Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• Abd randevu sistemini telefonla arayıp Etkileşimli hesap numaramı girince Geri dönen başvuru sahibisiniz, MRV ödemek için 1i tuşlayın falan diyor. Oysa ben mrv mi ödedim ve Şubatta mülakatım var. Randevu erkene almak için müsaitlik var mı diye sormak için aramıştık ama böyle bir şey duyunca şok olduk. Anlamını bilen var mı? Dv2020 talihlisiydim fakat ne mülakata girebildik ne greencardımız ne turist vizemiz var. Geri dönen başvuru sahibi ne demektir acaba? Endişelenmeli miyiz? 🙂

• @ob16222 Hocam geri döneceğimi dürüst bir şekilde iletip vize alabileceğimi düşünüyorum. Yani kendime vize verirdım. Bu arada sigortasız ve hesabında 3250tl gösteren bir arkadaşım ilk görüşmede aldı. Tabiiki takdir vize memurunda biter, o günkü ruh haline bağlıdır. Sonuçta bu turist vizesi ve ben amerikayı gezip geleceğimi anlatıp alabileceğimi düşünüyorum. Ayrıca ailenin yerleşik memur olması ufakta olsa bir + puan sağlar diye düşünüyorum. Hani boş beleş kuruşsuz bi insan olsam evet kendime vize vermezdim. 🙂
    @LordBolton Evet öyle hocam vize memurunda bitecek iş, bize bundan sonra mulakata gidip yaşananları burada paylaşmak düşer, sağolun olumlu yazınız için. 🙂

• selamlar, haftaya vize görüşmem var seyahat planım 2023 mayıs, vizem onaylanır da bu ekimde seyahat edersem girişte sıkıntı olur mu?

• @ethsea abd banka hesabına bakmaz.
    abd sigortalı mı sigortasız mı çalışıyorsun bakmaz.
    bunlar bir kişinin geri dönmesini destekleyen durumlar değildir.

ailenin memur olması bir + değildir. sen bir bireysin. ailesi memur ya kesin geri döner diye birşey yok.

abd genel profile bakar. dediğimiz gibi bu kişiyi türkiyeye baglayan nedenler. Profiline bakalım;
    -işsizsin, uzun bir süre de çalışmamışsın. yani abdye gittiğinde abi gel saatlik 15 dolar veriyoruz çalış dediklerinde bunu reddedecek hiçbir nedenin yok. Neden yok? çünkü işsizsin trde.
    -Üniversite okumuyorsun, trye geri dönmen için bir sebep yok.
    Vize memurunun düşüneceklerini anlattım.

evli olmak artidir
    bir işte uzun süre çalışmak artidir
    daha önce schengen,ingiltere vs. almış olmak artidir
    yaşlı olmak artidir
    anne babada abd vizesinin olması artidir
    üniversite okumak(aktif ama!) artidir
    daha önce work and travel almışındır mesela, uygun kullanmışındır, bu bir artidir
    Bankada 5 milyon dolarının olması(rakam farazi) arti DEĞİLDİR.
    ailede,akrabalardan abdye kaçak giden var ise, eksidir.
    genç,erkek,işsiz,üniversite okumayan bir profil EKSİdir.

Senin düşündüğün ya arkadaşımda sigortasız çalışıyor, hesabında 3bin tl var, o aldı ben niye almayayım. profilleriniz farklı. Sen türk gibi düşünüyorsun, karşındaki kişi amerikalı gibi düşünüyor.

Hadi gel sene denk bir örnek vereyim;
    TC büyükelçiliğinde vize memuru olarak çalışıyorsun Pakistanda. elemanın biri vize başvurusunda bulunuyor. üniversiteyi dondurmuş, bir işte yıllardır çalışmıyor. Türkiyeye turistik geleceğim diyor. Tek yetki sende. Vize verirmisin?

sen kendini avutuyorsun diye düşünüyorum. Ben olsam başvurmazdım. Işık hızıyla red alacaksın %90(umarım almazsın) ve ömürboyu bu dosyanda olacak ve ingiltere/kanada/Avustralya/irlanda/yeni zelanda ile paylaşılacak bu red. buna değer mi sen düşün.

• @charon Dediklerinize katılıyorum hocam profil bayaa eksi ama ben yinede bir çılgınlık yapacağım. En kötü eski işim (akraba şirketi) sigortamı başlatıp 6ay 1sene masrafını karşılayıp öyle başvuracağım. Şuan beni durduran tek şey bütçe. Reddimin diğer ülkelerle paylaşılmasından endişe duymuyorum bu arada..

• ⭐⭐⭐

@ethsea imzanızdan gördüğüm kadarıyla aşçısınız,mesleğinizle alakalı amerikada çalışma programları var, madem çalışmıyorsunuz neden Aşçılıkla alakalı 1 senelik bir çalışma vizesiyle gitmeyi düşünmüyorsunuz, hem red olasılığınızda turist vizesine göre daha düşük olur

• @Emre-Kurtulmuş İngilizcem şuan tam anlamıyla yeterli değil hocam..

• ⭐⭐

@ethsea o onay alan arkadaşınızın profili ve görüşmesinde neler sorulmuş ve ne cevap vermiş biraz bahseder misiniz

• ⭐⭐⭐

@ethsea Anladım seviyenizi tabii ki bilemicem ama çok düşük ingilizceyle giden bir çok kişi var bu programa haberiniz olsun

• @ethsea ingilizceyi geliştirmek 6 ay 1 seneye bakar.
    cruise gemisinde çok açık var bu konuda. ABD vizesi de çok rahat alınıyor + dolarla vergisiz maaş.
    işini ögreneceğin en iyi yerdir.

• Selamlar. DS-160'ı nisan başında doldurmuştum, randevum önümüzdeki seneydi ancak önümüzdeki haftaya çektim randevuyu. DS-160'da ne yazdıklarımı dahi çok hatırlamıyorum, yeniden güncellemeli miyim sizce?

• ⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar merhaba bir arkadaşım yurtdışında çantasını çaldırmış içinde de pasaportu varmış. Konsolosluk ile görüşmüş pembe pasaport yani geçici pasaport verecekmiş. Asıl sorun da şu 10 gün sonra vize görüşmesi var İstanbulda. Pembe pasaport yani geçici pasaport ile vize görüşmesine giren oldu mu? Hiç böyle birini duydunuz mu? Fikri olan bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

• @denizci10 geçici pasaport sadece ülkeye dönmekte kullanılır.

• Selamlar eşim ve kendim için randevu alacaktık önce kendime almak istedim ve boş yer yok uyarısı aldım daha sonra eşim için denedim randevu tarihi verdi bana boş tarih yok diyor eşime boş tarih var diyor neden böyle birşey oluyor bilgisi olan var mı teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@Ghost fuara gidişi destekleyecek belgeleriniz varmı oldu ki sordular. Onlar varsa iş yerinden yazı vs fuar giriş belgeleri gibi şeyler ondan devam edebilirsiniz. Bu tarz şeyler yoksa ve daha öncede giriş çıkış yaptığınız ülkeler varsa florida tatili yapabilirsinz. Önemli olan şey geri döneceğinizi desteklemeniz

• ⭐⭐⭐

@heroinchains sık sık kontrol edin, eylül ayıda açılır yakında o zaman sizde öne çekebilirsinz

• ⭐⭐⭐

@tayboga ahahahah bende 10 ağustosa çektim ama tıklayamadım resmen telefonda elim zangır zangır titreye titreye yaptım çünkü inanılmaz bir şeydi

• ⭐⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş konsolosluğu arayıp sormuşlar değişime sınırsız demişler

• Merhabalar eşim ve kendi adıma vize başvurusu yaptık eşime randevu tarihi atadı bana atamadı neden acaba bilgisi olan var mı teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |