Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Randevuyu beklerken çekilen çile bir yana, görüşme ve görüşme sonrası olan tüm işlemler tıkır tıkır işliyor gerçekten. (AP tenzih ediyorum) Pazartesi günü görüşmem vardı, bugün pasaportum elime ulaştı. Bu ne hız yahu 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@eyuphanyl mazeretiniz varsa tabii ki

• ⭐⭐⭐⭐

@Calibraturbo şu an boş randevu yok. Bu hafta ya da haftaya açabilirler ekim ayı için

• ⭐⭐⭐⭐

@ob16222 ben zaten sizi tenzih ederek söyledim. Ama şu da var herkesin durumu sizin gibi basit de olmuyor. Evli çocuklu yurtdışına gitmiş 10 küsür yıldır çalışıyor evi var arabası var sorun yok bu kişiler için. Bana ne hikayeler geliyor. Bazen ben bile işin içinden çıkamıyorum. Yardımcı olamayacağım diyorum. Ondan insanlar danışmanlık almak isteyebilirler. Yine dediğim gibi amacım sizi veya başkasını eleştirmek asla değil. Düşünce ve fikirlerinize saygım sonsuz.

• @denizci10 aynı şekilde. İşini düzgün yapan herkese benimde saygım sonsuz. Kaliteli olan her şeyinde bir bedeli vardır muhakkak. Bir malı ederinden ucuza alamazsınız sonuçta.

• @akmstdm ben @denizci10 beyle çalıştım işimi çok hafifletti. kesinlikle tavsiye ederim.

• Merhaba arkadaşlar. 1 hafta sonra vize görüşmemiz olacak. 2023 ekim idi randevumuz ama geçenlerde denk geldi eylül ayına çektik. aile olarak başvurmuştuk eşim, 2 çocuk ve anne-babam ile. hepimiz aynı gruptuk ama sonradan ikiye bölmüştüm. ancak görüşme tarihi ve saatini aynı denk getirdim. bu durumda işleyiş nasıl oluyor, hepimizi aynı anda alma durumu olur mu?
    destekleyici evraklarımızı da tamamladık. bazı belgeleri götürme konusunda emin olamadım (çocuklar anaokuluna gidiyor öğrenci belgelerini veya üzerimde olan tapu, araç ruhsatımı göstermem gibi), fazla da evrak kalabalıklığı yapmak istemedim. ne tavsiye edersiniz.
    bu arada 1.derece aile ziyareti amacıyla vize almak istiyoruz. 15 gün kalma niyetimiz var, bankada döviz hesabım yoktu, yeni hesap açıp 5000dolar hesapta tutuyorum. banka hesaplarına bakma durumu olursa bu rakam yeterli olur mu. ben aileme sponsorum. babam anneme sponsor olacak ve kendileri emekli.

• ⭐⭐⭐⭐

@meli teşekkür ederim. vizeniz tekrar hayırlı olsun.

• @denizci10 benim hemen önümdeki bayandan nufus kayıt ornegi istedi kısa saçlı gözlüklü konsolosluk görevlisi. normalde götürülmesi zorunlu değil oysa ki. dediğiniz gibi temkinli olmakta fayda var.

• ⭐⭐⭐⭐

@meli kesinlikle. Ben herkese aynı şeyi söylüyorum. Ds160 a ne yazdıysanız hepsinin kanıt belgesini yanınızda götürün.

• ⭐⭐ Yasaklı

@denizci10 hocam 2023 sonuna falan diyorlardı. Ucbes ay once

• Arkadaşlar merhaba. Turistik vize için DS160 formunu doldurdum ve randevu aldım. Fakat aklımda kalan birkaç soru var. Cevaplayabilirseniz minettar olurum.

1. Ben evimde ürettiğim geleneksel Türk ayakkabılarını Etsy e ticaret platformu üzerinden satıyorum. 2 yıldır bu işi yapıyorum ve aylık gelirim 20 bin lira civarı. Fakat herhangi bir sigortam veya şirketim yok. Sadece devletten almış olduğum vergi muafiyet belgem var. Bu yüzden DS160 formunda iş kısmını "İstihdam Edilmemiş" olarak işaretleyip, açıklama kısmına "E-ticaret yapıyorum" yazdım. Bu durum benim için problem olur mu?

2. 28 yaşında, evli ve 1 çocuklu birisiyim. Fakat Amerika'ya tek gideceğim. E-ticaret müşterilerimin çoğunluğu Amerikalılar. Ben de Amerika'da pazar araştırması yapmak istiyorum. Öncelikle evli olup tek müracaat etmem sorun olur mu? Forumda bazı kişilerin evli insanların tek müracaat ettiklerinde büyük olasılıkla red yiyeceklerini yazmışlar, bu doğru mu? Diğer husus ise DS160'da turistik amaçla Orlando'ya gideceğimi yazdım. Pazar araştırması ile ilgili işaretleyeceğim herhangi bir seçenek yoktu.

3. DS160 formunu Ankara için doldurdum ama İstanbul'da randevu buldum. Randevuya gitmeden öce yeni bir DS160 doldurmalı mıyım? Yeni DS160 doldurduğumda ne yapmalıuım? Sadece yeni formun çıktısını alıp, randevuya götürmem yeterli mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@Calibraturbo Ankara açılınca bitti o iş

• @Altaylı639 geçen hafta b2 vizesine daha önce hiç yurtdışına çıkmamış olmam ve evli olup tek başvuru yapmam nedeni ile ret yedim. bana sorduğu sorulardan böyle çıkarım yapıyorum.

• @Erhan-ÇELİK o zaman kimse vize alamaz ki evli olup tek gitmekteki olumsuzluk nedir ben onu anlamıyorum.

• @Erhan-ÇELİK ne soruldu detay verebilir misiniz?

• @ahmetuyar çünkü bana sordu.
    Daha önce iç yurtdışına çıktınız mı?
    evli misiniz?
    Niçin eşinizle gitmiyorsunuz?
    nereye gidiyorsunuz?
    kim var orada?
    kaç gün kalacaksınız?
    birde d160 formundaki cevaplarınız ile size sorulara verdiğinizin uyumlu olması gerekir

• @Erhan-ÇELİK Nedeni her hangi bir vize ile daha önce yurt dışına çıkmamanız.

• Arkadaşlar başvuru işleminde bilgilerimi tekrar kontrol etmek için gireyim dedim. Böyle bir şey çıkıyor, bunun anlamı nedir ?

• @denizci10 merhabalar, ben yalnızca B2 yi seçmiştim, B1 B2 olarak mı seçmem gerekiyordu acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |