Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Virginia'da Kaza Geçiren TC Vatandaşı İçin Uçak Refakatçisi Destek Talebi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sn. @47th_President'in iletisini direkt paylaşıyorum;

Virginia eyaletine wat programı için giden bir öğrenciye ehliyetsiz araç kullanan bir şizofren hastası çarpmış ve cocugu yerde metrelerce sürükledikten sonra birakip kacmis -sonrasinda yakalanmis ama- cocukta çoklu doku kaybı oluşmuş. Cocugun ameliyat olmasi gerekiyor, saglik bakanligi ne yazikki ucak ambulans talebini reddetmis. Ailesi havayolu sirketi ile gorusmus, cocugun ucakta sedye ile Turkiyeye gidebilmesi icin yaninda bir refakatcinin olmasi gerekiyormus. Refakatcinin hicbir sorumlulugu olmayacak, kural bu sekilde oldugu icin sadece yaninda seyahat etmesi gerekiyormus. Ailesi ucuslarin en cok ve direk oldugu yerler olan newyork ya da washingtona yada baska bir yere farketmez cocugu getirtecek, gerisinde Turkiyeye kadar refakatci olabilecek, Turkiyeye gitmeyi dusunen birisi var mi? Gonul isterki zaten Turkiye plani yapan birisi varsa cocuga Allah rizasi icin refakatci olsun bu benim sahsi dusuncem ama ailesi cok zor durumda oldugu icin gonullu gitmek isteyen birisi varsa bilet parasini odemeye hazir zaten.

Arkadasin sigortasi ekim sonuna kadar gecerliymis, refakat konusu disinda arkadasi ziyaret etmek isteyen olursa Mehmet Akbulut, Sentara Norfolk General Hospital, Oda No:828. Ozellikle bu konularda bilgisi olan, aramizda avukat doktor, saglik calisani olan arkadaslar varsa yardimci olmaları yol gostermeleri rica olunur.

14 eylül güncellemesi;

güncelleme;

kaza geçiren arkadaşın ailesine ulaştık ve abd'de + türkiye'de olan arkadaşlarımızın desteğiyle kendisini buraya getirmek için bir çalışma başlattık.
    ancak kendisinin ne yazık ki pasaportu da kayıp ve ilk önce bunun çözülmesi gerekecek.
    acil seyahat belgesi düzenlenip onunla birlikte buraya getirmeye çalışacağız.

farklı bir durum olduğunda tekrardan haber vereceğim.

umuyorum ki kazasız belasız buraya getireceğiz kendisini.

15 eylül güncellemesi;

güncelleme;

kaza geçiren arkadaşımızın ailesinden aldığımız son bilgiye istinaden;
    sigorta şirketi arkadaşımızı türkiye'ye gönderme durumuna destek olacaklarını hatta mümkün olursa / onaylanırsa uçuşa bir doktor ve bir hemşirenin de refakat edeceğini belirtmişler.

umarız prosedürler sorunsuz şekilde tamamlanır ve arkadaşımız sağ salim ailesine kavuşur.

farklı bir bilgi gelirse tekrardan paylaşacağım.

17 eylül güncellemesi (mutlu son)

güncelleme;

kaza geçiren arkadaşımız dün gece ambulans uçakla türkiye'ye getirildi ve istanbul'da hastaneye yerleştirildi.

• @gucarslan çok geçmiş olsun.Yakın zamanda dilerim eski sağlığına kavuşur.

• Çok kötü olmuş ya. Umarım birisi yardımcı olur.

• Cok gecmis olsun. Allahtan acil şifalar diliyorum.

• @gucarslan Çok üzücü bir olay. Allah yardımcısı olsun , şifa versin. Geçmiş olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sayin @47th_President , cok gecmis olsun, umarim Mehmet Bey tez zamanda sagligina kavusur.

Acaba sizin kendileriyle direkt iletisiminiz var mi? Iletisim bilgilerini de buraya ekleyebilirseniz harika olur.

• ⭐⭐

Çok geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin.. umarim yardim edecek birileri çıkar 🙏

• @crazycells Mehmet Akbulut, Sentara Norfolk General Hospital, Oda No:828. Isterseniz telefon numarasıni da kardesinden isteyip buraya yazabilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

güncelleme yapayım;

kaza geçiren arkadaşın ailesine ulaştık ve abd'de + türkiye'de olan arkadaşlarımızın desteğiyle kendisini buraya getirmek için bir çalışma başlattık.
    ancak kendisinin ne yazık ki pasaportu da kayıp ve ilk önce bunun çözülmesi gerekecek.
    acil seyahat belgesi düzenlenip onunla birlikte buraya getirmeye çalışacağız.

farklı bir durum olduğunda tekrardan haber vereceğim.

umuyorum ki kazasız belasız buraya getireceğiz kendisini.

• ⭐⭐⭐

Çok geçmiş olsun, umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur.

• @gucarslan elinize, emeklerinize sağlık

• ⭐⭐⭐

@gucarslan

Uğur Bey, emekleriniz için ne desek az olur, her şey için elinize sağlık, bizlere ve forma kattığınız değer gerçekten çok güzel ve özel.

Umarım sizin de yakında güzel haberlerinizi alırız.

• @gucarslan Emeğinize sağlık, çok güzel bir dayanışma örneği... Umarım hastamızda en kısa sürede sağlığına ve ailesine kavuşur.

• Konu güncel kalsın diye yazıyorum. Umarım ilerleyen günlerde hem sağlığına hem de ailesine kavuşur.

• ⭐⭐

@gucarslan Çok mutlu oldum, umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur 🙏

• @gucarslan ne kadar teşekkür etsek azdır 🙏

• Cok gecmis olsun! Acil sifalar dilerim!

Bakanligin ucak gondermemesini de kiniyorum. Daha 2 yil once covid hastalarini ucakla ulkemize getiriyoruz diye hava atiyorlardi... 😞

• ⭐⭐⭐

Çok geçmiş olsun umarım birilerinin yardımı dokunur. Sağlık bakanlığının bunu reddetmesinin sebebi neymiş? Gösteriş için yüzlerce kişiyi özel uçaklarla Türkiye’ye getiren bakanlık böylesine ciddi bi durumu nasıl gözardı edebilir hayretler içindeyim

• ⭐⭐⭐

@gucarslan Allah acil şifalar versin. Çok üzüldüm. Dilerim en kısa zamanda memlekete dönebilir.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan Harikasınız arkadaşlar. Takdir edilesi bu durum. İnşallah olumlu bir sonuca kavuşulur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |