DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @moonlight
    DS260 numarası ile DQ numarasının farkını/benzerliğini bilmiyorum ama DS260 belgenizi güncellediğinizde DQ numaranız değişti mi peki?

• @ICu DQ numarası dediğiniz case number mı? Hayır o da değişmedi.

• Eşim için I130 doldurmuştum bugğn posta ile NoA geldi 05/14/2024 priority date. Sanırım dosya süreci başlamış oldu.

Bu arada ilk mesajları güncelleyin isterseniz. I130 form ücreti 625 dolar olmuş

• @moonlight
    Yok, case number değil. Dökümanlarınızın onaylandığı tarih.

Mesela başvuru sahipleri DQ olduktan sonra başvurularına çocuklarını falan eklediklerinde DQ tarihleri değişiyor. Siz de DS260 formunuzu güncellemişsiniz. Öyle yapınca acaba dökümanlarınızı yeniden onaylayıp size yeni bir DQ tarihi mi atadılar diye düşündüm.

• Selam arkadaşlar bizim de Amerikada yaşadığımız adres değişti. Ds-260 doldurduğumuzdaki adresten farklı bir yere taşındık. Haziranda mülakat var bir problem olur mu bilemiyorum. Açıkçası mülakat aldıktan sonra hiç bir şeye dokunmak istemiyorum. Malum yaklaşık 4 yıldır bekliyoruz.
    Böyle bir durum yaşayan olmuş mudur aramızda?

• @itsmebb konsoloslukta guncelleyebilirsiniz. Evraklarinizi teslim alan kişiye söylerseniz onlar yardımcı olur. Amerikaya giriştede genelde soruyorlar adres değişikliğini ve guncelliyorlar. Sormazlarsa siz talep edersiniz adresimi guncellemek istiyorum diye. Ama mutlaka güncelleyin konsoloslukta güncelleyip girişte adresi teyid edin. Adres olayı çok önemli verdiğiniz adrese kartiniz geleceği için.

• @ICu bu tarihe nereden bakabilirim bilemedim ama hiçbir şey değişmedi, randevu tarih ve saatim olduğu gibi görünüyor sistemde, dq tarihi değişmiş olsa bile mülakat randevum geldiği için bir şey fark etmedi, mülakat tarihim hala geçerli. Ds260ı ankara konsolosluğu yeniden açtı NVC değil, NVC ile işimiz bitti artık.

• @moonlight
    Tamam şimdi mevzu halloldu. Allah'tan mülakatı aldıktan sonra değişiklik yaptırmışsınız yoksa DQ tarihiniz değişirdi zannediyorum. Endişe etmenize gerek yok sanırım

• Merhaba arkadaşlar, selamlar,
    Ankara hangi DQ tarih’e ulaşmış acaba, bilgisi olan varsa yazmasını rica ediyorum
    Teşekkürler 🙏🏻🙏🏻

• Merhaba herkese, bir sorum olacak. Accepted dökümanlar arasında Aşı Kartı eklemişler. Ben son 1 yıl içinde aşı olmamıştım, geçen hafta oldum fakat E-nabız'da sadece ilk iki aşı için Aşı kartı oluşturuluyor. Son olduğum aşı için aşı kartı oluşturamıyorum. Bununla ilgili bilgisi olan var mı?

• Herkese merhaba , mülakata giderken yanımızda götüreceğimiz belgeleri ceac’tan indirip götürebiliyor muyuz yoksa yenisini temin etmemiz gerekir mi ? Eşimin gelir belgesini pdf olarak çıkartıp götürebilir miyim bilginiz varmı ?

• @gizemaö hatırladığım kadarıyla gelir belgesi istenmiyor konsolosluk aşamasında

• @gizemaö
    Gelir belgeleri istenmez

• Az önce NVC'den dosyanız bizde, asayiş berkemal maili geldi. Current olunca 60 günde bir gelen mailden. Sanırım biz de potaya girdik. Postlara baktım Mayıs grubu 2 Mayıs gibi mailleri almış, 10 Mayıs civarı da randevular gelmiş. Umarım biz de haftaya alırız.

• @gizemaö eşinizin ve varsa ek sponsorun en güncel vergi dokümanlarıni hem yükleyin hemde ne olur ne olmaz çıktısını alip yanınızda götürün. Bazen sistemde göremiyor yada başka bir şeyden dolayı bilemiyorum ama isteyebilir görmeyi.

• Bugün randevu ile ilgili mail gelmiş sizede geldimi? Getirilmesi gereken ve Yüklenmesi gereken evraklar vs ile ilgili Ankara biriminden

• Merhaba babamın green cardı var ve onun üzerinden bende başvuru yaptım tüm aşamaları yaptım ve belgelerimin onaylandığına dair mesaj aldım 6 kasımdan beri mülakat tarihi vermelerini bekliyorum mail atıyorum cevap vermiyorlar ne yapabilirim?

• Merhaba babamın green cardı var ve onun üzerinden bende başvuru yaptım tüm aşamaları yaptım ve belgelerimin onaylandığına dair mesaj aldım 6 kasımdan beri mülakat tarihi vermelerini bekliyorum mail atıyorum cevap vermiyorlar ne yapabilirim?

• @hakanu
    PD tarihiniz?

• @burcuş eger bu sekilde giderse 7-8 yıl sürer gibi geliyor☹️ umarim bir hizlanma olur.. 2020 öncesi cok daha hızlı ilerliyordu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |