Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@damladamla19 brüt.

• Herkese merhaba. 23 Ağustos günü eşimle birlikte randevumuz vardı ve vizemiz onaylandı. Bunu tüm ayrıntısı ile anlatmak istiyoruz.

Aile ve İş Durumumuz: Ben ve eşim yüksek mühendis olarak özel sektörde maaşlı çalışanlarız. Aynı sektör farklı firmalar. Yaşlarımız 30. Daha önce Abd vizesine hiç başvurmadık. Pasaportlarımızda Schengen vizeleri ve faklı ülkeye ait vizeler bulunmakta.

DV21 green kart kazananıyız. DS260 formu doldurduk zamanında ve davacıyız. Bu durumun turistik vize almaya engel olabileceğini düşünüyorduk.

Ulaşım - Güzergah:
    Anadolu yakasında Bostancı’da kaldığımdan ve sabah saatlerinde Sarıyer’e gitmek biraz endişelendiriyordu açıkçası. Güzergahı, görüşmeye geç kalmayacak şekilde şöyle ayarladık;
    Bostancı – Kadıköy --> Metro
    Kadıköy – Beşiktaş --> Vapur
    Beşiktaş – Konsolosluk --> 22 Numara Otobüs
    22 Numaradan indiğimde 7 dakikalık yürüme sonrasında konsolosluğun kapısına ulaştık ve herhangi bir gecikme yaşamadık.
    Biz İstanbul dışında yaşıyoruz ve İstanbul’u da çok iyi bilmiyoruz. O sebeple belki bizler gibi İstanbul dışından gelecek olan ve bir şekilde Anadolu Yakası’nda konaklayacak olan arkadaşlar olur düşüncesi ile bu bilgiyi vermek istedim.

Yanımızda Götürdüğümüz Belgeler:

İş Yeri ile ilgili:
    Son 3 aylık maaş bordroları (benimkiler kaşe ve imzalı eşiminkiler e-imzalı)
    Oda Faaliyet Belgesi
    Ticari Sicil Gazetesi fotokopisi
    Vergi Levhası
    İş verenimin ıslak imzalı ve kaşeli şekilde yazdığı dilekçe (çalışanım Ghost’un şu tarihler arasında ABD’ye seyahat edeceği ve bu sebeple gerekli vizenin verilmesini talep ediyorum bla bla)
    İş kartvizitlerimiz
    İşe giriş belgelerimiz
    İş yeri imza sirküleri

Şahsımız ile ilgili:
    İngilizce Özgeçmişlerimiz + Diplomalarımız (aslı ve fotokopileri),
    E-Devletten aldığımız Tam vukuatlı nüfus kayıt örnekleri, ikametgah ve sabıka kayıtları, işe giriş belgelerimiz, barkodlu 4A sigorta dökümlerimiz,
    Bankalardan alınan (bazısı ıslak imzalı bazısı e-imzalı, ıslak imzalı belgeyi bankadan imza sirküleri ile birlikte, e-imzalı olanda imza sirküleri yok) hesabımızda o tarih itibari ile bulunan meblağının USD cinsinden ederini gösteren belge,
    Varsa tapu çıktıları,
    Booking.com üzerinden ücretsiz rezervasyon iptali olan, DS160 formunda belirttiğimiz tarihlerde ve şehirlerde ayarladığımız konaklama çıktıları,
    Evlilik cüzdanı aslı ve fotokopileri,
    Geçmiş pasaport asılları,

Konsolosluk ile İlgili:
    DS160 onay formlarımız,
    Seyahat amacımız ve tarihleri değiştiği için en baştan doldurduğumuz ve numaralarının revize edilmesini talep ettiğimiz (e-mail ile) yeni DS160 onay formlarımız,
    Eski DS-160 formlarına ödeme yaptığımızı gösteren ödeme makbuzu,
    Onay ve talimatlar sayfalarımız,
    Fotoğraflar,

Çantayı Emanetçiye Bırakma:
    Elimizde iki adet mavi telli dosyalardan vardı. Ceplerde cüzdanlar ve parmaklarda alyanslar. Onun dışında her şeyi (takı-toka-kolye-küpe, cep telefonları, analog kol saati, çanta vs vs) bir çantaya doldurup emanetçiye verdik. Bize bir kart verdiler üzerinde numara yazan ve çıktığınızda bu kartla verdiğiniz emaneti geri alabilirsiniz dediler. Ücret 40 TL.

Randevu ve Memur ile Görüşme:
    İçeriye girdik, taramalardan geçtik, üst kata asansör ile çıktık. Daha sonra memurların yönlendirmesi ile parmak izlerimizi verdik ve görüşme yapmak üzere sıraya girdik. Görüşme yapılan 4 banko vardı. Elimizde numara yoktu. Boşalan bankoya bir sonraki sırada bekleyen giriyor. Artık hangi banko boşaldıysa şansınıza. Biz siyahi beyefendinin bankosuna girdik. Yarı İngilizce yarı Türkçe bir mülakat oldu. Ne iş yapıyorsunuz? Hangi bölümden ve üniversiteden diploma aldınız? Nereye gidiyorsunuz ve ne amaçla gidiyorsunuz? Soruları soruldu. Tek tek cevaplarımızı verdik. Daha önce Abd’ye girdiniz mi? Dedi biz de hayır daha evvel girmedik fakat çeşitli Avrupa ülkelerini gezdik. Nasip olursa Abd’yi de görmek istiyoruz dedik. Tamam vizeniz onaylandı dedi ve bankodan ayrıldık. Farklı bir belge talep edilmedi veya elimizdeki hiçbir belgeye bakılmadı. Biz sırada beklerken ki süre zarfında ret alanı görmedik.

Umarım herkes için faydalı olur. Hiç kimse ret almadan bu süreci tamamlar.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ghost hayırlı olsun. Greencard kazanmışsınız sanırım. Bununla ilgili bir şey oldu mu? Soru falan sordu mu?

• @denizci10 Teşekkür ederiz. Hayır hiç gündeme bile gelmedi. Biz de aslında bu konudan gol yeriz diye bekliyorduk açıkçası. yani "Siz ds260 formu doldurmuşsunuz. Göçmenlik niyetiniz var belli ki. O sebeple size vermiyorum" derler diye bekledik. Buna da cevap hazırladık. Evet anayasanızın bize sunduğu yasal yollar ile göçmen olmak istedik fakat olmadı. Bu demek değil ki illegal yollar ile göçmenlik niyetimiz var vs. vs. durumu anlatacaktık yani. ama bunlara gerek kalmadı.

• Merhaba,

Daha önce İstanbul için randevu almıştım fakat Ankara'da randevu kabul etmeye başlayınca randevumu Ankara'ya çevirdim. DS-160 formunda halen İstanbul yazıyor. Bunu değiştirmem gerekiyor mu yoksa sistemden kendileri bu işlemi yapabiliyorlar mı? Teşekkürler

• Merhaba
    Daha önce vize mulakat yerim İstanbuldu fakat Ankara'da randevu almaya başlayınca bugün Ankara'ya çevirdim. DS-160 formunda bir değişiklik yapmadım. Bunu düzeltmem lazım mı? ve lazımsa nasıl yapabilirim? Teşekkürler

• herkese merhaba. aynı güne randevu bulamadığımız için benim ve eşimin randevu tarihleri farklı. eşim ev hanımı sponsoru benim. daha önceden shengen vizelerimiz var. sormak istediğim ise ben görüşmede red aldım ama eşimin görüşmesi daha sonra. görüşmesinin olumlu sonuçlama olasılığı var mıdır? veya hiç uğraşmayıp görüşmeye gitmesek olur mu ? nasıl olsa olumsuz sonuçlanacak diye düşünüyoruz. ne tavsiye edersiniz? teşekkürler.

• @denizci10 teşekkürler 🙏🏻

• @ayvalik10 aynen hallettim teşekkür ederim 🙏

• Merhaba
    Daha önce İstanbul'da olab vize randevumu Ankara'ya aldım fakat Ds-160 formunda halen İstanbul görünmekte Bununla ilgili sorun olur mu? olursa nasıl bir işlem yapmalıyım? Teşekkürler

• @denizci10 aynen maalesef işler öyle yürüyor...Hallettim bu arada teşekkür ederim 🙏

• ⭐⭐⭐⭐

@Ghost çok sevindim. Peki son bir soru siz ds160 da göçmenlik başvurusu yaptığınızı yazdınız mı?

• ⭐⭐⭐⭐

@Ades88 geçmiş olsun. Sevindim adınıza.

• ⭐⭐⭐⭐

@damladamla19 rica ederim. Kolay gelsin sizlere

• @denizci10 Bahsettiğiniz soru bu mudur? "Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services?"

DS160 formunda göçmenlikle ilgili bu soru haricinde bir soru hatırlayamıyorum 🤔 Fakat bu soru ise kastınız, NO demiştik bu soruya.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ghost evet bundan bahsediyorum. Tamamdır. Teşekkürler

• ⭐⭐

@mfkont red alma sebebiniz neydi eşinizi doğrudan etkileyen bir şey mi

• Merhaba öncelikle ben Amerika turist vizesine başvurdum ve sonuç red oldu ama görüşmeden kısa bir süre sonra bana mail geldi ve bazı belgeler istenildi bir takım belgeler atıldı ama geri dönüş olmadı şimdi tekrar vize için gün alsam problem olur mu ya da bu konu hakkında bilgisi olan var mı

• Merhabalar interview icin annemle babama gun aldim ancak aralarinda 3 gun var ikisinin ayni anda girmesini istiyorum. Bunu nasil ayarlayabilirim?

• merhaba ailem sakaryada yasiyor istanbul degil de ankaradan randevu aldik sorun olur mu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |