Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasnotben evet ta kendisi, hatta pazartesi mülakata girdi ankara'da..

• ⭐⭐

arkadaşlar şimdi birşey sorucam pasaport şartı gerçekten kalktı mı? biz paralı olsa diye beklerken pasaportu bile kaldırmaları pes dedirtiyor... burada 10 dolar bile olsa %50 elenmiş olur katılacaklardan eminim... pasaportu kaldırıp paralı yapsalardı keşke

• Pasaport dışındaki her eleme yöntemi fırsat eşitliğine aykırı çünkü bu bir piyango. Bu şart kalkarsa da üzülmem sonuçta başka onlarca göçmenlik başvuru yöntemi var bu onlardan biri değil ve şartları farklı; şans yüzümüze gülmeli tek gerçeklik bu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 bu hafta sonuna kadar kılavuz açıklanır ozaman belli olacak

• Selam arkadaşlar. Biyometrik fotoğrafımı dijitalde aldım ama bi türlü yapamadım gerekli hali. Başvuru için uygun hale getirip mailime atabilecek dost var mı? Çok makbule geçer. Fotoğraf vs net beyaz arkası sorunsuz.,tek sorunu gerekli boyut.

• @Furkan-Aydın Selam aynı sorunu ben de yaşamıştım. Orijinal boyutunu alıp dvstate resmî sitesindeki toolstan kolayca boyutlandırabilirsin

• @hasnotben Anladım reis. Benim saç uzun oluyor çeneye sabitleyince kafanın yarısı gidiyor 😉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Furkan-Aydın biometrik resimler sorun oluyor o yüzden vesikalık halini koyarsan 3-5 saniyede işin bitecek. Çekilen tüm resimler önce vesikalık olur ondan sonra biometrik olarak ölçülere göre ayarlanır.

• ⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Yazılım öğrenmeye başlıyordum ki bilgisayarımı koli bandı ile bantlayıp kullanıyorum hani gerisini siz düşünün 😅

Valla ben yazılım öğrenip yurtdışına çıktım. Bir buçuk sene önce foruma yazdığım ilk mesaja bakın. Öğrendiğim bilgisayar 12 senelik casper bir bilgisayardı. İmkanların kısıtlı olması zor bir durum. Ama bana engel olmamıştı. Size de olmasın.

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Ben de bu sene ilk başvurumu yapmayı planlıyorum. Temmuzda Hukuk fakültesinden mezun olacağım ama ABD'de işe yaramayacağı için yazılım öğrenmeye başladım 1 senedir. Ama hukuk için de LLM programıyla 1 sene içinde denklik alıp baro sınavına girebileceğim bilgisi var. Ama tabi bunlar hayal şimdilik. Önce vizeyi almak lazım 🙂

Bu mesajı yazarken sınavlara çalışıyordum. Daha sonra twitterdaki meşhur vallah selected videosunu görüp forumu buldum. O zaman yaşadığım heyecan, böyle bir fırsatın varlığından haberdar olma duygusu hala aklımda. Hatta greencarda başvururuken işsizin birisiydim. Parasızlıktan pasaportu da 6 aylık çıkartmıştım.

• @waterman Harbi unutayım diyorum çıkmıyor aklımdan. 😃

• @frkbzdg Tekrar atmanıza gerek kalmamış oluyor böylelikle. İndirdiğinizi kullanabilirsiniz uygun hale getirmiş oluyor site. Zaten uygun hale geldiği için artık kabul etmiyor , sıkıntı yok. Ben de dediğim gibi yaptım. Geç gördüm , kusura bakmayın.

• ⭐⭐

@debbieLA77 bu sorunun cevabını kılavuz yayınlanınca öğreneceğiz. bende katılıyorum gereksiz yere başvuranlar olacak. belki de o kişiler sayesinde çıkar bilemeyiz şans işi bu ama insan tedirgin oluyor. Ama laf olsun sırf arkadaş ortamında sohbet olsun diye başvuranlar çok olacak.

• fotoğrafçılar bize direkt 305 dpi olarak veriyor fotoğrafı, üstteki resimde 300 dpi olarak gözüküyor. bi sıkıntı olur mu yoksa photoshoptan 300 dpi olarak ayarlamalı mıyım

• ⭐⭐

@ayvalik10 bir an önce açıklansın artık :)))

• ⭐⭐

@diablo_ercan offff valla içim şişti bu ülkede son bir senedir son 6 ay en kötüsüydü bakalım daha neler göreceğiz:(

• ⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Yazılım öğrenmeye başlıyordum ki bilgisayarımı koli bandı ile bantlayıp kullanıyorum hani gerisini siz düşünün 😅

Valla ben yazılım öğrenip yurtdışına çıktım. Bir buçuk sene önce foruma yazdığım ilk mesaja bakın. Öğrendiğim bilgisayar 12 senelik casper bir bilgisayardı. İmkanların kısıtlı olması zor bir durum. Ama bana engel olmamıştı. Size de olmasın.

@uzaysan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Ben de bu sene ilk başvurumu yapmayı planlıyorum. Temmuzda Hukuk fakültesinden mezun olacağım ama ABD'de işe yaramayacağı için yazılım öğrenmeye başladım 1 senedir. Ama hukuk için de LLM programıyla 1 sene içinde denklik alıp baro sınavına girebileceğim bilgisi var. Ama tabi bunlar hayal şimdilik. Önce vizeyi almak lazım 🙂

Bu mesajı yazarken sınavlara çalışıyordum. Daha sonra twitterdaki meşhur vallah selected videosunu görüp forumu buldum. O zaman yaşadığım heyecan, böyle bir fırsatın varlığından haberdar olma duygusu hala aklımda. Hatta greencarda başvururuken işsizin birisiydim. Parasızlıktan pasaportu da 6 aylık çıkartmıştım.

peki işsizdiniz parayı nasıl ayarladınız acaba , çünkü benimde tek düşüncem bu çıkarsa eşimle o kadar masrafı nasıl karşılıcaz.. herşey çok pahallı, kredi desen 2katı geri ödemesi var.. gitsen dert gitmesen dert

• @debbieLA77 Hahaha heyecanınız iletilerinizden gözüküyor. Bu sene heyecanlı birini görmek güzel çoğumuz umutsuzluktan başka bir his taşımıyoruz. 😞

• ⭐⭐

@diablo_ercan bence Meksika sınırından girmeye çalışanlarla pek bir alakamız yok o yüzden namusuyla 🙂 green kart çekilişine katılanları yakmazlar ayrıca kazanan apaçiler olsa bile green kartı mülakat denilen bir şey var adam seçerek alıyor yine de bir anlamda gözünün tutmadığını sallıyor... bu arada turist vizesi almak daha zor mesela onunlada green kartı kıyaslamamak gerek çünkü turist olarsak başvuru yaptığında illegal yollardan orada kalmaya çalışanlar oluyor kaçak yaşıyorlar dönmüyorlar vs... o yüzden adam gözünün tutmadığına türkiye ile bağları kuvvetli olmayanlara vize vermiyor malına mülküne işine arabasına evine falan bakıyor nelerden vazgeçebilir vs diyor... yani demeyin öyle yaaa işte... yapmazlar okumuş saygın işinde gücünde insanlarda gitmek isteyebilir yani amerikaya :))) ay inşallah gideriz yani moralleri bozmak olumsuz düşünmek kötü şeyleri çağırmak yok... türkiye yine green kart listesinde olacak 🙂

• ⭐⭐

@debbieLA77 o bir varsayım. şuan kılavuz yayınlanmadan bilemeyiz işte. belki de uygun olan ülkelerden çıkarıldık ve kılavuz yayınlanınca herkes aaaa olacak. benim değinmek istediğim nokta elinde sonunda herkes kılavuza göre hareket edecek.

• ⭐⭐

green carda başvurduktan sonra turist vizesine başvurursak green card başvurumuza göre bize sıkıntı çıkarırlar mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |