Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@bakk25, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@bakk25 Körfez Otel istinye merkezde.

Tskler gereksiz pahalı sahilde bankta yatıyorum şuan:)

Akşam yazsaydın en azından arabamı verirdim kardeşim yatman için. İstinye sahildeyim 5 gündür. 😭
    Gece 3 te yazmışsın. Kusura bakma.

• @bakk25 oda fiyatı 450 tl idi geçen hafta kaldım. süper bir otel değil ama idare eder.. sadece yatmak için yeterli. gün içinde İstanbulu gezersiniz:)

• Merhaba

Bu sabah 07:45 ' te randevum vardı.

Görüşme çok kısa sürmedi. Sarışın kısa saçlı Kadın Konsolos ile görüştüm. Direk ingilizce konuştu, bende devam ettim.

Klasik niçin gidiyorsunuz dedi. Turistik dedim.

Nereye, ne zaman sorusu geldi. Söyledim.

Direk eski pasaportumu istedi. verdim. Güncel schengen var mı dedi. Dedim yok.

Hiç yurt dışına çıktın mı? çok kez dedim. say dedi 🙂

sıradan sayarken 5 veya 6. da eliyle yeterli işareti yaptı. En son ne zaman yurt dışına çıktın dedi. 3 sene önce dedim.

Size kimse eşlik edecek mi diye sordu. Kanada ' da yaşayan cocukluk arkadaşımla Newyork' ta buluşacağız, tatile birlikte devam edeceğiz dedim.

Ne iş yapıyorsun ve ne kadardır yapıyorsun dedi, kısaca anlattım.

Vizeniz onaylandı, iyi eğlenceler dedi. beyaz kağıdı verdi.

Genel görüşlerim; Turist vizelerinde evrak istenmiyor, bende çok fazla bir şey götürmedim. önümde bir öğrenci bir de iş için giden daha önce ret almış bir bey vardı. onlarda baya oyalanıp evrak istediler. iş adamı aldı. öğrenci ne yaptı göremedim. Konsoloslar yardımcı olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Kötü muamele kesinlikle yok. Hatta 10 yıl önce falan Hollanda konsolosluğu ile görüşme yapmıştım, it gibi davranmışlardı.

Profilim : 46 yaşındayım, evliyim, 20 yaşında bir oğlum var. orta ölçekli bir şirkette yöneticiyim. Pasaportumda çok fazla Schengen vs. vize var. Çok fazla yurt dışı seyahatim oldu. Eşimle değil tek başvurdum. ( geçenlerde yazılmıştı ret alınır diye).

DS-160 ‘ ı kendim doldurdum. Ama forumdan çok fazla destek aldım. Bu forum olmasaydı çok kolay doldurabileceğimi düşünmüyorum.

Umarım herkes rahat şekilde vizesini alır.

• Red verdiler 🙂 Green martta vermediler b1 b2 de gitmicem artık gücendim hedef afrika

• @bakk25 çok geçmiş olsun. paramediksiniz ve bazı avrupa ülkelerinde diplomanız geçiyormuş. avrupa iyi bir alternatif en azındann iş garantisi olması büyük şans.

• @arkinist aklıma şimdi geldi, daha önce 1 kere, 5 yıl önce greencard' a başvurmuştum. Sormadı.

• @meli, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@bakk25 çok geçmiş olsun. paramediksiniz ve bazı avrupa ülkelerinde diplomanız geçiyormuş. avrupa iyi bir alternatif en azındann iş garantisi olması büyük şans.

Yok ben bisikletim ile baştan sonra gecicektim hayırlısı artık afrikaya gececegiz 😉

• @bakk25 aslında profiliniz çok güzel neden red verdiler sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayça66 mülakatı yapan kişi küçükken bisikletten düşmüştür ondandır 🙂

• @ayvalik10 çocukluk travmalarını göz önüne alıp öyle tatil planı oluşturulmalı o zaman dkdkd

• Peki bu sene turist vizesine başvuracak arkadaşlarım green carda başvuruyor musunz yoksa bu sene es mi geçtiniz?

• Nick bey üzdü bugün bizi.

• @ICu Evet bu videoya rastlamıştım şans mı yoksa mülakatı yapan memurun insiyatifi mi bilemedim. 2018-2019 yıllarında boş pasaport ve öğrenci olarak vizeyi alan 4 arkadaşım var şuan gitseler red alacaklarına artık adım gibi eminim. Vize konusunda bir şeylerin gençler adına değiştiği benim kanaatimce apaçık ortada.
    Bir dahaki mülakatımda öğrenci profilimi sözel olarak sormazsa hiç gündeme getirmeyeceğim 4 yıldır yaptığımız işi DS160da belirteceğim isterse belgelerlede kanıtlarım.
    Amerikaya turist gidip statü değişikliği yapıp sonrasında kaçak bir iş ya da kiralık ssn ile bir şekilde orada tutunan görüştüğüm bir kaç tanıdığım ne kadar kazandıklarınıda biliyorum. Memurun kafasındaki biz gençlerin bu yolu izleyeceğini düşünmesiyse hak verebiliyorum fakat benim durumumda olan insanlar için attan inip eşeğe binmek oluyor buna rağmen yine red alırsam evlenip çocuk yapmak şart olacak 😃

• @FiveHN

Görevliler -genelde- zaten az konuşuyorlar ama bizimkine de son anda 'zaten öğrencisiniz' demiş. Ne demek istiyorsa artık 🤨

• @ayça66 anlamadım 8 ülke gezdim avrupada. Kadın suratsiz dudaksiz bir kadın dudaklar çok ince ise o insandan kaçacaksın hanıma bu bayan bize gelir ise Red alicaz dedim Red aldık:)
    Hiçbir evraga bakmadı

• Merhaba, Ankara elçilikten randevu alan veya alabilen var mı arkadaşlar?

• ⭐⭐⭐

Hala alanlar var slotlar açılınca yakalamanız lazım randevuyu @TUNCAHM

• Teşekkürler. Peki İstanbul için alıp sonra durum aciliyeti belirterek randevuyu erkene ve Ankaraya alma gibi bir şansımız olabilir mi?

• ⭐⭐⭐

Ne amaçla acil vize talebine başvuracaksınız? @TUNCAHM

• @waterman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Ne amaçla acil vize talebine başvuracaksınız? @TUNCAHM

Hocam postdoc için gidiyoruz Georgia'ya.Normalde Ekim ayında giriş yapmamız gerekiyor ve çalışmaya baslamamız gerekiyor. Hocadan ve üniversiteden de yazı alarak durum aciliyetini bildireceğz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |