Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ankara’dan randevuyu alanlar şimdi kavaklıdere ye mi gidecek çukurambara mı ??

• merhaba ben de ankaraya randevu aldim 6 ekim. adreste kavaklidere yaziyor

• @dnzbb sanırım konsolosluğu arayıp teyit almak lazım.

• ⭐⭐⭐

@ahmetuyar, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Ankara’dan randevuyu alanlar şimdi kavaklıdere ye mi gidecek çukurambara mı ??

@ahmetuyar 1 eylülden itibaren yeni binalarında hizmet vereceklermiş bu durumda Çukurambar gibi duruyor.

• ⭐⭐⭐

@dnzbb, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

merhaba ben de ankaraya randevu aldim 6 ekim. adreste kavaklidere yaziyor

@dnzbb muhtemelen adres bilgisini de güncelleyecekler. 1 eylülden itibaren yeni binada hizmet vereceklermiş.

• @Ades88, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar selamlar benim pasaportumda evlenmeden önceki soyisimim yazıyor şuanda da eşimin ve kendi soyismimi kullanıyorum,Pasaportumu değiştirecektim fakat nüfus işlemleri yoğunluktan dolayı değiştiremeyiz beklemeniz gerekiyor dedi...
    Bende vizeye başvuru yapmak istiyorum elimdeki pasaportla başvuru yapsam bir sorun olur mu ? Şuanda her iki soyismimi kullanıyorum ama pasaportta bekarlık soyisim mevcut...
    Bilgisi olan cevap verebilir mi acaba

Bilgisi olan var mı acaba

• ⭐⭐⭐

@Ades88, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ades88, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar selamlar benim pasaportumda evlenmeden önceki soyisimim yazıyor şuanda da eşimin ve kendi soyismimi kullanıyorum,Pasaportumu değiştirecektim fakat nüfus işlemleri yoğunluktan dolayı değiştiremeyiz beklemeniz gerekiyor dedi...
    Bende vizeye başvuru yapmak istiyorum elimdeki pasaportla başvuru yapsam bir sorun olur mu ? Şuanda her iki soyismimi kullanıyorum ama pasaportta bekarlık soyisim mevcut...
    Bilgisi olan cevap verebilir mi acaba

Bilgisi olan var mı acaba

@Ades88 çok bilgim yok açıkcası ancak siz başvurunuzu yapın her an herşey değişebiliyor takip edip hatta şu adresten de Twitt atarsanız hızlandırdıklarını söyleyen arkadaşlar var.

https://twitter.com/tcnufusdestek?s=21&t=64o1BkZv7DXzm9y_7yaTBA

• @Hyller tesekkur ederim takipte kalacagim

• ⭐⭐⭐

@dnzbb, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Hyller tesekkur ederim takipte kalacagim

@dnzbb ne demek bir gelişme görürsem yazarım yine 🙏

• 11 ekim New York sabah 7:30 uçuşuna biletimi aldım 🙂 aynı tarihte başka gidecek olan var mı?

• Merhaba,
    Bugün saat 10:00'da randevum vardı. Temmuz ayında ds-160 formunu ilk doldurduğumda ağustos 2023'e randevu alabilmiştim. daha sonra 2022 ağustosa açılan randevulardan 22 ağustos 2022 10:00'a çektim randevumu.
    Randevu için yanımda götürdüğüm belgeler;

• pasaportum,
    • 1 adet fotoğraf
    • mesleki kimlik kartı fotokopisi,
    • çalıştığım şirkette işe başlama tarihimi, görev ve ünvanımı gösterir belge,
    • çalıştığım şirketten gitmeyi planladığım tarihlerde (ds-160'a ziyaret tarihi olarak yazdığım tarihler) yıllık izinde olacağımı ve ülkelerini ziyaret edeceğimi, seyahat masraflarımı kendimin karşılayacağını ve yıllık izin sonunda iş başı yapacağımı belirten bir yazı,
    • son 3 ayın imzalı kaşeli bordrosu,
    • şirket belgelerine imza atan yetkililerin yetki belgesi ve imza sirküleri,
    • çalıştığım şirketin ticari faaliyet belgesi,
    • paramın olduğu 2 bankadan imzalı ve kaşeli hesaplarımın bakiyelerini gösterir hesap özeti,
    • son 3 aylık maaş ödemesi hareketlerini gösterir hesap dekontları,
    • bankalardan belgelere imza atan kişilerin imza sirkülerleri,
    • SGK dökümüm (e-devletten barkodlu)
    • aracımın ruhsatının fotokopisi.

ben 11 yıldır aynı mesleği yapıyorum, 7 yıl 9 aydır aynı şirkette çalışıyorum. ilk pasaportum ve 2020'de aldım, hiç yurtdışına çıkışım yok.

09:00 gibi konsolosluğa gittim. konsolosluğun karşısındaki kafelerden birine çantamı ve valizimi bıraktım. 40 TL karşılığında emanet olarak alıyorlar, biyometrik fotoğraf çekimi de yapıyorlar. Cep telefonu, kulaklık, akıllı saat ve elektronik eşyalar içeri alınmıyor. randevu gruplarını (09:00 randevuları, 09:15 randevuları, 09:30 randevuları gibi) yaklaşık yarımşar saat arayla çağırdılar sırayla grup olarak. Ciddi anlamda bir gecikme olmadı. Ben neredeyse tam saatinde girdim. Hatta 09:30'a kadar ki gruplar çok kalabalıktı. Sonraki gruplarda kişi sayısı azdı ve daha çabuk ilerledi.

İçeride önce girişte sağda bir bankoda ds-160 formunuz kontrol ediliyor. sonra sırasıyla önce pasaport kontrolü ve parmak izi alınıyor ayrı gişelerde. Sonra mülakat için sıra bekleniyor. Tam kısa saçlı, gözlüklü hanıma yönelmiştim ki boş olan bankolardan biri açıldı ve kızıl saçlı genç bir bey beni görüşmeye davet etti.

Selamlaştıktan sonra sorduğu sorular;

• Ne zaman gitmeyi planlıyorsunuz?
    • Ne için gideceksiniz?
    • Nereye gideceksiniz?
    • Ne kadar kalmayı planlıyorsunuz?
    • Daha önce yurtdışına çıktınız mı?

Sorulara kısa ve ds-160 formumla uyumlu yanıtlar verdim. Vizeniz onaylandı iyi tatiller dedi ve beyaz onay kağıdını verdi. Teşekkür ettim ve çıktım.
    Yukarıda yazdığım hiçbir belgemi görmek istemedi. belgelere bakmak ister misiniz dememe bile fırsat kalmadı. yaklaşık 3-4 dakika içinde bitti görüşme. yanımda götürdüğüm fotoğrafımı da almadılar.

Aklımda kalanları hızlı bir şekilde paylaşmak istedim. Hatırladığım bir şey olursa tekrar ekleme yapacağım.

• @sunflower hayırlı olsun 🙂

• @tuncayarat teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@tuncayarat hayırlı olsun. Güzel günler olsun. Anılar biriksin 🎉

• ⭐⭐⭐

@sunflower hayırlı olsun 🎉

• @Hyller sağolun teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@tuncayarat, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Hyller sağolun teşekkür ederim

Çok merak ettim kaç TL ☹@tuncayarat

• Arkadaşlar merhaba. Ben vize başvurusu için ds160’ı doldurdum fakat 2 tane hata yaptığımı fark ettim. Submit edip parayı da ödemiştim. Yeniden ds160 formu doldurup düzelttim. Yeniden para ödememe , randevu almama falan gerek var mı ? Redde sebep olur mu bu durum

• ⭐⭐⭐⭐

@salih2825 estağfurullah. Onu da ben almıştım bir danışanım için. 4 Kasım 2022 Ankara ya şimdi de 16 eylül e çektim.

• @Hopes1, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar merhaba. Ben vize başvurusu için ds160’ı doldurdum fakat 2 tane hata yaptığımı fark ettim. Submit edip parayı da ödemiştim. Yeniden ds160 formu doldurup düzelttim. Yeniden para ödememe , randevu almama falan gerek var mı ? Redde sebep olur mu bu durum

@cryzsell hocam sen bilirsin yardım eder misin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

160

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |