Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @nicky kesinlikle katılıyorum. Bence de talihli case sayısı daha düşük olmalı. Zaten kimse fantezi olsun diye katılmıyor. Çekilişe katılan ülke vatandaşları ortada. Arka planda mutlaka araştırma, soruşturma iş yükü vardır ama insanların hayatını değiştirecek 3-5 dakikalık bir mülakat uygulanıyor. Bunun için insanları bu kadar süre bekletmek ve sonunda mülakat vermemek çok doğru gözükmüyor. Bir nevi insanların duygularıyla oynanıyor. Vize garantisi olmaması normal. Ama mülakata kesinlikle kazanan herkes çağırılmalı ve buna göre kazanan sayısı belirlenmeli.

• Selamlar herkese, Mayıs fiyaskosundan sonra uzun zamandır girmiyordum foruma, gözden ırak gönülden ırak olur dedim ama aklıma gelmeyen tek gün de olmadı aslında 🙂

2 ortak yatırımcı vizesine başvuracaktık ama arkadaşımız da biz de ekonomik anlamda ülkenin geri kalanı gibi zor günler geçirdiğimiz için şimdilik o konuda başarılı olamadık. Hayaller yine piyangoya kaldı =))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hyller vizesi hazır bekleyip pasaportuna basılmamış kişi olarak sen amerika da yaşlanacaksın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelleth 15 - 20 eylül arasında başvuru kılavuzu yayınlanacak ozaman resmi tarihler belli oluyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Programmer aradın mı verdiğim numarayı

• Bu sene ilk başvurumu yapacağım ben de ve artık çıkana kadar her sene yapmaya devam edeceğim. Umarım ilk başvurumda çıktı diyenlerden biri olurum. Etrafımda çıkıp ta gitmeyen sonradan vazgeçen o kadar insan var ki bunlara da bir çözüm bulmaları lazım gerçekten gitmek isteyenlerin hakkını yiyorlar. Mesela çıkanları silah zoruyla götürebilirler. 😁

• @Atlantis00 zaten heo öylesine ya da sonuca bile bakmaya unutanlara cikiyor. bol sanslar 😃

• Arkadaşlar selam, en yakın vize tarihlerini gösteren hangi siteydi. Bilenler yazabilir mi?

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐

Gene vize randevu sürelerinde artış olmuş artık gına geldi şu bekleme süresinden 🥹

• Merhaba benim arkadasim Azerbaycan vatandasi ama İranliyla evli cift pasaportu var Azerbaycan İran esininde sadece İran pasaportu var simdi nasil basvura bilir ki esine ve cocuklarinada green card ciksin?

• @Nima Merhaba, çok anlaşılır olmamış ama arkadaşınız da eşi de başvurabilir. Biri kazanırsa zaten aile olarak kazanmış oluyorlar.

• @Kara-Kartal, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

herkes pasaport şartı kaldırılacak diye beklerken ABD ters köşe yapıp birde maddi durum şartı koyarsa herkes ofsayta düşer.. 🙂 belki beni tefe koyarlar ama keşke şartları sıkılaştırsalar iyice. tek umudum başıboş başvuruların engellenmesi. şans olarak fakir zengin orta durumlu aynı olsun onda hemfikirim. ama kardeşim başvuruya para şartı konsun 200- 300- 500 dolar gibi neyse artık hesabını yapsınlar hem ABD kazansın hemde gitmekte karar veremeyen kişiler başvurmasın. parası olmayan ne yapacak gibi yazılar yazarak kimse kendini acındırmasın kardeşim. 1 yıl var biriktirilir. kimse bahane üretmesin. günde 2 paket sigara içen adamlar. acıtasyon yapıyor.

Ben ABD diplomatı olup yılda ellibin göçmeni ülkeme alıp birde vatandaşlık yolu açacak olsam önce kendi ülkende neyi başarmışsın bunu görmek isterim. Mülakat günü bana göstereceğin banka hesabını şimdi oluştur o hesapta paranı göster derim. Minimum uçak bileti, sağlık kontrolü ve mülakat ücreti desen 2bin dolardan aşağı göstereni kafadan elerim. Çoluk çocuk gösteriyorsan her aile bireyi için yine muayene ücretini bu tutara eklerim. Şimdi bazıları çıkıp ama belki evi var çıkınca satıp gidecek belki diyecekler. Ya satamazsa, ya planladığı gibi olmazsa... Bir yandan insanlar kendini başvuru yaparken ispat etsin diyoruz bir yandan da daha zaman var biriktirir diyen çıkıyor aramızdan. Pasaport şartının kaldırılmasını isteyenden farkları yok. O iki tane ahmak zaten bu şartın kaldırılmasını isteyerek kendi şanslarını düşürdüler. Ki onlara çıksa bile kendilerini fişlediğini düşünüyorum, onlar alamaz görüşmede elenirler gibime geliyor. Her neyse sonuç olarak hak veriyorum, banka hesabı olur, tapu olur, araç ruhsatı olur birşeyler gösterip bu şekilde katılma imkanı olursa insanların kendilerinide yormazlar bizide yormazlar.

• ⭐⭐⭐

Aslında evet bazı şeyleri teminat göstermek mantıklı olabilir. İşte burda forumun ortak fikri olan başvuru ücretinin getirilmesi en basit girişim olabilir. Ancak su yöndende olaya bakmak lazım ABD göçmen ülkesi her yıl 55 bin göçmene eşit şartlarda davranarak (2021-2022 yıllarında bunu pek gözlemleyemedik) oturum izni veriyor. Tamamen şans işi olan bi durum artık çok takmamaya çalışıyorum kafama olursa olur olmazsa ölüm yok ya diyerek… Bi aralar kontenjanın 80 bine çıkarılma olayı vardı henüz bi gelişme yok sanırım.

• Greencard kazanıp 19 20 21 22 23 yaşlarında giden bireyler var mı? ben bu yaş aralıklarında fazla kişi göremedim sanırım. Genç yaşın dezavantaj oluşturacağını sanmıyorum ama sormak istedim.

• Arkadaşlar bu seneki başvuruda yine pasaport şartı olacak mı?

• @niyans muhtemelen pasaport zorunlu olmayacak. Umarım olur.

@mehmet090 çok sayıda var, ben biraz daha şanslı görüyorum bu arkadaşları.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

emeklilik sayfasında paylaştım burada da paylaşayım biraz neşemiz yerine gelsin. Bir resim herşeyi anlatır.

screenshot_20220812-150156_instagram.jpg

soldaki amca aynı ben. (not:yaşım 35)

• 2023de kafaya koydum öyle yada böyle gidiyorum. !Tabi onay alırsak 🙂
    Forumdada meşhur olan gc olmazsa turist olarak giderim mantığını benimsedim. Daha 1. başvurumdan bu işin ne kadar şansa dayalı olacağını anladım, gc kazanılsa bile mülakat gelmeme durumu beni kahreder açıkçası. Şansımı lotonun lotusuna sıra numarasına mulakat mailine bırakamam yaş ilerliyor. Genç ve güçlüyken bir an önce adım atmak gerekli.
    Son kez gc başvurumu yapıp çıkmaması durumunda mayısta turiste başvuracağım. Belki daha erken başvururum ve randevuyu erkene çekerım. Baktım GC çıkmadı vizemde varsa yaz dönemi vın turizm.
    Turist vizesi için eksiklerim vardı sigortasız ve işsizdim. Pasaportta sadece kıbrıs mühürleri basılı. Biraz gürcü ve balkanlarla pasaportu dolduracağım.
    Şimdi kurumsal ve bilindik bir şirkette işe başlıyorum. Bu süre zarfında ingilizcemi geliştireceğim. Birazda birikim yapacağım.
    Onayıda aldık mı ver elini amerikan rüyası. Belki de amerikan sefaleti.. bilemeyiz kader neyi gösterir 🙂

• ⭐⭐

@ethsea, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

2023de kafaya koydum öyle yada böyle gidiyorum. !Tabi onay alırsak 🙂
    Forumdada meşhur olan gc olmazsa turist olarak giderim mantığını benimsedim. Daha 1. başvurumdan bu işin ne kadar şansa dayalı olacağını anladım, gc kazanılsa bile mülakat gelmeme durumu beni kahreder açıkçası. Şansımı lotonun lotusuna sıra numarasına mulakat mailine bırakamam yaş ilerliyor. Genç ve güçlüyken bir an önce adım atmak gerekli.
    Son kez gc başvurumu yapıp çıkmaması durumunda mayısta turiste başvuracağım. Belki daha erken başvururum ve randevuyu erkene çekerım. Baktım GC çıkmadı vizemde varsa yaz dönemi vın turizm.
    Turist vizesi için eksiklerim vardı sigortasız ve işsizdim. Pasaportta sadece kıbrıs mühürleri basılı. Biraz gürcü ve balkanlarla pasaportu dolduracağım.
    Şimdi kurumsal ve bilindik bir şirkette işe başlıyorum. Bu süre zarfında ingilizcemi geliştireceğim. Birazda birikim yapacağım.
    Onayıda aldık mı ver elini amerikan rüyası. Belki de amerikan sefaleti.. bilemeyiz kader neyi gösterir 🙂

Şimdiden bol şans dilerim size.
    Ancak, bugün baktığımda turist vizesi randevusu için 381 gün gösteriyordu bekleme süresini 🙂 Bunu da hesaba katmanızı öneririm.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |