencard nedir bilmeyen arkadaşımız bana da başvurun dedi. Başvurduk ve sadece ona çıktı. Şimdi orada. O yüzden 1 milyon kişi de basvuracaksa başvursun kısmet kimeyse ona çıkacak.

• ⭐⭐⭐

Ya tabi ki de herşey kısmet kader ama şans olayını gerçekten unutuyorsunuz. Şimdi arkadaş ABD’ye gitti diyelim orda iyi niyetli insanlarla karşılaşmadı hayatı zindana döndü yaşadıklarını kaldıramadı geri dönmek zorunda kaldı. Sizce bu durum kısmet mi oluyor 🙄 katıldığımız şey zaten çekiliş tamamen şansa bağlı çıkıyor veya çıkmıyor.. @abdsimsek

• Pasaportum başvurudan sonra 4. günde basıldı, üstelik istanbuldan başvurdum, şu an kargoya verilmesi kaldı sadece.
    Eğer hızlı basılsın istiyorsanız sabahtan yurtdışına bilet alın, çıktısını memura gösterin akşam bileti iade edin, ben öyle yaptım tüm parayı da iade aldım.

• ⭐⭐

@abdsimsek tabiki kısmetimiz de kaderimiz de varsa çıkar gideriz. orası ayrı ondan şüphemiz yok. ama öyle bir hal aldı ki bütün sosyal medyada green card reklamı sanki her başvurana çıkıyor da öyle bir algı yaratıldı. peynir ekmek gibi GC dağıtıyorlar sanki 😃 Bizim endişemiz rahatsız olduğumuz taraf bilinçsiz sırf hava olsun diye rastgele başvuru yapanlar olacak. hani gerçekten gitmek isteyen zaten şartları göz önüne alır paralıysa parasını yatırır işte ne bileyim pasaport şartı varsa pasaportunu alır veya başka başka belgeler.... Yoksa pasaport şartı olmuş olmamış kime ne. herkes gergin stresli zaten. kılavuz yayınlansa da kurtulsak.

• ⭐⭐

@Özgür-Can hahahhaah life hack.

• ⭐⭐

@Furkan-Aydın yok iyidir bu miktar... sağlık sorunu vs olabilir, gittin mi hemen öle araba maraba alman için ev kiralaman için bir kaç aylık peşin vermek gerekir... gittin mi hemen öle sana al bakalım otur kiralık veriyoruz demiyor ev sahibi ilk önce airbnb den kiralıyorsun o da biraz daha pahalı... ha bu arada adam gibi bir evde oturmaktan bahsediyorum... öyle bir oda falan kiralamak isteyenler varsa bilemiyorum... herkesin hayat görüşü farklı...

• ⭐⭐

@Stiff tamam cnm sen gidince görürsün öyle osmanlar çok var buralarda da

• ⭐⭐

@Stiff çalışan herkese hayat olduğu doğru onu inkar edemem hükümetin bizimkiyle alakası yok çünkü yolsuzlukların cezası fena oluyor çünkü...

• @diablo_ercan aynen doğru tespit sizden geldi. Greencard alınca hiç masraf yapmayacak,sadece uçağa binip gideceğini ve devletin iş bulacağını sananlar var. Sosyal medyada çok okudum hele bir çıksın hallederiz diyenler.

Arabamla beraber birikmiş biraz param var ederi 27 bin dolar. Eşim devlet memuru ve istifa edip bırakacak. Oraya gittiğimizde yaşayacağımız yere karar verirsek evimizi satıp ( 140 bin dolar) kiradan da kurtuluruz diyoruz.

Orada başımızı sokacak bir ev alacak,gittiğimde araba alacak beni yaklaşık 6 ay idare edecek imkanımız olmasına rağmen halen acaba yeter mi diye düşünüyorum. Hakikaten bunu isteyen,greencard işine gönül koymuş kişilerin başvurması ve gidebilecek kişilerin başvurması aslında önemli olan. Pasaport kısmı da bunu ayikliyor bir nebze. 10 bin dolarla giden de tutundu mu orada evet tutundu. Bu yıl bu rakamın yeteceğini sanmıyorum artık.

Benim karşı olduğum şey şu; hele bir çıksın bakarizcilar.

Ama artık bu yıl da çıkmazsa E1 vizesi ile adım atacağız kısmetse. Her yıl böyle çıkmasını beklemek ömürden çalıyor. Bence artık piyango çıkmasını beklemektense somut adım atılmalı.

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

ay deliricem valla ya:) pasaport zorunluluğu kalmış olabilir lütfen birikimi olmayan, her şey dahil ( 50-60 bin dolar) ingilizcesi olmayan yer, iz, yol, yordam bilmeyen kimse başvurmasın... kolay bir şey değil çünkü daha amerika'nın nerede olduğunu bilmeyen hayatında da gitmemiş birinin çok da başarılı yada hayatının buradan farklı olacağını düşünmüyorum... bu benim şahsi fikrim tabi... almanya gibi de değil amerika çok farklı öyle düşünmesinler yani... sayısal loto gibi hadi bende oynayayım belki çıkar denecek bir şey de değil... kim anlatacak bunu bu insanlara diycem de... anlatsakta anlamayacaklar... beni; onları aşağı çekmeye çalışan zebani zannedecekler :)))) ben lottery çıktıktan sonra sonra gitmek için çabalayana değil... oohhhooo o para bende ne gezer, biz vizenin parasını karşılayamayız diyip ama çıkıyormuş yani en azından onu gördük bak hile hurda yokmuş bize bile çıktığına göre diyip yola bakanlara kızıyorum çünkü onlar gerçekten gitmek isteyen birinin o sene ki şansını resmen elinden alıyorlar... bir yanda diyorum ''kısmetse ederse Mevla; el getirir, yel getirir, sel getirir, kısmet etmez ise; el götürür, yel götürür, sel götürür...

Pasaportum ve birikimim yok 1 kuruş bile yok İngilizce ne ya ne o ekmek arası yiyecek bir şey mi yer iz yol yordam bilmem hayatımda köyden dışarı çıkmadım tarladan eve hep geçenlerde muhtar köy kahvesinde söyledi GreenCard diye bir yer varmış fabrika galiba form dolduracağız iş güç sahibi oluruz da sigortamız işler bari 😇

• ⭐⭐

buarada içime doğdu sen gidiyosun bu sene... hadi bakalım gazan mubarek olsun kardeşim... gönlüne göre olsun herşey

• ⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

buarada içime doğdu sen gidiyosun bu sene... hadi bakalım gazan mubarek olsun kardeşim... gönlüne göre olsun herşey
    @Stiff sanaydı bu taglemeyi unutmuşum seni:=9

• ⭐⭐

@Gökhan-A valla böyle olan çok var korkma kardeşim olur olur 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

39

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |