Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Kef14 ama eşinin başvurusu bizim çekilişten farklıdır diye düşünüyorum.

• ⭐⭐

@ayça66 GC kazanıp ds260 formunu yolladığınızı görünce turist vizesi için ret alırsınız , göçmenlik başvurusu yapmış olursunuz çünkü. Kazanıp formu yollamadan turist vizesi için görüşme planlarsanız durum farklı ilerler.

• @achillesoag evet ben de aynı düşüncedeyim

• ben de aynı görüşteyim. greencard bekle bekle nereye kadar? meksika sınırından kaçak giren eşkaller bile umutla bakıyor, bizim enseyi karartmamız yanlış bence.
    mühendisim, 8 yıllık iş tecrübem var. masterım var, tekrar master yapacağım Amerika'da. B1/B2 ile gidip, F1 e geçiş yapacağım. Sonrasına o zaman bakarız.

• Turist vizesiyle uzundur gidip kalıcı olmayı ben de planlıyorum ama henüz kendimi buna ikna edecek aklıma yatan mantıklı bir yol bulamadım. Kervan yolda duzulur, hele bi gidelim bakarız, kalan nasıl kalıyor vs gibi havada kalan dusunceler bana uygun degil. Yasım 40, lisans mezunuyum, 2026ya kadar turist vizem var ve uzun sure usada calismadan gecinebilecek durumdayım. Lakin greencard ve evlilik dışında orada yasal olarak nasıl kalıcı olunacagını bulamadım, galiba oyle bir yol yok 🙂 SSNsiz, ehliyetsiz ve banka hesapsız nasıl yasanıyor bunun bir yolu varsa bilmek isterim.

• @loremipsum ssn yaşamak için şart değil. Olursa hayat kolaylaşıyor sadece o kadar. Ehliyet ve ev kiralamak için ssn yine şart değil. Bir şekilde bunları alan alıyor, kiralayan kiralıyor. Evlilik veya green card lotosu dışında %100 başarılı bir yöntem yok. Master yapıp opt filan ile 3 yıla kadar kalinabiliyor. Sonrasını da düşünmeye gerek yok. Amerika'da 3 yıl çalışmak yaşayabilmek bir başarı.

• @loremipsum, içinde söyledi: Madem ki Greencard Olmuyor, B1/B2 deneme vakti

Turist vizesiyle uzundur gidip kalıcı olmayı ben de planlıyorum ama henüz kendimi buna ikna edecek aklıma yatan mantıklı bir yol bulamadım. Kervan yolda duzulur, hele bi gidelim bakarız, kalan nasıl kalıyor vs gibi havada kalan dusunceler bana uygun degil. Yasım 40, lisans mezunuyum, 2026ya kadar turist vizem var ve uzun sure usada calismadan gecinebilecek durumdayım. Lakin greencard ve evlilik dışında orada yasal olarak nasıl kalıcı olunacagını bulamadım, galiba oyle bir yol yok 🙂 SSNsiz, ehliyetsiz ve banka hesapsız nasıl yasanıyor bunun bir yolu varsa bilmek isterim.

Uzun süre çalışmadan gecinebilirim demişsiniz E2 yatırımcı vizesi düşünebilirsiniz birikiminiz var ise. Ehliyet ve ev bir şekilde alınıyor. Yeni yasayla bazı eyalatlerde ehliyet herkes alabiliyor.

• @mexido Evet E2 de olabilir ona da bir yandan bakıyorum ama konsolosluktan basvuruda en az 100k gerekmesi, change of status yapsan 2 yılda bir yenilenmesi, tr'a o sürede hiç dönmeme şartı ve sonunun yine gc ya da vatandaşlığa gitmemesi ya da daha zor gitmesi gibi soru işaretlerinden dolayı son seçenek gibi. İyi bir planlama ile B1/B2 -> F1 -> OPT -> ? olabilir aklıma yatabilecek tek seçenek bu.

@mexido Evet E2 de olabilir ona da bir yandan bakıyorum ama konsolosluktan basvuruda en az 100k gerekmesi, change of status yapsan 2 yılda bir yenilenmesi, tr'a o sürede hiç dönmeme şartı ve sonunun yine gc ya da vatandaşlığa gitmemesi ya da daha zor gitmesi gibi soru işaretlerinden dolayı son seçenek gibi. İyi bir planlama ile B1/B2 -> F1 -> OPT -> ? olabilir aklıma yatabilecek tek seçenek bu.

Malesef E2 nin dediğiniz gibi green card a uzanan birseyi yok. Bekarsaniz evlenirsiniz evliyseniz sponsor başka çaresi yok .

• @loremipsum e2'de 100bin dolar yatırım şartı yok.

Greencard'a dönmesinin yolu şirketi büyütüp yatırımcı yoluyla green carda çevrilmesi olur.

• @charon Tekrar tekrar aynı şeyler yazılmasın diye kısa yazdım. Şart yok biliyorum ama çoğu avukat konsolosluktan yapılacak başvuru için en az bu rakamı zikrediyor ondan öyle kabul ediyorum.

• @mexido Tek %100 çalışacak umut o kalıyor, bekarım 🙂

@mexido Tek %100 çalışacak umut o kalıyor, bekarım 🙂

En kestirme yol. Şimdi ki aklım olsaydı ben de öyle yapardim şimdi malesef:))

• @loremipsum benim konuştuğum avukatların hiçbirisi 100bin rakamını telaffuz etmedi. 50bin üstü dediler.
    bunun profilinizle(bkz cv) ve yapacağınız işle de alakası var. Toplam bir paket yani, tek para değil.

• valla ben gözü kararttım. sıfır destekle gitmeyi düşünüyorum. insan ilişkilerim iyidir, kimseden direkt olarak yardım istemediğim halde sorduğum soru bile geçiştiriliyor. Türkler lobicilik bilmez sözü doğru. hiçbir Türk bir diğer Türk'e destek olmuyor. Gideyim kendim bakacağım artık. Burayı okuyan yardımsevmezler varsa da biraz üzerine alınıp düşünsün nerede hata yapıyorlar diye.

• turist başvurularında en yakın randevu ne zaman

• ⭐⭐⭐

@materialist eğer başvuru yapmayı düşünüyosan tam zamanı, ekim ayına randevular çekilmedi ilk boşlukta yakalayabilirsin.

• ⭐⭐⭐

@trevorphillips Çok ileri tarihlere randevu veriyorlar. Ortalama bir yıl sonrasına.

• Merhabalar arkadaşlar Polis memuruyum ablam orada Vatandaş ilk önce Turist vizesi alıp sonra greencarda bana sponsor olmasını istedim bu şekilde daha sağlıklı olur diye düşündük başvuruyu yapacak bakalım hayırlısı herkesin hakkında fakar tarihler çok ileri

• @Programmer, içinde söyledi: Madem ki Greencard Olmuyor, B1/B2 deneme vakti

@trevorphillips Çok ileri tarihlere randevu veriyorlar. Ortalama bir yıl sonrasına.

Teşekkürler hocam.

Arkadaşlar şuanda çalışmıyorum, benim vize alma ihtimalim öğrenci olarak mı iyi olur yoksa turist mi? Öğrencinin çok fazla gideri olacak sadece dil okulu başvurusu vizesi sevisi derken 700+usd gidecek. Benim için çok büyük para bu şuan için

Benzer Başlıklar

• 38
  • 160
  • 335
  • 47
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |